برپایی آوردگاه گوشیهای هوشمند؛ اپل سیاسی شد

برپایی آوردگاه گوشیهای هوشمند؛ اپل سیاسی شد

فناوری | جمعه ۰۷ اسفند ۹۴ ساعت ۱۱:۴۸ | نسخه چاپي

بزرگترین نمایشگاه موبایل در هفته ای که گذشت در بارسلونا برگزار شد همچنین درخواست پلیس فدرال امریکا از شرکت اپل جنجالهایی را برای این کمپانی رقم زد.
به گزارش خبرگزاری مهر، مهمترین رویدادهای علمی و فناوری در هفته ای که گذشت به شرح ذیل است:
در این هفته کنگره جهانی موبایل با حضور غول های فناوری جهان در بارسلونا اسپانیا آغاز بکار کرد.


از جنجالی ترین محصولات این نمایشگاه می توان به گوشی سامسونگ با نام گلکسی S 7 اشاره کرد.


در هفته ای که گذشت، نسل جدید روبات «اطلس» با قابلیت جابجایی اجسام ساخته شد.


در این هفته دانشمندان علوم فضایی موفق به کشف آثار برجای مانده از جاری شدن سیلاب در گذشته مریخ شدند.


همچنین در هفته ای که گذشت محققین بلژیکی موفق به ابداع شیوه ای در درمان شکستگی شدید استخوان با استفاده از کاشت سلول های استخوانی شده اند که عوارضی به دنبال ندارد.


در این هفته به دنبال مناقشه بین پلیس فدرال امریکا و شرکت اپل، دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواستار تحریم اپل شد.


در هفته ای که گذشت محققین انگلیسی با استفاده از شیوه ای نوین روشی را ابداع کرده اند که می توان اطلاعات را تا میلیاردها سال ذخیره کرد.

برپایی_آوردگاه_گوشیهای_هوشمند/_اپل_سیاسی_شد_اپل_موبایل_نمایشگاه_
در این هفته دوچرخه ای در ایتالیا ساخته شده که می توان آن را پیشرفته ترین نسل دوچرخه های برقی در دنیا به شمار آورد و مهمترین ویژگی این دوچرخه برقی وزن بسیار کم آن است. این محصول جدید تنها ۹.۸ کیلوگرم وزن داشته و در زمره سبک ترین دوچرخه های برقی جهان قرار دارد.


بر اساس مطالعات مرکز «Computer World»، سال گذشته میلادی در حدود ۲۰۰ میلیون نفر کاربر اینترنتی به این شبکه گسترده جهانی اضافه شدند و تعداد کل کاربرهای جهانی به ۳.۲ میلیارد نفر رسید ضمن اینکه در ۱۰ سال اخیر سالانه ۲۰۰ میلیون تا ۳۰۰ میلیون کاربر جدید به این شبکه اضافه شده اند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: