وقتی مرداب «گل»، دختران جوان را می‌بلعد؛ مخدری صنعتی در پوشش گیاهی سنتی

در بین مواد تخدیری و محرکی که مصرف آن در میان برخی جوانان شایع است،مخدر «گل» از مواد اعتیاد آور نسبتاً نوظهوری است که اثرات و عوارض تخریبی جسمانی ...


پرسپولیس ناپلئونی تا قهرمانی می‌رود؟؛ پلنگ زخمی یا شیر کمین کرده!

پرسپولیس با شیوه اقتصادی بر صدر جدول تکیه زده اما می داند که اگر فرصت سوزی ها را تصحیح نکند ممکن است نتواند تا اوج برود و قهرمان لیگ برتر شود.


۶ کلید طلایی که قفل آلودگی هوا مکزیکوسیتی را باز کرد

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: اجرای جامع و دقیق ۶ مولفه مدیریتی مکزیکوسیتی در مهار آلودگی هوا می تواند درمان درد نفس تنگی پایتخت باشد.


زندگی خصوصی اسطوره فوتبال آرژانتین، دیه گو مارادونا

دیه گو آرماندو مارادونا (Diego Armando Maradona) متولد ۳۰ اکتبر ۱۹۶۰ میلادی در بوینس آیرس، پایتخت آرژانتین است. وی را یکی از اسطوره های کم نظیر مستطیل سبز می دانند که دریبل های جادویی اش را دنیا به خاطر دارد.


جهانگیری: در اجرای اقتصاد مقاومتی با کسی شوخی نداریم

سیاست | چهارشنبه ۱۴ مهر ۹۵ ساعت ۸:۵ | نسخه چاپي

معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد که «اقتصاد مقاومتی موضوع جدی کشور است و با کسی در این رابطه شوخی نداریم.»
به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در جلسه شورای اداری این استان در بجنورد افزود: هر کسی که نمی‌تواند در راستای اقتصاد مقاومتی همکاری کند، خودش به‌صورت آبرومند کنار برود.
وی با بیان اینکه "عملکرد اقتصاد مقاومتی در نیمه نخست سال جاری درخشان بوده است"، افزود: اقتصاد مقاومتی یکی از جهت‌گیری‌های اساسی ماست. مخاطب اقتصاد مقاومتی فقط دولت و دولتمردان نیست بلکه قوای سه‌گانه را شامل می‌شود و هدف آن رسیدن به توسعه پایدار است.
معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی نقشه راه کشور است، تصریح کرد: شاید یکی از دلایلی که موجب شد این موضوع مطرح شود این است که بین صاحبنظران و کارشناسان نظرات مختلفی در خصوص اقتصاد وجود داشت و این سیاست ابلاغ شد تا هماهنگی و انسجامی میان تمامی ذی‌نفعان اقتصاد کشور به‌وجود آید.
جهانگیری تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی بحث ریشه‌ای و اساسی نظام ماست که در برنامه ششم توسعه دیده شده است و در برنامه هفته توسعه نیز باید دیده شود. هم‌اکنون برنامه ششم توسعه در مجلس در دست بررسی است و با تعاملی که میان مجلس و دولت وجود دارد برنامه جامعی تدوین خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری 120 طرح مشخص شده که جزو اولویت‌های اجرای طرح‌های اقتصادی کشور است، تاکید کرد: اگر این طرح‌ها به نتیجه برسد تحولی در اقتصاد کشور ایجاد خواهد شد.
جهانگیری خاطرنشان کرد: برای فعال کردن صنعت کشور هفت هزار و 500 طرح صنعتی که با مشکل مواجه هستند موانع بانکی آن‌ها را همچون چک برگشتی برطرف کردیم و به بانک‌ها اعلام کرده‌ایم که ترمز کار نشوند و نظام بانکی با تمام مشکلاتی که داشت به خوبی پای کار آمده است.
وی درباره تولید و خرید گندم نیز در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توضیح داد: 11.5 میلیون تن گندم توسط کشاورزان به دولت فروخته شده است و دولت باید 140 هزار میلیارد تومان بابت خرید گندم پول به کشاورزان پرداخت کند، این درحالیست که پنج هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرده بود.
معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: در جلسه هیأت دولت تصویب شد که وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مدیریت برنامه‌ریزی هفت هزار میلیارد تومان از بازار سرمایه و سایر منابع تامین کند و تا اواخر مهرماه تمام پول گندم‌کاران به آن‌ها پرداخت خواهد شد.
وی افزود: در حال حاضر یکی از دغدغه‌های ما این است که با گندم‌های خریداری شده چه بکنیم، چراکه مازاد نیاز داریم و سیلوها پر شده است.
جهانگیری ادامه داد: در بخش نیرو نیز در سال جاری 10 سد را افتتاح خواهیم کرد و هشت سد نیز آبگیری می‌شود.
وی همچنین از اهتمام دولت برای سرمایه‌گذاری در میدان‌های مشترک نفت و گاز کشورمان در پارس جنوبی خبر داد و اظهار کرد: ما از سویی سرمایه‌گذاری در نفت و گاز و گسترش برداشت از میدان‌های نفت و گاز را داریم و حتما با آن کشور برداشتمان در پارس جنوبی برابر خواهد شد و این حق مردم بزرگ ایران است.
معاون اول رئیس‌جمهور درباره صادرات نیز اظهار کرد: باید صادرات افزایش و واردات مدیریت شود و سه میلیارد دلار منهای نفت خام تراز تجاری مثبت کشور طی امسال بوده است.
جهانگیری با تاکید بر اینکه یکی از شاه‌کلیدهای تحقق اقتصاد مقاومتی این است که درآمد حاصل از فروش نفت از بین برود، توضیح داد: استان‌های مرزی نقش بسیار مهمی در امر صادرات دارند و باید در این زمینه فعال شوند.
وی با اشاره به اینکه امسال گفتمان اقتصاد مقاومتی باید قالب شود تا بتواند ماندگار باقی بماند، گفت: مبارزه با قاچاق کالا باید در اولویت کاری برنامه های سال آینده قرار گیرد، مبارزه با قاچاق یعنی مبازره با باندهای مافیایی که جا خشک کرده اند و تبدیل به سیستم قاچاق شده اند.
معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد: در مسائل دانش‌بنیان باید به صورت جدی وارد شویم و یکی از این مسائل موضوع داروهای گیاهی است و این فرصت مناسبی است که باید از آن به بهترین نحو استفاده کنیم.
وی درباره بودجه کشور نیز اظهار کرد: وضعیت بودجه امسال نیز مناسب نیست و مدیران تا می‌توانند صرفه‌جویی و کم مصرف کنند. دولت بزرگ شده و هنر ما کوچک و چابک کردن دولت است.
معاون اول رئیس‌جمهور در خصوص خراسان شمالی نیز بیان کرد: با توجه به وجود مرز مشترک در این استان، مدیریت استان نباید کوتاه بیاید، وجود مرز مشترک یک فرصت است و باید تلاش شود تا در خراسان شمالی نیز مبادلات مرزی شکل گیرد.
جهانگیری در ادامه تاکید کرد: باید تلاش شود تا بخش خصوصی به این استان وارد شود و امر سرمایه‌گذاری را انجام دهد.
وی با اشاره به طرح مصوب شده در مجتمع پتروشیمی خراسان شمالی در سفر دولت تدبیر و امید گفت: قولی که رئیس‌جمهور در آن سفر دادند اصل است و گروهی را مامور خواهیم کرد تا برای اجرای این طرح پیگیری‌های لازم را انجام دهند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: