رونمایی از اولین رَم ۸ گیگی برای موبایل در جهان

سامسونگ اولین رم/حافظه موقت 8 گیگی از نوع lpddr4 در جهان را رونمایی کرد.


اتفاقی بی‌سابقه روی آنتن زنده «هفت»

در یک اتفاق بی سابقه دوربین برنامه «هفت» به اشتباه استودیو برنامه را در حالی نشان داد که منتقد برنامه سیگار و زیرسیگاری به دست بود.


یکی از نادرترین اتفاقات آسمانی را ببینید!+تصاویر

آسمان و کشف رموز آن همیشه برای دانشمندان و پژوهشگران از اهمیت زیادی برخوردار بوده است.


گزارش ۶ ماهه اجرای برجام یکشنبه ۱۸ مهر آماده می‌شود

گزارش ۶ ماهه اجرای برجام یکشنبه ۱۸ مهر آماده می‌شود

سیاست | سه شنبه ۱۳ مهر ۹۵ ساعت ۲۳:۲۵ | نسخه چاپي

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تکمیل و نهایی شدن گزارش شش ماهه اجرای برجام تا یکشنبه هفته آینده خبر داد.
سید حسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به بازدیدهای صورت گرفته از تأسیسات هسته‌ای فردو و اراک و گفتگوهای انجام شده با کارشناسان دستگاه‌های مرتبط با اجرای برجام توسط کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اظهار داشت: با جمع‌بندی این اطلاعات، گزارش ۶ ماهه اجرای برنامه جامع اقدام مشترک حداکثر تا یکشنبه هفته آینده آماده می‌شود.
وی تصریح کرد: ممکن است تا آن روز بازدیدی از UCF اصفهان نداشته باشیم، چرا که گزارش‌های لازم از این بخش را هم گرفته‌ایم.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: یکشنبه هفته آینده گزارش ما تکمیل می‌شود اما با توجه به اینکه مجلس هفته آینده به دلیل تاسوعا و عاشورای حسینی تعطیل است، زمان قرائت این گزارش توسط هیأت رئیسه مجلس تعیین خواهد شد.
نقوی حسینی گفت: روز گذشته نشست مفصلی در کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی داشتیم و بخش‌های مختلف گزارش را مشخص کردیم؛ هر کدام از اعضای کمیته نیز مسئول جمع‌بندی و نهایی کردن یک بخش از گزارش شدند.
وی افزود: تا فردا (چهارشنبه) پیش‌نویس اولیه گزارش تهیه می‌شود و تا یکشنبه هفته آینده نیز گزارش کمیسیون امنیت ملی از روند شش ماهه اجرای برجام تکمیل و آماده خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس قانون اقدام متقابل و متناسب دولت ایران در اجرای برجام، وزارت امور خارجه موظف است هر سه ماه یکبار گزارشی از روند اجرای توافق هسته‌ای ایران و غرب به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارائه دهد و این کمیسیون نیز باید هر شش ماه یکبار روند اجرای برجام را به صحن مجلس گزارش دهد؛ گزارش سه ماهه اول و دوم اجرای برجام، به ترتیب در ۲۶ فروردین ماه و ۲۶ تیرماه امسال از سوی وزارت خارجه به کمیسیون امنیت ملی مجلس ارائه شد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: