سارق مسلح صرافی خیابان فردوسی: قرار بود ۲۶ اسفند با نامزدم کنار سفره عقد بنشینم/ دانشجو هستم

سارقانی که در جریان سرقت مسلحانه به یکی از صرافی‌های خیابان فردوسی تهران دستبرد زده بودند دیروز به بازسازی صحنه سرقت پرداختند.  ایران ...


رونمایی از طرح جدید «اسکناس هزار تومانی»

روحانی از طرح جدید «اسکناس ده هزار ریالی» با نقش حافظیه شیراز رونمایی کرد.مدل مانتو 96

گلچینی از شیک ترین مدل مانتوهای سال 96


یکسان‌سازی سقف معافیت مالیاتی کارکنان دولتی و غیردولتی

بعد از ایجاد ابهام برای گروه‌های کارگری مبنی بر تفاوت ۵۰۰ هزار تومانی سقف معافیت مالیاتی بین کارکنان دولتی و غیردولتی قرار است این موضوع در ...


شمخانی: باید از شکل‌گیری احساس تبعیض در مناطق کم‌تر توسعه یافته جلوگیری کرد

سیاست | سه شنبه ۱۳ مهر ۹۵ ساعت ۱۱:۳۷ | نسخه چاپي

نمایندگان عضو فراکسیون توسعه شرق کشور پیش از ظهر دوشنبه با علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کردند.
به گزارش ایسنا، در این جلسه که بیش از 40 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خراسان رضوی و گلستان حضور داشتند آخرین وضعیت این استان‌ها در بخش‌های اقتصادی، سیاسی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی از سوی حاضران تشریح و موانع پیش‌رو در توسعه همه جانبه شرق کشور به همراه راهکارهای پیشنهادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دبیر شورای عالی امنیت ملی در این جلسه با اشاره به توجه ویژه مقام معظم رهبری و دولت محترم به ضرورت محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌تر توسعه یافته شرق کشور و اراده جدی دستگاه‌های مسوول برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام در شرق کشور، اظهار کرد: ظرفیت‌های قابل توجه توسعه در شرق کشور در بخش‌های کشاورزی، دامپروری، شیلات، تجارت مرزی و ترانزیت کالا با برنامه‌ریزی صحیح می‌تواند به عنوان موتور محرکه شکوفایی اقتصادی در منطقه عمل کند.
شمخانی با تأکید بر ضرورت مقابله با زمینه‌های ناامنی اقتصاد پایه و جلوگیری از شکل‌گیری احساس تبعیض در مناطق کم‌تر توسعه یافته کشور، گفت: تعیین اولویت‌های توسعه متناسب با بسترهای رشد اقتصادی در مناطق مختلف کشور باید به عنوان نقطه کانونی همکاری دستگاه‌های مسوول مورد توجه قرار گیرد.
او به تلاش دشمنان خارجی برای ایجاد شکاف‌های اجتماعی، مذهبی و قومی در کشور اشاره و بر ضرورت ارتقای نگاه ملی در تخصیص منابع و رفع معضلات اقتصادی و معیشتی تأکید کرد و افزود: دولت و دستگاه‌های حاکمیتی هیچ‌گاه با نگاه بخشی و منطقه‌یی به مشکلات کشور نپرداخته و اولویت‌های کارشناسی مبنای تصمیم‌گیری‌های ملی برای توسعه و رشد اقتصاد بوده است.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به راهبرد اقتصاد مقاومتی به عنوان میثاق اقتصادی مورد قبول مجموعه قوا و دستگاه‌های اجرایی در کشور، همکاری نزدیک‌تر دستگاه‌های مسوول استانی برای فعال‌سازی ظرفیت‌های بومی و منطقه‌یی در بخش‌های مختلف اقتصادی را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: در برخی از استان‌های کشور که به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده‌اند از رهگذر هماهنگی و همکاری‌های استانی اقدامات و تلاش‌های قابل تقدیری شکل گرفته که می‌تواند در سایر استان‌ها به عنوان الگوی اجرایی مورد استفاده قرار گیرد.
شمخانی ضرورت توجه بیش‌تر مجموعه قوای کشور به اولویت‌های اصلی جامعه که رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است را خاطرنشان کرد و گفت: باید به جای طرح برخی موارد غیرضرور و اختلاف برانگیز در جامعه که موجب فرسایش بی‌دلیل توان ملی می‌شود، همه تلاش دستگاه‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی صاحب تریبون و هم‌چنین رسانه‌های گروهی بر فعال کردن فضای همکاری برای توسعه اقتصادی و ارتقای سطح معیشت جامعه متمرکز شود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟