تازه ترین فناوری آیفون ۸ لو رفت

اپل قصد دارد از نسل جدیدی از فناوری لمس سه بعدی در نمایشگر OLED گوشی آیفون جدید خود موسوم به آیفون ۸ استفاده کند.


یادداشت/ اصغر زارعی

چالش‌های آمریکا در پساترامپ

/>


استقرار شعبه ویژه حقوقی پلاسکو/عامل انسانی علت آتش‌سوزی وتخریب

شهردار تهران گفت: محل کسب و کار موقت برای حادثه‌دیدگان پلاسکو فراهم می‌شود. از سوی دیگر معاون امنیتی استاندار تهران عامل انسانی را علت وقوع آتش سوزی و تخریب پلاسکو عنوان کرد.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


استقرار شعبه ویژه حقوقی پلاسکو/عامل انسانی علت آتش‌سوزی وتخریب

شهردار تهران گفت: محل کسب و کار موقت برای حادثه‌دیدگان پلاسکو فراهم می‌شود. از سوی دیگر معاون امنیتی استاندار تهران عامل انسانی را علت وقوع ...


شمخانی: باید از شکل‌گیری احساس تبعیض در مناطق کم‌تر توسعه یافته جلوگیری کرد

سیاست | سه شنبه ۱۳ مهر ۹۵ ساعت ۱۱:۳۷ | نسخه چاپي

نمایندگان عضو فراکسیون توسعه شرق کشور پیش از ظهر دوشنبه با علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کردند.
به گزارش ایسنا، در این جلسه که بیش از 40 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خراسان رضوی و گلستان حضور داشتند آخرین وضعیت این استان‌ها در بخش‌های اقتصادی، سیاسی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی از سوی حاضران تشریح و موانع پیش‌رو در توسعه همه جانبه شرق کشور به همراه راهکارهای پیشنهادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دبیر شورای عالی امنیت ملی در این جلسه با اشاره به توجه ویژه مقام معظم رهبری و دولت محترم به ضرورت محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌تر توسعه یافته شرق کشور و اراده جدی دستگاه‌های مسوول برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام در شرق کشور، اظهار کرد: ظرفیت‌های قابل توجه توسعه در شرق کشور در بخش‌های کشاورزی، دامپروری، شیلات، تجارت مرزی و ترانزیت کالا با برنامه‌ریزی صحیح می‌تواند به عنوان موتور محرکه شکوفایی اقتصادی در منطقه عمل کند.
شمخانی با تأکید بر ضرورت مقابله با زمینه‌های ناامنی اقتصاد پایه و جلوگیری از شکل‌گیری احساس تبعیض در مناطق کم‌تر توسعه یافته کشور، گفت: تعیین اولویت‌های توسعه متناسب با بسترهای رشد اقتصادی در مناطق مختلف کشور باید به عنوان نقطه کانونی همکاری دستگاه‌های مسوول مورد توجه قرار گیرد.
او به تلاش دشمنان خارجی برای ایجاد شکاف‌های اجتماعی، مذهبی و قومی در کشور اشاره و بر ضرورت ارتقای نگاه ملی در تخصیص منابع و رفع معضلات اقتصادی و معیشتی تأکید کرد و افزود: دولت و دستگاه‌های حاکمیتی هیچ‌گاه با نگاه بخشی و منطقه‌یی به مشکلات کشور نپرداخته و اولویت‌های کارشناسی مبنای تصمیم‌گیری‌های ملی برای توسعه و رشد اقتصاد بوده است.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به راهبرد اقتصاد مقاومتی به عنوان میثاق اقتصادی مورد قبول مجموعه قوا و دستگاه‌های اجرایی در کشور، همکاری نزدیک‌تر دستگاه‌های مسوول استانی برای فعال‌سازی ظرفیت‌های بومی و منطقه‌یی در بخش‌های مختلف اقتصادی را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: در برخی از استان‌های کشور که به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده‌اند از رهگذر هماهنگی و همکاری‌های استانی اقدامات و تلاش‌های قابل تقدیری شکل گرفته که می‌تواند در سایر استان‌ها به عنوان الگوی اجرایی مورد استفاده قرار گیرد.
شمخانی ضرورت توجه بیش‌تر مجموعه قوای کشور به اولویت‌های اصلی جامعه که رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است را خاطرنشان کرد و گفت: باید به جای طرح برخی موارد غیرضرور و اختلاف برانگیز در جامعه که موجب فرسایش بی‌دلیل توان ملی می‌شود، همه تلاش دستگاه‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی صاحب تریبون و هم‌چنین رسانه‌های گروهی بر فعال کردن فضای همکاری برای توسعه اقتصادی و ارتقای سطح معیشت جامعه متمرکز شود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟