بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ایران در تایلند نیز پاسخگوی آن‌ها نبود.


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


از خریدهای فاجعه برانکو تا موفقیت تبریزی‌ها

ورزش | سه شنبه ۱۳ مهر ۹۵ ساعت ۱۰:۲۵ | نسخه چاپي

تیم‌های لیگ برتری، این فصل خریدهای خارجی زیادی داشتند که در بین آنها تعداد کمی عملکرد قابل قبولی داشته‌اند.
تیم های لیگ برتری این فصل هم خریدهای خارجی زیادی انجام دادند. خریدهایی که تا حدی با گذشت این 7 هفته از لیگ برتر عملکردی نسبتا قابل قبول داشتند. در مقابل این‌ها خارجی هایی هم هستند که می‌‎توان از کلمه فاجعه در برابر اسم آنها استفاده کرد. نکته عجیب در بین همه خریدها این است که بازیکنان خارجی پرسپولیس، از همه این خریدها به فاجعه نزدیک تر هستند. بازیکنانی که خرید آنها از سوی برانکو خیلی عجیب بود. در بین بهترین‌ها به بازیکنان خارجی تیم‌های تبریزی می توان اشاره کرد که بدون شک هر 3 تیم تبریزی حداقل یک بازیکن خارجی درجه یک را در ترکیب خودشان دارند. در این گزارش بد نیست مروری داشته باشیم روی عملکرد خارجی‌هایی که این فصل در لیگ ایران شاغل هستند. چه آنهایی که تازه به تیم های ایرانی ملحق شدند و چه آنهایی که چندمین سال حضورشان در کشور ما را تجربه می‌کنند.

تجمع بهترین ها در تبریز
موفقیت تیم‌های تبریزی در جذب بازیکنان خارجی قابل توجه است. تراکتوری‌ها لوسیانو ادینیو را دوباره به این شهر برگداندند. مهاجمی که پیش از تراکتور هم با مس کرمان نام خودش را در فوتبال ایران مطرح کرد و حالا زیر نظر امیر قلعه نویی دومین سال حضور خودش در تیم تبریزی را پشت سر می‌‌گذارد. ادینیو که در اولین فصل حضورش در تراکتور 20 گل زد و آقای گل لیگ چهارهم شد، در این فصل هم برای تیمش 2 گل زده. هر چند این تعداد برای خود او که دوباره قصد تکرار آقای گلی‌اش را دارد خیلی کم به نظر می‌رسد. اما عملکرد او یکی از اصلی‌ترین دلایل درخشش تیم هجومی قلعه نویی بوده‌است. کرار هم دیگر خارجی این فصل تراکتور بوده که مثل همیشه با فراز و نشیب‌های فراوانی به کار خودش ادامه می‌دهد. او در 6 بازی ای که در ترکیب تراکتور بوده، 1 گل به ثمر رسانده‌است.

گسترش فولاد هم با جذب خسوس به یکی از تیم‌هایی تبدیل شد که یکی از خارجی های خوب لیگ را در خودش می‌بیند. خسوس فصل پیش یکی از اصلی‌ترین عوامل قهرمانی استقلال خوزستان بود. در این فصل هم با اینکه گسترش در رده شانزدهم جدول قرار دارد، اما فقط 4 گل خورده تا بار این نمایش ضعیف تیم کمالوند خیلی روی دوش او نباشد. کمالوند در میانه میدان هم یک مهره به شدت تاثیرگذار دارد. مگنو باتیستا که در 6 بازی گسترش در این فصل فیکس بوده و در بین 10 بازیکن برتر لیگ و البته بهترین خارجی‌های لیگ دیده می‌شود.

پراهیچ، همام و کولیبالی؛ در بین بهترین مدافعان
هر 3 این بازیکنان تجربه حضور در لیگ ایران را داشتند و همین مهم‌ترین عاملی بوده که آنها در این فصل هم جزو بهترین‌ها باشند. علی همام 29 ساله، مدافع لبنانی ذوب آهن که در روزهای تیره تیم یحیی از موفق‌ترین بازیکن‌ها بوده‌است. او هم در دفاع وضعیت مطمئنی دارد و هم در کارهای هجومی حضوری فعال داشته. همام تا اینجای فصل یک گل هم برای تیمش مقابل تراکتورسازی به ثمر رسانده است.

ایگور پراهیچ مدافع 29 ساله نفت تهران هم با گذشت 7 هفته از لیگ عملکرد قابل توجهی داشته‌است. مدافع میانی تیم علی دایی که با وجود اینکه دیر به تیم اضافه شد، اما خیلی خوب در شرایط بازی قرار گرفت. ایگور در 6 بازی توسط علی دایی در ترکیب فیکس نفت قرار گرفته و یک گل هم در بازی هفته پنجم مقابل نفت آبادان به ثمر رساند. پراهیچ با عملکردی که در این 6 بازی داشته، به یکی از بهترین مدافعان لیگ تبدیل شده‌است.

موسی کولیبالی مدافع 23 ساله سپاهان که فصل پیش روزهای فوق‌العاده‌ای را در اهواز با تیم استقلال خوزستان پشت سر گذاشت، این فصل هم در اصفهان دوباره شاگرد عبدالله ویسی است و به یکی از اصلی‌ترین مهره‌های او هم تبدیل شده. اگر بازی مقابل پرسپولیس را از کارنامه کولیبالی کنار بگذاریم، او در 6 هفته دیگر عملکرد قابل قبولی در ترکیب زردهای اصفهان داشته‌است.

واژه فاجعه، برازنده خارجی های پرسپولیس
روز اول که آنتونی گولج قرارداد خودش با پرسپولیس را ثبت کرد، مدام فیلم‌های مربوط به حضورش در لیگ قهرمانان آسیا دست به دست می‌شد. اما بی خبر از اینکه فاجعه از چیزی که در ویدیو‌ها دیده شد، به طرفداران پرسپولیس نزدیک‌تر بود! گولج به جز حضوری نصفه و نیمه در تمرینات، یک بار در دیدار تدارکاتی مقابل سایپا برای پرسپولیس بازی کرد که سهمش از آن بازی چند بار سایه زدن توپ بود. در این روزهای اخیر هم که خبر از گم شدن گولج و رفتنش از ایران به گوش رسید.

وقتی زمزمه‌های رفتن گولج شروع شد، برانکو دست روی یک مدافع اوکراینی گذاشت. پلی یانسکی که به معنای واقعی در این فصل ترس را به جان پرسپولیسی ها انداخت. به خصوص در 20 دقیقه پایانی دربی که جای محمد انصاری مصدوم در کنار سیدجلال قرار گرفت، اصلا مهره مطمئنی به نظر نرسید. انقدر که حتی خیلی از طرفداران پرسپولیس نه از سبک بازی او بلکه از استیل بدنی‌اش هم ایراد می گیرند. پلی یانسکی تنها به پرسپولیس نیامد. پریموف دیگر بازیکن اوکراینی بود که برانکو برای خط حمله‌اش جذب کرد. او هم به جز یک گل آفساید در دربی و یک گل سالم در جام حذفی که پرپر شد، هیچ دستاورد دیگری برای پرسپولیس نداشته‌است.

رادوشوویچ، دیگر خارجی پرسپولیس که به عنوان ذخیره بیرانوند جذب شد. درباره عملکرد او همین بس که رادو در اولین بازی‌اش برای پرسپولیس در جام حذفی کاری کرد که حتی شاکی‌ترین هواداران پرسپولیس از عملکرد سوشا در این تیم، لحظه ای آرزوی بودن دوباره او را کردند! رادوشویچ در ضربات پنالتی بازی مقابل قشقایی، انقدر بد ظاهر شد که خیلی‌ها او را یکی از مهم‌ترین عوامل حذف پرسپولیس از جام حذفی دانستند.

مثلث دفاعی خارجی های استقلال؛ تا اینجا قابل قبول
علیرضا منصوریان در جذب بازیکنان خارجی هم با وسواس زیادی پیش رفت. با این تفاوت که حتی در جذب دو بازیکن خارجی تیمش یعنی پادوانی و رابسون، شاید موفق تر از جذب ستاره‌های دیگری بوده که هنوز در حد نام استقلال برای این تیم بازی نکردند. رابسون 22 ساله تا پیش از دربی خیلی به چشم نیامد. اما در بازی مقابل پرسپولیس یک سد محکم مقابل مهاجمان حریف بود و نقش عمده‌ای در کلین شیت رحمتی داشت. او تازه در ترکیب استقلال جا افتاده و انگار تا حدی خیال منصوریان را راحت کرده که او از مگویان به عنوان مدافع کناری استفاده می‌کند.

مگویان هم تا اینجای فصل قابل اعتماد ظاهر شده‌است. حداقل کمتر از فصل پیش اشتباه کرده. با اینکه چندبار توسط منصوریان پست او تغییر کرده، اما همچنان یکی از مهره‌هایی است که مربی آبی‌ها خیلی سخت می‌تواند او را نیمکت نشین کند. مگویان در بازی استقلال مقابل ملوان نوین در جام حذفی به عنوان مدافع راست جای وریا غفوری بازی کرد که در آن پست موفق بود و روی گل اول تیمش تاثیر مستقیم داشت.

لئوناردو پادوانی هم دیگر خارجی این فصل استقلال است که او هم در خط دفاع جذب شده. پادو در نفت هم سابقه همکاری با منصوریان را داشت. او که خیلی دیر به جمع آبی‌ها اضافه شد، هنوز توسط منصوریان محک جدی ای نخورده است. اما امیدواری را بین طرفداران استقلال بیشتر کرده که در ادامه راه مشکلات دفاعی استقلال خیلی کمتر باشد.

منبع: خبرآنلاین

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟