جدیدترین چیدمان سفره شب یلدا

شب یلدا یعنی همان بلندترین شب سال یکی از شب های مهم برای ما ایرانیان است و طبق سنت دیرینه مان این شب را جشن گرفته و همگی دور سفره شب یلدا جمع ...


دوستی فوق العاده زیبای یک پسر 3ساله و سگش

پسر سه ساله ای به نام «بادی» که فرزندخوانده یک خانواده آمریکائی محسوب می شود، با سگ خود به نام «ریگان» دوستی فوق العاده جالبی برقرار کرده است.


تقویت گشت های انتظامی وافزایش کلانتری وپاسگاه ها برنامه مهم پلیس

رئیس پلیس پیشگیری ناجا بر توجه ویژه به کلانتری و پاسگاه ها تاکید کرد و گفت: در جامعه با تکیه بر ارزش های اجتماعی و خلاقیت مردم باید در جهت ایجاد امنیت، حرکت کنیم.


پیام‌های خود پاک‌شونده در اینستاگرام

اینستاگرام در جدیدترین نسخه خود امکاناتی را در اختیار کاربران قرار داده که بسیار جذاب است.


ماجرای کشف حجاب پگاه آهنگرانی واقعیت دارد؟!+عکس

پگاه آهنگرانی با حضور در پردیس چارسو و فعالیت در جشنواره سینما حقیقت به شایعات درباره کشف حجاب و مهاجرت خود پایان داد.


نامه یک دانش‌آموز ۱۶ساله به ظریف و پاسخ ظریف

سیاست | سه شنبه ۱۳ مهر ۹۵ ساعت ۹:۴۰ | نسخه چاپي

 مبینا برهانی، یک دانش‌آموز ۱۶ ساله که ظاهرا در سال سوم متوسطه در رشته علوم انسانی تحصیل می‌کند، نامه‌ای خطاب به وزیر امورخارجه نوشته که محمدجواد ظریف هم پاسخ او را داده است؛
متن این نامه‌نگاری‌ها که به طور اختصاصی در اختیار خبرآنلاین قرار گرفته، به شرح زیر است:
وزیر محترم امور خارجه
جناب آقای دکتر ظریف
با سلام و احترام
اینجانب، دانش آموزی شانزده ساله هستم که در سال سوم دبیرستان و رشته ی علوم انسانی مشغول به تحصیل هستم. از بین رشته های دانشگاهی، حقوق را انتخاب کرده بودم اما چند وقت است که به این نتیجه رسیده ام که امروز با وکالت نمی توان گذران زندگی کرد. چرا که وکلا بسیارند و پرونده ها در دستان اشخاص دیگریست.
متاسفانه امروز وضع طوری شده که اگر بهترین رشته هم بخوانی، تا وقتی شخصی سفارشت را نکند باید در خانه به تماشای برنامه‌های نه چندان جالب صدا و سیما بنشینی. اگر میخواستم به دنبال علاقه ی شخصی ام بروم قطعا علوم سیاسی را انتخاب می‌کردم اما هر روز افسوس می‌خورم که نمی توانم به رشته ای که واقعا به آن عشق می ورزم برسم.
البته قبول شدن در این رشته بسیار آسان است. برعکس کشور های پیشرفته که رتبه های برتر را برای این رشته انتخاب می کنند.زیرا در کشور هایی که به انسان بها می دهند ،به علوم انسانی هم بها می دهند.آیا کشور ما هم اینگونه است؟اگر علوم سیاسی بخوانم ، نهایت موفقیتم این است که مثلا استاد دانشگاه بشوم.آن هم در صورتی که شخصی بعنوان پارتی وجود داشته باشد که ندارد.و چه قدر افسوس میخورم که علاقه ام را باید قربانی کنم.
امروز تصمیم گرفتم برای آقای روحانی نامه بنویسم اما بعد به این نتیجه رسیدم که این نامه خوانده نمی شوند.
آقای ظریف؛ من در خانواده ای زندگی کرده ام که همیشه طرفدار اعتدال و اصلاحات بوده است. بنابراین با این دولت هیچ مشکلی ندارم. فقط میخواستم شما به آقای روحانی بگویید که کشور به کجا رسیده است که فقط چند رشته ی محدود بازار کار دارند. خواهش می‌کنم این موضوع را با ایشان مطرح کنید.همچنین برایم ارزشمند است اگر نظر شما را هم بدانم. آقای ظریف، من با یک دانش آموز غربی چه فرقی دارم؟
با احترام
پاسخ وزیر امور خارجه
سلام دوست عزیز
بسیار خوشحالم که جوان شانزده ساله ای در کشور ما این قدر زیبا می نویسد و خوب استدلال می کند.
حتما شما وکیل خوبی خواهید شد.
امید جدی دارم که تا چند سال دیگر که شما پروانه وکالت تان را با رتبه بسیار خوب می گیرید شرایط کشور به شکلی خواهد بود که حتما کار مناسب و مفیدی خواهید داشت.
شما به دلیل استعداد بسیار خوبتان، از یک دانش آموز غربی هیچ کم ندارید و انشاءالله فرصت های خوبی در آینده خواهید داشت. خوباوری مهمترین عامل موفقیت است.
نگرانی عمده رییس محترم جمهور اشتغال و فرصت برابر برای جوان هاست. لذا مطمئن باشید که ایشان مانند شما نگرانند.
شاد و سربلند باشید.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: