پرونده قتل وکیل جوان پیچیده ترشد/مادرمقتول:پسرم مبتلا به سرطان بود

مادر وکیل جوان که در توطئه‌ای شوم به قتل رسیده است، منکر آشنایی پسرش با عامل جنایت شد. این درحالی است که متهم به قتل در بازجویی‌ها اعتراف کرده ...


تاثیر مصرف روغن زیتون خام در حفاظت از سلامت کبد

طبق نتایج یک مطالعه، ترکیب موجود در روغن زیتون فوق خام به شکل قابل توجهی موجب کاهش علائم مقاومت انسولین و بیماری کبد چرب غیرالکلی می شود.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی را در ترافیک می‌گذرانیم تا در کنار خانواده و صرف غذا، ارزشش را دارد که کمی عمیق‌تر به این تجربه نگاه کنیم.»


شعار پرسپولیسی‌ها جلوی رستوران منصوریان!

«هواداران پرسپولیس پس از قهرمانی مقابل فست‌فود علی‌منصوریان تجمع کردند و شعار دادند!» این خبر سوژه محمدرضا میرشاه ولد در خبر ورزشی شده ...


قیمت نهایی آیفون ۸ مشخص شد

در حالی که تصور می شد به علت سیاست های اقتصادی خاص دولت ترامپ و برخی به روزرسانی ها ممکن است قیمت نهایی آیفون ۸ از هزار دلار فراتر رود، این فرضیه رد شده است.


تغییر نگرش مدیریت شهری از حوزه سخت افزاری به نرم افزاری ضرورت است

تغییر نگرش مدیریت شهری از حوزه سخت افزاری به نرم افزاری ضرورت است

جامعه | سه شنبه ۱۳ مهر ۹۵ ساعت ۸:۵۳ | نسخه چاپي

رییس کمیسیون شهر سازی و معماری شورای شهر تهران در بازدید از روند اجرایی پروژه های منطقه ۱۷ تاکید کرد: شیفت ماموریت های مدیریت شهری از حوزه نرم افزاری باید نهادینه شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در ادامه بازدید های خود از مناطق شهر تهران به بازدید از روند اجرایی پروژه های منطقه ۱۷ پرداخت و در جلسه ای با شورایاران و مسئولین مدیریت شهری این منطقه به بررسی مشکلات و چالش های منطقه پرداخت.
سالاری در این جلسه با اشاره به مشکل وجود خط راه آهن بعنوان یکی از مهم ترین معضلات جنوب شهر تهران اظهار داشت: در خصوص این موضوع جلسات متعددی در شورای شهر تهران برگزار شده است.
وی در ادامه بعد از حضور وزیر راه و مدیر عامل راه آهن در صحن علنی شورا ، جلسه ای با وزیر در خصوص رفع این مشکل تشکیل دادیم ، موضوع راه آهن مسئله ای است که تمامی ابعاد آن در اختیار شهرداری تهران نیست، قرار شد برای پیگیری موضوع کمیته ای تشکیل شود.
سالاری افزود: تفاهم نامه ای نیز با دوستان در راه آهن نوشته شد اما آنطور که انتظار داشتیم پیش نرفت و نتیجه پیگیری ها این شد که مدیر عامل راه آهن در جلسه شورا حضور یافت و در آن جلسه مباحثی مطرح شد که اساسا حضور راه آهن بر اساس مطالعات تطبیقی سایر کشور های توسعه یافته این فرضیه که راه آهن باید از شهر ها خاج شود را یک تئوری اشتباه اعلام کردند. ما قبلا هم در مصاحبه ها اعلام کردیم که راه آهن باید از شهر خارج شود و در مبادی ورودی قرار بگیرد و نهایتا حمل ونقل ریلی (مترو) شهروندان را به ایستگاه های راه آهن یرساند اما بعد از توضیحات آقای سعید آقایی و مطالعاتی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که شاید خروج راه آهن از شهر کار درستی هم نباشد. اما برای رفع این مشکل پیگیر هستیم.
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا اظهار داشت: مهم ترین ابزاری که می تواند این مشکلات را حل کند ایجاد دغدغه و نظارت اجتماعی و رسانه ای است که یکی از دستاورد های مهم شورای چهارم بوده است و توانسته با ارتقاء جایگاه نظارتی بسیاری از موضوعات را پیش ببرد.
وی در ادامه بافت فرسوده را یک تهدید ملی برای کشور و شهر تهران دانست و گفت: اکنون ۳۷۰۰ هکتار بافت فرسوده در شهر تهران داریم در کنار حدود ۸۰۰۰ بافت ناپایدار  یک حطر جدی برای  تهران است که با وجود اذعان مسئولان به این موضوع اما متاسفانه در حوزه عمل اقدام موثری انجام نشده چرا که یک حوزه نرم افزاری است.
سالاری افزود: از سوی دیگر در خصوص ارتقای کیفیت زندگی ،ما مشکلات زیادی داریم چرا که صرف پرداختن به موضوعات سخت افزاری، توسعه پایدار اتفاق نمی افتد یکی از مهم ترین دغدغه ها لزوم پرداخت به حوزه نرم افزاری است. امروزه در شهر ها و کلان شهر ها علی رغم اینکه جمعیت شهر ها در حال افزایش است نحوه مدیریت شهری می بایست متفاوت از گذشته باشد، اکنون دیگر نه تنها ایجاد بزرگراه های متعدد مشکل ترافیک را حل نمی کند بلکه به نوعی ایجاد ظرفیت برای افزایش خودرو ها در شهر است.
وی افزود: می بایست طی دهه های گذشته به جای پراداختن صرف به حوزه های سخت افزاری که البته آن نیز ضرورت اجتناب ناپذیربوده ، در حوزه های نرم افزاری نیز سرمایه گذاری می شد تا بر کیفیت زندگی مردم تاثیر قابل توجه داشته باشد اما متاسفانه چون فعالیت های عمرانی به عنوان رزومه قابل رویت برای مدیران محسوب می شود و فعالیت های نرم افزاری به چشم نمی آید بیشتر مورد توجه مدیران قرار می گیرد و این یک آفت است.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: شیفت ماموریت های مدیریت شهری از حوزه نرم افزاری باید نهادینه شود.
سالاری در ادامه خاطر نشان کرد: اگر امروز زلزله ای رخ دهد که منطقه ۱۷ نیز بین دو گسل شمالی و جنوبی و در بدترین موقعیت قرار دارد حتی امکان امداد رسانی نیز وجود ندارد چراکه اهتمام لازم برای ایمنی و امداد رسانی صورت نگرفته است.
سالاری با گلایه از بودجه کم اعتبارات حوزه ماموریت های شهر سازی و معماری گفت : از ۱۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بودجه شهرداری تهران سهم شهر سازی و معماری آنقدر کم است که صفر محسوب می گردد و این درد است که بودجه معاونت های دیگر تخصیص داده می شود با وجودی که نتیجه ای در ارتقاء کیفیت زندگی ندارد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟