محصول جدید پژو+تصاویر

خودروساز فرانسوی پژو از محصول جدید خود(Peugeot 301) رونمایی کرد.


سفیر ایران با کالسکه سلطنتی به کاخ ملکه رفت و استوارنامه اش تقدیم ملکه الیزابت دوم کرد+تصاویر

سفیر ایران در انگلستان امروز استوارنامه اش را طی تشریفاتی به ملکه انگلیس تقدیم کرد.


سه احتمال غير منتظره انتخابات آينده

مرتضی الویری درباره همه احتمالات انتخابات ریاست‌جمهوری ٩٦ و گزینه‌های پیش‌روی روحانی سخن گفته است.


مجله پیپل جذاب ترین مرد سال 2016 را معرفی کرد+تصاویر

مجله People در جدیدترین شماره اش دواین جانسون Dwayne Johnson ملقب به راک The Rock را به عنوان جذاب ترین مرد سال 2016 معرفی کرد. به همین بهانه عکس های این هنرمند ...


اولین هتل یخی دائمی جهان+تصاویر

اولین هتل یخی دائمی جهان که در تمامی ۳۶۵ روز سال به مسافران خدمات ارائه می دهد در لاپلند سوئد افتتاح شد.


جزئیات دستگیری سارقی که طعمه هایش را از یک سایت رصد می کرد

جزئیات دستگیری سارقی که طعمه هایش را از یک سایت رصد می کرد

جامعه | يكشنبه ۱۱ مهر ۹۵ ساعت ۱۹:۳۱ | نسخه چاپي

متهم سابقه داری که با شناسایی طعمه هایش در سایت دیوار با آنها قرار گذاشته اقدام به مسموم کردن طعمه هایش و سپس سرقت از آنها می کرد شناسایی و دستگیر شد. تحقیقات درباره متهم ادامه دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، نهم تیرماه سال جاری فردی با مراجعه به کلانتری ۱۴ رسالت شهرستان کرج به مأمورین اعلام کرد که در شهر تهران، در محدوده اتوبان آزادگان مورد سرقت قرار گرفته و سارق به شیوه بیهوشی اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه وی به ارزش تقریبی دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کرده است.
مالباخته که عکاس یکی از خبرگزاری های رسمی کشور است، پس از حضور در کلانتری ۱۴ رسالت شهرستان کرج، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: بنده آگهی مربوط به فروش گوشی تلفن همراه خود را در «سایت دیوار» ثبت کرده بودم که شخصی تحت عنوان خریدار با تلفن بنده تماس گرفت. پس از توافق بر سر قیمت خرید گوشی، در محل پل آزادگان قرار گذاشتیم و جوانی حدودا ۳۰ ساله در محل حاضر شد. پس از توافق بر سر قیمت گوشی این جوان به بهانه گرفتن پول از برادرش، اقدام به کرایه دربست یک خودرو سواری کرد و با یکدیگر به چهارراه بهار رفتیم. در آنجا، وی در تماس با برادرش از من خواست تا چند دقیقه صبر کنم و مرا به خوردن یک لیوان آبمیوه دعوت کرد؛ به بهانه ی خرید آبمیوه از ماشین پیاده شد و پس از چند دقیقه با دو لیوان آب هویج مجددا به ماشین بازگشت؛ مجددا به همان محل ملاقات اول خود در محدوده پل آزادگان بازگشتیم. در آنجا بود که این شخص مدعی شد پول خرید گوشی تلفن همراه توسط برادرش و از طریق سیستم شتاب بانکی به حساب بنده واریز شده است و به این بهانه از من خواست تا از طریق ATM موجودی حساب خودم را چک کنم؛ در حالیکه قصد مراجعه به پای دستگاه خودپرداز ( ATM ) را داشتم ، دچار سردرد و سرگیجه ی شدیدی شدم؛ در آن شرایط تنها متوجه سرقت گوشی تلفن همراه خود توسط این شخص و فرار وی از محل شدم.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت به عنف به شیوه بیهوشی» و به دستور شعبه پانزدهم دادسرای عمومی و انقلاب کرج، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پلیس آگاهی شهرستان کرج قرار گرفت.
در ادامه رسیدگی به پرونده در پلیس آگاهی کرج، کارآگاهان موفق به شناسایی فردی به هویت مشخص در محدوده خیابان حافظ تهران شدند؛ بنا بر اظهارات این شخص، وی اقدام به خرید گوشی تلفن همراه با کارتن مربوطه به قیمت یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان کرده و هیچ اطلاعی از مسروقه بودن آن نداشته است.
شخص خریدارِ گوشی تلفن همراه در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: بنده این گوشی را به همراه کارتنِ آن، از فردی حدودا ۳۰ ساله خریداری کردم و با توجه به همراه بودن کارتن گوشی، به هیچ عنوان فکر نمی کردم که این گوشی مسروقه است.
در ادامه رسیدگی به پرونده، پرونده با اخذ نیابت قضایی از دادسرای عمومی و انقلاب کرج به دادسرای ناحیه ۱۱ تهران ارجاع و به دستور بازپرس شعبه سوم این دادسرا ، پرونده برای ادامه تحقیقات به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.
با توجه به محل فروش گوشی تلفن همراه در محدوده خیابان حافظ و مجهز بودن مغازه به سیستم مداربسته، کارآگاهان با بازبینی تصاویر بدست آمده و همچنین انجام چهره نگاری توسط مالباخته موفق به شناسایی تصاویر شخص سارق شدند.
با بهره گیری از تصاویر بدست آمده از متهم و همچنین سوابق مجرمان سابقه دار در پلیس آگاهی، کارآگاهان موفق به شناسایی مجرم سابقه دار به نام «محمد» (متولد ۱۳۶۱) شدند که برابر سوابقش بارها به اتهام سرقت دستگیر و روانه ی زندان شده بود.
با شناسایی «محمد» به عنوان متهم پرونده و در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی چندی پیش توسط گشت کلانتری ۱۱۲ ابوسعید به اتهام همراه داشتن اسکناس های مجعول دستگیر و به دستور مقام قضایی روانه زندان شده است.
متهم «محمد» پس از انتقال به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ و مواجهه حضوری با مالباخته و همچنین خریدار گوشی تلفن همراه، صراحتا به سرقت گوشی تلفن همراه به شیوه بیهوشی و همچنین فروش مال مسروقه به مبلغ یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اعتراف کرد.
متهم در خصوص انگیزه سرقت هایش عنوان داشت که سرقت هایش را برای تهیه هزینه مصرف موادمخدرش از نوع شیشه انجام داده است؛ وی در خصوص نحوه انجام سرقت هایش نیز به کارآگاهان گفت: از طریق سایت دیوار افراد را شناسایی می کردم ؛ نهایتا پس از گذاشتن قرار ملاقات، به شیوه مسموم کردن با آبمیوه اقدام به سرقت گوشی های تلفن همراه افراد می کردم و گوشی های تلفن همراه را در محدوده خیابان حافظ می فروختم.
متهم در خصوص مدت فعالیت و محل های ارتکاب سرقت خود نیز گفت: از اواخر سال گذشته و در شهرهای تهران، قم، کرج و شیراز، به این شیوه و شگرد اقدام به سرقت کرده ام.
سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر  به خبرگزاری مهر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به انجام سرقت های مشابه در تهران و همچنین تعداد دیگری از شهرستان های کشور و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهم و همچنین شناسایی و دعوت از سایر مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام بازپرس محترم شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۱ تهران صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حر - انتهای خیابان ۱۲ فروردین مراجعه کنند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: