بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


ترور «ناهض حتر» بی ارتباط به حمایت وی از جریان مقاومت نیست

ترور «ناهض حتر» بی ارتباط به حمایت وی از جریان مقاومت نیست

جهان | يكشنبه ۱۱ مهر ۹۵ ساعت ۱۹:۳۳ | نسخه چاپي

هشام الهبیشان تاکید کرد که دشمنان ناهض حتر از کاریکاتور وی سوء استفاده کرده و با انجام تبلیغاتی سوء، در صدد ترور وی برآمدند و دولت اردن در حفاظت از این نویسنده حامی مقاومت بسیار کوتاهی کرد.
خبرگزاری مهر، گروه بین الملل- محمد مظهری: اخیرا «ناهض حتر» نویسنده اردنی از سوی عوامل ناشناس هدف ترور قرار گرفت؛ پس از ترور وی کشورها و گروه های محور مقاومت از جمله ایران و حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای این اقدام را محکوم کردند و از اقدامات این نویسنده اردنی در دفاع و حمایت از محور مقاومت و مبارزه با صهیونیست ها تمجید کردند.
برای بررسی ابعاد حادثه ترور ناهض حتر و علل این اقدام، خبرنگار مهر با «هشام الهبیشان» تحلیلگر سیاسی اردن گفتگویی انجام داده است که شرح آن در ذیل می آید:
*علل ترور «ناهض حتر» چیست؟ عاملان این ترور چه کسانی هستند؟
در ابتدا تاکید می کنیم که ترور ناهض حتر اقدامی خطرناک و بی سابقه و نقض حداقل آزادی ها در اردن محسوب می شود. علت ترور وی نیز انتشار کاریکاتوری در صفحه شخصی این نویسنده اردنی بود. همچنین عامل این ترور فردی افراطی است که تاکنون به ارتباط با گروهی اعتراف نکرده است و به نظر می رسد که عامل ترور ناهض حتر به تنهایی دست به چنین اقدامی زده است.
*چرا دولت اردن برای حمایت از ناهض حتر در برابر تهدیدات تروریست ها تدابیر لازم را اتخاذ نکرد؟
قاعدتا یک دولت عادل، قانون را برای تمامی مردم وضع می کند و مردم را در چارچوب قانون مورد حساب قرار می دهد. دولت اردن در تأمین امنیت و حفاظت از حتر بسیار کوتاهی کرده است و بخشی از مسئولیت حمله به حتر، متوجه دولت اردن است. تاکید می کنیم که مسأله ترور ناهض حتر و دیگران، مستحق این است که مدت طولانی مورد توجه قرار گیرد؛ به ویژه اینکه نوع برخورد نظام سیاسی اردن با این مسأله، گردآمدن برخی گروه های وابسته به اخوان المسلمین و پروپاگاندای رسانه ای برای مصاحبه در این خصوص حائز اهمیت است.
*در حال حاضر از انتشار کاریکاتور توسط ناهض حتر، به عنوان علت ترور وی نامبرده می شود. آیا در این کاریکاتور، به اسلام توهین شده بود؟ انتشار این کاریکاتور را چگونه تفسیر می کنید؟
مشکل در نوع ترویج و انتشار کاریکاتور ناهض حتر توسط دشمنان وی است؛ متاسفانه دشمنان وی موفق شدند که این کاریکاتور را به نحوی خاص ترویج کنند و وانمود کردند که این کاریکاتور، اهانت به اسلام و ذات الهی است. دشمنان وی، گروهی را علیه ناهض حتر گردآوردند. ناهض حتر قصد داشت که تفکری خاص را ترویج کند اما دشمنان این نویسنده اردنی، خلاف خواسته ی وی را ترویج کردند و علیه او شوریدند.
*علت بازداشت و تبعید متفکران و شخصیت هایی همچون ناهض حتر در جهان عرب چیست؟
پس از اینکه فردی برای احقاق حقوق اعراب قیام کند، جهان عرب تلاش می کند تا منطقه را از نداهای آزادی خواهانه و شریف که با سلطه صهیونیستی-آمریکایی مخالف است، تُهی کند؛ زیرا این سلطه، خیر و قیام مجدد در جهان عرب را نمی خواهد. سلطه صهیونیستی-آمریکایی افزایش هیمنه خارجی ها، فرقه گرایی، افراط، آشوب، عقب ماندگی و به صورت کلی دودستگی و جاهلیت را می خواهد. بر همین اساس نیز افرادی را که با طرح ها و نقشه های سلطه صهیونیستی-آمریکایی مخالفت کنند، ترور، بازداشت و تبعید می کند.
 *موضع ناهض حتر در حمایت از سوریه و بشار اسد چه تاثیری در ترور وی داشت؟
ناهض حتر به حمایت از مقاومت، حزب الله، سوریه و بشار اسد شناخته شده و معتقد بود که علیه کشور سوریه، توطئه ای طراحی شده است. وی همچنین با داعشی ها دشمن و با تجاوز به عراق مخالف بود. همه این موارد نشانگر این است که دشمنان وی تحمل چنین شخصیتی را نداشته اند. بنابراین تاکید می کنم راهی که ناهض حتر در پیش گرفت و حمایت او از سوریه و مقاومت به وسیله قلم و فکرش، نقش مهمی در گردآمدن دشمنان سوریه علیه ناهض حتر دارد. بر همین اساس عملیات ترور ناهض حتر و تفکر حامی مقاومت او، به هم بی ربط نیست.
*آیا انتظار این می رود که پس از ترور ناهض حتر، آشوب در اردن رخ دهد؟
عملیات ترور ناهض حتر، نخستین بار در نوع خود محسوب می شود و هدف از آن، ساکت کردن این نویسنده اردنی و مصادره آزادی بیان وی بود. ترور وی ضربه ای در تمامی سطوح اردن و لکه سیاهی در طول تاریخ مملوء از امنیت کشور محسوب می شود. بنابراین این اقدام نیازمند انجام فعالیت هایی امنیتی و تحقیقاتی عمیق در بُعد سیاسی و امنیتی است تا برای عدم تکرار چنین حوادثی و پیشگیری از ایجاد آشوب در کشور، سریعا  تدابیر لازم اتخاذ گردد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟