روحانی: کینه را کنار بگذاریم، به‌فکر مسائل جناحی نباشیم

رئیس جمهور با اعلام اینکه سال 95 سال بسیاری از گشایش‌ها بود، اظهار امیدواری کرد که در سال 96 این گشایش‌ها ادامه پیدا کند.


اولین خودروی جاده ای فراری (+عکس)

در آن زمان این خودروی اسپورت 125S به یک موتور V12 با خروجی 118 اسب‌بخار مجهز شد. می‌توانید این قدرت و موتور را با آخرین تولیدی کارخانه فراری یعنی نسخه 812 سوپرفست با موتور 6.5 لیتری V12 با خروجی 789 اسب بخار مقایسه کنید.


با پرجمعیت‌ترین جزیره جهان آشنا شوید

جزیره «میگینگو» در کنیا را از نظر تراکم، پرجمعیت‌ترین جزیره جهان می‌شناسند که با ۱۳۱ خانه جمعیتی ۱۰۰۰ نفری دارد.


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


افشای برنامه محرمانه انتخاباتی احمدی نژاد

یک منبع نزدیک به محمود احمدی نژاد، از برنامه محرمانه انتخاباتی رئیس جمهور سابق پرده برداشت.


هشدار وزیر نیرو: تحریم دوچندان ایران در صورت عدم موفقیت در کاهش گازهای گلخانه‌ای

اقتصاد | يكشنبه ۱۱ مهر ۹۵ ساعت ۹:۱۲ | نسخه چاپي

وزیر نیرو معتقد است باتوجه به‌اینکه ایران متعهد شده است که تا سال ۲۰۳۰، حدود ۴ درصد از تولید گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهد چنانچه نتواند به تعهدات خود عمل کند تحریم‌هایی که وضع خواهد شد به مراتب بیشتر از تحریم هایی است که در زمان انرژی هسته ای به کشور تحمیل شده بود.
به‌گزارش ایسنا، حمید چیت چیان وزیر نیرو صبح امروزدر آیین «زنگ مهر موسسه آموزش عالی علمی و کاربردی صنعت آب و برق» که در پژوهشگاه نیرو برگزار شد، گفت:  تحریم‌ها در زمان مناقشه هسته ای مربوط به چند کشور زورگو بود، در حالی‌که در بحث تعهد ما نسبت به کاهش گازهای گلخانه ای، ما با بیش از نیمی از جهان مواجه هستیم.
وزیر نیرو در ادامه با اشاره به لزوم آشنایی مدیران وزارت نیرو با مسایل مربوط به ICT گفت: مدیران ما باید از ICT در جهت رشد و ارتقا شبکه استفاده کنند؛ ما هم اکنون قریب به ۲۲ هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری داریم ولی با اینکه این ابزارها را داریم و سرمایه گذاری های لازم انجام شده، اما تفکر مدیران ما با فناوری ICT مطابقت ندارد.
وی افزود:  نباید در ذهن حتی یک نفر از کارشناسان و مدیران ما عدم نیاز به ادامه تحصیل شکل بگیرد. باید توجه داشت که اگر ۱۰ درصد وقت مدیران صرف آموزش شود و ما بتوانیم به مدیران دانش روز جهانی آموزش دهیم قادر خواهیم بود پس از مدتی کوتاه شاهد پرورش مدیرانی در طراز بین‌المللی باشیم.
وزیر نیرو گفت: موسسه آموزش مدیریت در طول ۱۷ تا ۱۸ سال از زمان تأسیس حدود ۱۱۰۰ نفر مدیر در سطح کارشناسی ارشد و بالغ بر ۳۵۰ هزار نفر ساعت آموزش مدیران را انجام داد.
وی اظهار داشت:  بسیارخوشحالیم که مجدداً موفق شدیم موسسه آموزش مدیریت را احیا کنیم. این موسسه در طول ۱۷ تا ۱۸ سال از زمان تأسیس حدود ۱۱۰۰ نفر مدیر در سطح کارشناسی ارشد و بالغ بر ۳۵۰ هزار نفر ساعت آموزش مدیران را انجام داد.
وی افزود: در چند سال گذشته با تعطیلی موسسه آموزش مدیریت خسارت زیادی به وزارت نیرو وارد شده و امید است با احیای آن بتوان دوباره این صنعت و مدیران آن را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار داد.
وزیر نیرو تصریح کرد: هدف ما در این موسسه و احیای آن این است که مدیرانی تربیت کنیم که در یک محیط پرچالش و پرشتاب کنونی بتوانند سازمان را به سمت تعالی ارتقا دهند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه کشور دانمارک ۶۰ درصد از برق خود را از انرژی های تجدیدپذیر تأمین می کند، گفت: کشور دانمارک قرار است در سال ۲۰۵۰ میلادی تمام انرژی های موردنیاز خود را در بخش حمل و نقل، صنعت و خانگی از انرژی های تجدیدپذیر تأمین کند.
وی افزود: قریب ۲۵ سال است که اقتصاد کشور دانمارک به صورت مستمر رشد داشته ولی منحنی مصرف انرژی در این کشور ثابت مانده است.
وزیر نیرو با تأکید بر اینکه تجربه دانمارک نشان می دهد که چقدر تربیت مدیران برجسته و آگاه به مسائل روز می تواند در روند اعتلای کشور موثر باشد، اظهار داشت: از زمان تأسیس سازمان انرژی های نو در ایران تا امروز حاصل کار فقط تولید ۲۰۰ مگاوات انرژی های نو بوده، بخشی از این مسئله ناشی از این است که مدیران ما برای این کار آموزش ندیده اند و یا شاید توسعه این نوع انرژی ها را مزاحم خود دانسته اند.
چیت چیان تأکید کرد:قبل از آنکه اعراب حاشیه خلیج فارس به فکر تأمین انرژی خود از انرژی های تجدیدپذیر بیفتند، ما سال ها پیش تمام بسترهای لازم برای توسعه این انرژی ها را در ایران فراهم کرده بودیم، اما به‌دلیل مقاومت مدیران ما، این بخش همچنان نوپا مانده است.
وی با اشاره به اینکه در ترکیه سالانه ۱۰۰۰ هزار مگاوات انرژی تجدیدپذیر اضافه می شود، گفت: در سال ۲۰۱۵، حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار مگاوات توربین های جدید بادی در جهان نصب شده است در حایکه سهم کشور ما از این نوع انرژی ها بسیار ناچیز و حدود ۲۰ تا ۳۰ مگاوات بوده است.
وزیر نیرو تصریح کرد:  نیروگاهی که دائم سوخت مجانی تحویل می‌گیرد تا برق تولید کند، طبیعی است که به انرژی های نو فکر نکند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟