جزئیات نشست دیروز هیات رئیسه مجلس با سیف درباره موسسات اعتباری

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، جزئیات نشست دیروز نایب رئیس و تعدادی ازنمایندگان مجلس با رئیس کل بانک مرکزی با موضوع موسسات مالی و اعتباری ...


دایی هم به لغو شهرآورد دوستانه واکنش نشان داد؛ آبرویم را بردید!

علی دایی نقش پررنگی در هماهنگی برگزاری شهرآورد دوستانه در آلمان داشت.


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


وزیر اطلاعات: نفوذ در پوشش بنز و پژو

اخبار داغ | يكشنبه ۱۱ مهر ۹۵ ساعت ۸:۵ | نسخه چاپي

«نباید عده‌ای با کلمه «نفوذ» بازی کنند. مردم معنی «نفوذ»، «استکبار» و «منافع ملی» را خوب می‌فهمند و آینده کشور را به خوبی احساس می‌کنند.»
به گزارش جوان آنلاین، این جمله‌ها را حسن روحانی نزدیک به یک سال قبل در جمع اعضای هیئت دولت به زبان آورد؛ گفته‌هایی که پس از اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص دستگیری یک شبکه نفوذی بیان شد و کوشید از این مسیر پروژه نفوذ را به سطح یک بازی سیاسی تقلیل دهد، اما حالا نزدیک به یک سال پس از این گفته‌ها، حجت‌الاسلام محمود علوی، وزیر اطلاعات کابینه روحانی که سکان هدایت مهم‌ترین نهاد امنیتی کشور را بر عهده دارد، گفته‌هایی برخلاف رئیس‌جمهور دارد و معتقد است که «مسئله نفوذ امروز جدی‌تر و اساسی‌تر از گذشته شده است.» سخنانی که درست در نقطه مقابل گفته‌های روحانی قرار دارد.
بر این اساس، خبرگزاری‌های کشور با بازتاب گفته‌های حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات در همایش دادستان‌های عمومی و انقلاب و نظامی کشور، در این خصوص نوشته‌اند که وزیر اطلاعات در این همایش، رسالت حکومت و نظام اسلامی را تأمین امنیت برای جامعه دانسته و گفته است که این امنیت و نیز احساس آن در جامعه تمامی تهدیدها و آسیب‌ها را برطرف و سلب امنیت زمینه بسیاری از ناهنجاری‌ها را فراهم می‌کند.
حجت‌الاسلام علوی با اشاره به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری(حفظه‌الله) در این زمینه که احساس امنیت از خود امنیت مهم‌تر است، افزود: در این راستا همکاری دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف امنیتی، نظامی و اطلاعاتی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که طی سال‌های اخیر این همدلی، همزبانی و هم‌افزایی بین دستگاه‌های مؤثر بر امنیت قابل‌توجه است. وزیر اطلاعات با بیان اینکه این هم‌افزایی در عرصه نظارت موجب شناسایی آسیب‌ها و تهدیدها و برنامه‌ریزی اصولی و مدیریت منسجم آنها می‌شود، از جمله این تهدیدها را که از سوی رهبر انقلاب هم بارها گوشزد شده مسئله نفوذ عنوان کرد.
حجت‌الاسلام علوی گفت: این مسئله امروز جدی‌تر و اساسی‌تر از گذشته شده چنانکه وقتی پنجره‌ای برای ورود هوای تازه باز می‌شود حشرات موذی هم به داخل می‌آیند، اما راه‌حل جلوگیری از ورود حشرات بستن پنجره نیست بلکه باید مانعی برای ورود حشرات ایجاد کرد. وی ادامه داد: وزارت اطلاعات با همکاری دستگاه قضایی و سایر نیروهای مؤثر در این حوزه با هوشمندی و مطالعه و دقت‌نظر در عرصه مقابله با نفوذ باید طرحی دانش‌بنیان داشته باشد. وزیر اطلاعات ادامه داد: شناخت منابع نفوذ، روش‌ها، پوشش‌ها، مقاصد نفوذ باید شناسایی و راهای مقابله با آن باید با حساسیت و دقت زیاد بررسی و محاسبه شود چنانکه امروز عده‌ای در معرض این نفوذ هستند.
حجت‌الاسلام علوی تصریح کرد: امروز بخشی از اطلاعات و نفوذ دشمن از طریق تخلیه تلفنی صورت می‌گیرد که باید نسبت به این امر حساسیت و توجه کافی داشته باشیم ضمن آنکه فضای مجازی هم از دیگر مسیرهای نفوذ دشمن است، اما باید با برخورد ایجابی و مدیریت صحیح از این امکان به عنوان فرصتی برای کشور بهره گیریم. حجت‌الاسلام علوی توسعه تهدیدات اعتقادی را از دیگر مباحث نفوذ دانست که در قالب ترویج مسیحیت تبشیری، فرقه‌های نوظهور و مانند آن از سوی دشمن پیگیری می‌شود.  نفوذ در پوشش بنز و پژو
وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه وزارت اطلاعات مسئولیت وسیعی در حوزه مقابله با نفوذ دارد، گفت: وزارت اطلاعات با هوشمندی، دقت و مطالعه درصدد است که یک کار دانش‌بنیان در عرصه مقابله با نفوذ داشته باشد. وی تصریح کرد: مبدأ نفوذ سرویس‌های امنیتی است اما از پوشش شرکت بنز و پژو و دیگر شرکت‌های تجاری و توریستی نیز استفاده می‌کنند که باید مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد چرا که بخشی از اطلاعات دشمن از طریق نفوذ و بخشی دیگر از طریق تخلیه تلفنی انجام می‌شود.
اما واکنش روحانی به موضوع نفوذ و تقلیل دادن آن به بازی‌های سیاسی و جناحی در حالی بود که این کلیدواژه پس از اجرای برجام به پروژه‌ای عملیاتی از سوی دشمن تبدیل شده است تا آن را دستاویزی برای استحاله داخلی جمهوری اسلامی ایران قرار دهد. نگرانی در این خصوص از زمانی شکل گرفت که بسیاری در داخل امضای برجام را پایان خصومت میان ایران و غرب می‌پنداشتند و به دنبال آن بودند که درهای کشور را به روی غربی‌ها باز کنند.
اتفاقی که خواسته دقیق دشمنان ایران بود، چراکه غرب با مشاهده مقاومت ایران در برابر تحریم‌های غیرانسانی که قصد به زانو در آوردن کشورمان را داشت، رویکرد خود را تغییر داده و به دنبال آن بودند که برجام را به کلید باز کردن درهای ایران به روی خود تبدیل کنند و پس از باز شدن این درها، یک جامعه استحاله شده در تمامی عرصه‌ها بسازند؛ اتفاقی که با هوشیاری مردم و دست‌اندرکاران نظام ناکام ماند.
از این‌رو تأکیدات و هشدارهای اخیر محمود علوی، وزیر اطلاعات را باید تصدیق‌کننده تذکرات دلسوزان نظام پیرامون پروژه نفوذ دانست که تاکنون تلاش شده این پروژه خطرناک و حساس به بازی‌های جناحی و سیاسی تقلیل داده شود. 

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟