مجله پیپل جذاب ترین مرد سال 2016 را معرفی کرد+تصاویر

مجله People در جدیدترین شماره اش دواین جانسون Dwayne Johnson ملقب به راک The Rock را به عنوان جذاب ترین مرد سال 2016 معرفی کرد. به همین بهانه عکس های این هنرمند ...


بازدید وزیر دفاع از حلب؛ درخواست برای بازگشت شهروندان به منازلشان

بازدید وزیر دفاع سوریه از مواضع نظامی در حلب و درخواست فرماندهی کل ارتش این کشور از ساکنان محلات شمال شرقی حلب برای بازگشت به منازلشان از جمله ...


۸ دستور حرکتی اندروید که استفاده از این سیستم عامل را سرعت می دهند

دستورهای حرکتی مختلفی در سیستم عامل اندروید وجود دارند که باعث سریع‌تر شدن کار‌ها می‌شوند. این دستورها در بخش‌های مختلفی از این سیستم عامل ...


رونمایی از اولین خودروهای خودران کانادا

شهر اونتاریوی کانادا از ژانویه 2016 به آزمایشات خودروهای خودران چراغ سبز نشان داد، اما هیچ شرکتی به آن تمایل نشان نداده بود اما اکنون سه گروه ...


سفیر ایران با کالسکه سلطنتی به کاخ ملکه رفت و استوارنامه اش تقدیم ملکه الیزابت دوم کرد+تصاویر

سفیر ایران در انگلستان امروز استوارنامه اش را طی تشریفاتی به ملکه انگلیس تقدیم کرد.


تمام هزینه های بازگرداندن پیکر گلبارنژاد به ایران پرداخت شده است

تمام هزینه های بازگرداندن پیکر گلبارنژاد به ایران پرداخت شده است

ورزش | جمعه ۰۹ مهر ۹۵ ساعت ۱۲:۱ | نسخه چاپي

به گفته دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک تمام هزینه های مربوط به بازگرداندن پیکر مرحوم بهمن گلبارنژاد ازریو به ایران توسط برگزارکنندگان بازی های پارالمپیک و طبق قراردادی که داشتند، پرداخت شده است.
مسعود اشرفی در گفتگو با خبرگزاری مهر در این رابطه اظهار داشت: برای هر دوره از بازی های پارالمپیک میان برگزارکنندگان بازی ها با کمیته بین المللی پارالمپیک، پروتکلی امضا می شود که در آن بر تامین یکسری هزینه های پیش بینی شده برای ورزشکاران و دیگر اعضای کشورهای شرکت کننده تاکید می شود. 
وی ادامه داد: بر اساس این پروتکل تامین هزینه های درمان برای ورزشکارانی که در حین پارالمپیک دچار آسیب دیدگی می شوند یا تامین هزینه امور تشریفات قانونی در رابطه با ورزشکارانی که به دلیل حادثه فوت شده اند و حتی هزینه بازگرداندن پیکر آنها به کشورشان، بر عهده برگزارکنندگان بازی ها است. 
دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک تاکید کرد: در رابطه با مرحوم بهمن گلبارنژاد نیز تمام هزینه های لازم برای طی شدن تشریفات قانونی در ریو و بازگرداندن پیکر آن مرحوم توسط برگزارکنندگان پارالمپیک ریو پرداخت شد. کمیته ملی پارالمپیک در این زمینه متحمل هیچ هزینه ای نشد. 
اشرفی گفت که طبق پروتکل امضا شده و در رابطه با حوادثی که متجر به فوت می شود، فقط تامین هزینه های لازم تا زمان بازگرداندن پیکر فرد فوت شده به کشورش بر عهده مسئولان برگزارکننده بازی ها است و آنها هیچ تعهد دیگری برای پرداخت هزینه های دیگر مانند غرامت به خانواده آنها نیستند. 
در جریان پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک و در روز پایانی این بازی ها، بهمن گلبارنژاد در حین رقابت های دوچرخه سواری جاده دچار سانحه شد که در اثر آن با شکستگی گردن مواجه شد. وی اما در حین انتقال به بیمارستان سکته کرد، تلاش ۴۰ دقیقه ای پزشکان برای احیای وی به نتیجه نرسید و اینگونه بهمن گلبارنژاد جان خود را از دست داد. مرحوم گلبارنژاد تنها رکابزن ایران در بازی های پارالمپیک ریو بود. 

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: