امضای نخستین فرمان اجرایی ترامپ (+عکس)

عصر ایران - دونالد ترامپ رییس جمهور جدید آمریکا دیروز پس از مراسم تحلیف و حضور در کاخ سفید در واشنگتن نخستین فرمان های اجرایی خود را در مقام ...


تکان‌دهنده‌ترین آتش‌سوزی‌ها در طول تاریخ +تصاویر

حوادث آتش سوزی از دردناکترین حوادث اتفاق افتاده محسوب می شوند اما در این بین برخی آتش سوزی ها در طول تاریخ


خوشگذرانی بازیگران زن و مرد ایرانی در خارج از کشور (۲)+ تصاویر

تصاویر متفاوت از چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی


تصاویر تاریخی از مصاحبه مطبوعاتی امام پس از فرار شاه

پس از خروج شاه از کشور مردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن، از طریق سازماندهی مساجد برقراری امنیت در بیشتر نقاط تهران را به عهده گرفتند و عملا ارتش ...


خوشگذرانی بازیگران زن و مرد ایرانی در خارج از کشور (۲)+ تصاویر

تصاویر متفاوت از چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی


حکم لغو توافق واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان تعلیق شد

حکم لغو توافق واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان تعلیق شد

جهان | جمعه ۰۹ مهر ۹۵ ساعت ۱۱:۴۴ | نسخه چاپي

دادگاه رسیدگی به پرونده های فوری در مصر حکم لغو توافقنامه ترسیم مرزهای مشترک میان مصر و عربستان را که به موجب آن دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان واگذار می شد، به حالت تعلیق درآورد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادگاه رسیدگی به پرونده های فوری در مصر حکم صادر شده از سوی دیوان اداری مبنی بر لغو توافقنامه ترسیم مرزهای آبی میان مصر و عربستان را به حالت تعلیق درآورد.
«خالد علی» وکیل مصری که با ارائه دادخواست قضایی به دیوان اداری، زمینه لغو توافقنامه واگذاری این دو جزیره مصری به عربستان را فراهم کرده بود، در واکنش به این حکم دادگاه رسیدگی به پرونده های فوری اعلام کرد که این دادگاه صلاحیت تصمیم گیری درباره این پرونده را ندارد.
دیوان اداری مصر در ماه ژوئن گذشته توافقنامه ترسیم مرزهای آبی را که در ماه آوریل میان ملک سلمان پادشاه عربستان و عبد الفتاح سیسی رئیس جمهور مصر امضا شده بود و به موجب آن دو جزیره تیران و صنافیر به ریاض واگذار می شد، لغو کرد، اما دولت مصر همان زمان خواستار صدور حکم تجدید نظر در این زمینه از سوی دیوان عالی اداری شد که این دادگاه هنوز حکم خود را صادر نکرده است.
صدور دستور واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان، تظاهرات گسترده و بی سابقه شهروندان مصری علیه عبد الفتاح سیسی در شهرهای مختلف این کشور را به دنبال داشت که نظام سیسی اقدام به سرکوب این تظاهرات ها کرد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟