خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع ...


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


حکم لغو توافق واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان تعلیق شد

حکم لغو توافق واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان تعلیق شد

جهان | جمعه ۰۹ مهر ۹۵ ساعت ۱۱:۴۴ | نسخه چاپي

دادگاه رسیدگی به پرونده های فوری در مصر حکم لغو توافقنامه ترسیم مرزهای مشترک میان مصر و عربستان را که به موجب آن دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان واگذار می شد، به حالت تعلیق درآورد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادگاه رسیدگی به پرونده های فوری در مصر حکم صادر شده از سوی دیوان اداری مبنی بر لغو توافقنامه ترسیم مرزهای آبی میان مصر و عربستان را به حالت تعلیق درآورد.
«خالد علی» وکیل مصری که با ارائه دادخواست قضایی به دیوان اداری، زمینه لغو توافقنامه واگذاری این دو جزیره مصری به عربستان را فراهم کرده بود، در واکنش به این حکم دادگاه رسیدگی به پرونده های فوری اعلام کرد که این دادگاه صلاحیت تصمیم گیری درباره این پرونده را ندارد.
دیوان اداری مصر در ماه ژوئن گذشته توافقنامه ترسیم مرزهای آبی را که در ماه آوریل میان ملک سلمان پادشاه عربستان و عبد الفتاح سیسی رئیس جمهور مصر امضا شده بود و به موجب آن دو جزیره تیران و صنافیر به ریاض واگذار می شد، لغو کرد، اما دولت مصر همان زمان خواستار صدور حکم تجدید نظر در این زمینه از سوی دیوان عالی اداری شد که این دادگاه هنوز حکم خود را صادر نکرده است.
صدور دستور واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان، تظاهرات گسترده و بی سابقه شهروندان مصری علیه عبد الفتاح سیسی در شهرهای مختلف این کشور را به دنبال داشت که نظام سیسی اقدام به سرکوب این تظاهرات ها کرد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟