از «افشین یداللهی» چه خاطرات خوشی داریم؟

خبر تلخ درگذشت «افشین یداللهی» در واپسین روزهای سال به یکباره همه را شوکه کرد تا به تلخی های این سال سخت اضافه کند. شاعری که با ترانه هایش خاطرات ...


تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


زمان‌بندی برگزاری انتخابات شوراها مشخص شد (+جدول)

زمان بندی برگزاری انتخابات شوراها از زمان آغاز ثبت‌نام و تا پایان زمان رأی گیری و شمارش آرا مشخص و به هیأت‌های اجرایی ابلاغ شد.


زمان‌بندی برگزاری انتخابات شوراها مشخص شد (+جدول)

زمان بندی برگزاری انتخابات شوراها از زمان آغاز ثبت‌نام و تا پایان زمان رأی گیری و شمارش آرا مشخص و به هیأت‌های اجرایی ابلاغ شد.


سردارسلامی:توانسته‌ایم فرمول‌های دشمن برای تسلط بر هوا، فضا و دریا را باطل کنیم

اخبار داغ | جمعه ۰۹ مهر ۹۵ ساعت ۱۲:۱ | نسخه چاپي

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: توانسته‌ایم فرمول‌های دشمن برای تسلط بر هوا، فضا، دریا و زمین را باطل کنیم.
به گزارش فارس، سردار حسین سلامی در سیزدهمین همایش دادستان‌های عمومی و انقلاب و نظامی سراسر کشور که صبح امروز در سالن ولیعصر دادگستری استان برگزار شد، گفت: عدالت قائمه اصلی هر نظام و یکی از اسرار مهم و رموز بقای ماست.
وی افزود: عدالت حیات بخش، امید آفرین، امنیت ساز و اعتمادساز است که برای شکوفایی استعداد و ظرفیت‌های جامعه فرصت ایجاد می کند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: سرشت حقیقی امنیت یک جامعه عدالت است و علم و عدالت و سایر پیشرفت‌ها را ایجاد می‌کند و ظلم نقطه آغاز فروپاشی نظام است.
سلامی خاطر نشان کرد: واقعه عظیم انقلاب اسلامی در مقیاس بزرگ‌تر واقعه عظیم بعثت نبوی است که توانست پس از ۱۴۰۰ سال اسلام را به حکومت برساند.
وی با بیان اینکه مشکل، عدم درک ابعاد عظیم انقلاب اسلامی است، گفت: اگر همه ما درک درستی از ابعاد این عظمت و حقیقت جاودانه می‌یافتیم، رسالت و مسؤولیت‌هایمان را برای حفظ این دستاورد بزرگ بیش از این بکار می‌گرفتیم.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران افزود: اگر همه ظرفیت و استعداد و ظرفیت فیزیکی و نرم افزار به مقابله با گسترش اسلام در عصر حاضر نپردازند، پس از قرن‌ها بخشی از کره زمین را با سرعتی شتابدار در هم خواهد نوردید.
سردار سلامی تصریح کرد: پیشرفت اسلام در اروپا به گونه‌ای است که امروز در انگلستان بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ مسجد وجود دارد در حالی که قبل از انقلاب ۱۴ مسجد بود و فراوان‌ترین نام، نام محمد و بیشترین نام دخترانه نور است.
وی با اشاره به اینکه سالانه ۵۰ هزار نفر مسلمان می‌شوند، خاطر نشان کرد: دیوید کامرون در انگلستان گفته بود ما از سلاح مسلمانان نمی‌ترسیم؛ آنچه که در حال تغییر هویت اروپا به نفع مسلمانان است اسلام است که هویت اروپا را تغییر می‌دهد و ایجاد تکفیری‌ها واکنشی برای متوقف کردن روند گسترش اسلام در قلب اروپاست.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران تصریح کرد: اینکه دشمن به سرعت همه قوای جهانی را متمرکز کرد و ما نقطه تمرکز همه مخاطرات و نقطه طلایی همه استراتژی‌ها و نقطه آتشباری قدرت نظامی هستیم، ناشی از بروز یک حقیقت در جهان است که تحمل آن برای قدرت‌های بزرگ ممکن نیست.
سردار سلامی تاکید کرد: برای حفظ این عظمت مسیر سختی را طی کردیم و تاریخی را پشت سر گذاشتیم که برای هیچ کشوری سابقه ندارد و در همه ابعاد جنگ‌های مدرن اعم از سیاسی، نظامی، فرهنگی و عملیات روانی و اطلاعاتی در میدان عمل جهانی مشارکت کرده‌ایم و در حصر اقتصادی کامل قرار گرفتیم اما با این وجود قائم و استوار ماندیم و این پدیده استثنایی و واقعیتی منحصر به فرد است.
وی با اشاره به اینکه شناخت ابعاد وسیع و کرانه‌های بزرگ و دوردست آن ممکن نیست، گفت: باید قوه عاقله و قدرت تحلیل خود را ارتفاع بدهیم و در مقیاس کلان به تاثیر آن بپردازیم که چه اتفاقی در عالم افتاده و چرا همه قدرت‌های سلطه‌گر جهان ائتلاف کردند تا با ما در همه حوزه‌ها بجنگند.
فرمانده سپاه پاسداران اسلامی رمز این نبرد بلاانقطاع را در قرآن دانست و افزود: مادامی که ما بر دینمان استواریم این نبرد ادامه دارد و قرآن با منطق حق سخن می‌گوید و چشم ما را به حقایق باز می‌کند.
سردار سلامی تصریح کرد:‌ در ۳۸ سال گذشته تمرکز قدرت‌های بزرگ در قلب تحول ایران اسلامی بوده است و ما می‌خواستیم میدان مواجه و درگیری را از سرزمنیمان دور کنیم نه اینکه مسلمانان دیگر را سپر بلای خود کنیم و این با منطق و مرام ما سازگار نیست.
وی خاطر نشان کرد: با همه جهان اسلام سرنشینان یک سفینه هستیم و اگر به هم گره بخوریم می‌توانیم جبهه وسیعی باز کنیم و سیاست‌های دشمن را درگیر و متوقف و دفن کنیم و جهان اسلام را به هویت و منزلت و کرامت شایسته خود بازگردانیم که این اتفاق افتاده است.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران اسلامی با بیان اینکه توانستیم فرمول‌های دشمن برای تسلط بر هوا و فضا و دریا و زمین را باطل کنیم، بیان کرد: پس از چند دهه نبرد سخت رخ داده است و امروز در دریا آمریکایی‌ها مجبورند با زبان فارسی با پاسداران انقلاب اسلامی صحبت کنند و مجبورند روی همه ناوچه‌ها یک فارسی زبان بگذارند.
سردار سلامی با بیان اینکه در فضا هم راه دشمن را بسته‌ایم، گفت: قدرت هوافضا به شکل فزاینده‌ای در حال توسعه استعداد بازدارندگی ماست و باید قدرت بازیگری و اثرگذاری بر معادلات جهان را داشته باشیم.
وی ادامه داد: در جهان امروز ظرفیت خوبی فعال کردیم و جغرافیای زنده امروزی انقلاب گسترش یافته و فضای تنفس حیاتی دشمن تنگ می‌شود یعنی تغییر توازن و دست برتر را ما داریم چون میدان و تحولات آن در اختیار ماست و وقتی کسی موفق است که در میدان زمینی قادر به تحول آفرینی باشد.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران اسلامی با اشاره به اینکه دشمن نبرد را علاوه بر صحنه‌های جغرافیایی در میدان تسخیر قلب‌ها و دل‌ها با شدت بیشتری آغاز کرده است، گفت: حقیقت این است که آنها بزرگ‌ترین تهدید ما را اعتقاد و تفکر و روحیه انقلابی ما و تکیه ما بر آرمان‌ها و ارزش‌ها می‌دانند و به این نتیجه رسیدند که اگر بخواهند به مرکز ثقل و نیروی پیشران این انقلاب بزرگ لطمه وارد کنند، باید ذهن‌ها و دل‌ها را تسخیر کنند و این همان جلوه‌ای از راهبرد نفوذ است.
سردار سلامی افزود: اینکه با ادبیات آنها زندگی کنیم یک موضوع خطرناکی است و می‌تواند مسیر دستگاه دیپلماسی ما را از روحیه و مضمون و حقیقت و محتوای انقلابی خود دور کند و آثار این را مشاهده می‌کنیم که در نفوذ جریانی اثرگذار بر مدل‌های تفکر جامعه ما با گره زدن اندیشه سیاسی به نظرات متدوال قدرت‌های بزرگ بخصوص غرب و ترویج نسبی‌گرایی اخلاقی برقرار است.
وی با اشاره به اعتیاد الکترونیک تصریح کرد: همه باید دست به دست هم بدهیم تا یک جبهه تشکیل بدهیم برای از بین بردن تهدیدات خطرناکی که به تنهایی ممکن نیس، از پیروان سست عنصر گلایه داریم که چرا موقعیت را تشخیص ندادند، این موقعیتی بسیار خطرناک، جنگی خاموش و نامرئی اما واقعی و بنیان کن، ویرانگر و خطرناک است.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران تاکید کرد: وقتی سیستم قضایی با جرم، بدون ملاحظه و به موقع برخورد می‌کند انسان اقتدار پیدا و احساس امید و آرامش پیدا می‌کند.
سلامی ادامه داد:‌ دشمن با برنامه و ابزار و تجربه عمل می‌کند و این نشان می‌دهد که ما ضعیف نیستیم ما قوی هستیم و موازنه برقرار و قادر است نظامات را بشکند و انتظار داریم امروز بیش از هر زمان دیگری احساس خطر و قدرت کنیم چرا که ما می‌توانیم و باید بتوانیم، هرگز امنیت به خودی خود به وجود نمی‌آید اما به خودی خود از بین می‌رود.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران در پایان خاطر نشان کرد: این جنگل موشک‌هایی که ایجاد کردیم برای این است که قدرتی تصور برای حرکت نکند، ما ادراک دشمن را مدیریت می‌کنیم و تنها کشوری هستیم که دشمن نتوانست با راهکار نظامی چالش‌های سیاسی خود را با او حل کند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: سردارسلامی ،

دیدگاه شما چیست؟