مجله پیپل جذاب ترین مرد سال 2016 را معرفی کرد+تصاویر

مجله People در جدیدترین شماره اش دواین جانسون Dwayne Johnson ملقب به راک The Rock را به عنوان جذاب ترین مرد سال 2016 معرفی کرد. به همین بهانه عکس های این هنرمند ...


۹ کشته بر اثر آتش سوزی در ایالت اوکلند آمریکا

منابع خبری محلی از کشته شدن دست کم ۹ تن از افراد حاضر در یک کلوپ شبانه واقع در اوکلند آمریکا خبر دادند.


رونمایی از اولین خودروهای خودران کانادا

شهر اونتاریوی کانادا از ژانویه 2016 به آزمایشات خودروهای خودران چراغ سبز نشان داد، اما هیچ شرکتی به آن تمایل نشان نداده بود اما اکنون سه گروه ...


اولین هتل یخی دائمی جهان+تصاویر

اولین هتل یخی دائمی جهان که در تمامی ۳۶۵ روز سال به مسافران خدمات ارائه می دهد در لاپلند سوئد افتتاح شد.


پیشرفت ۵۵ درصدی ساخت پایانه جدید شرق؛ افتتاح پایان سال ۹۶

مدیر عامل سازمان عمرانی مناطق گفت: پروژه پایانه جدید شرق به پیشرفت ۵۵ درصدی رسیده است و تابستان سال ۹۶ به بهره برداری می رسد.


انتقادها به قراردادهای نفتی دلسوزانه بود

انتقادها به قراردادهای نفتی دلسوزانه بود

سیاست | جمعه ۰۹ مهر ۹۵ ساعت ۹:۵۱ | نسخه چاپي

معاون کل نهاد ریاست جمهوری گفت:برخی انتقادات صورت گرفته از دولت دلسوزانه است مثل انتقاداتی که به موضوع قراردهای نفتی شد و دولت هم تعامل خوبی با منتقدین داشت و توانست ان را به سرانجام برساند.
به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی بانک روز پنجشنبه در کنفرانس خبری نمایشگاه عکس دستاوردهای سه ساله دولت «هنر تدبیر» گفت: از مدتها قبل برگزاری نمایشگاه عکسی از دستاوردهای سه سال گذشته دولت در برنامه ما بود که تاکیدات رهبر معظم انقلاب در فرصتهای مختلف و به ویژه در دیدار هیات دولت با ایشان در هفته دولت امسال، بر ضرورت انعکاس فعالیتها و دستاوردهای دولت، انگیزه ما را برای برگزاری این نمایشگاه دوچندان کرد.
معاون کل نهاد ریاست جمهوری افزود: سیاست دولت در سه سال گذشته این بوده که فارغ از حواشی، به صورت متمرکز برنامه‌ها و اقدامات خود را در صحنه عمل پیاده کند، لذا کمتر به تبلیغ و معرفی دستاوردها و عملکردها توجه شد.
بانک اظهار داشت: در این مدت فضایی ایجاد شد تا عده ای و جریاناتی عملکرد دولت را یا کلا منعکس نکنند یا به شکل ناقص آن را نمایش دهند و تلاش کردند نقاط ضعف و نقص را برجسته کنند که البته دولت باز ترجیح داد روی پیشبرد برنامه ها و اهداف خود متمرکز شود چرا که اگر می خواست به همه این تبلیغات منفی پاسخ دهد، از کار اصلی باز می ماند.
معاون کل نهاد ریاست جمهوری نمایشگاه عکس هنر تدبیر را فرصتی برای ارائه بخشی از دستاوردهای دولت در سه سال گذشته دولت دانست و تصریح کرد: طبق تاکیدات مقام معظم رهبری بر ارائه هنرمندانه دستاوردهای دولت، برای برگزاری این نمایشگاه یک شورا از هنرمندان برجسته کشور تشکیل شد تا از میان 15 هزار عکس جمع آوری شده در مرحله اول، عکسهای نهایی انتخاب و برای نمایشگاه آماده شود.
بانک ادامه داد: تلاش شده است تا این نمایشگاه یک هویت هنری مستقل داشته باشد و لذا قرار شد در یک فضای متفاوت برگزار شود. این نمایشگاه در فضای باز تالار وحدت برگزار می شود که علاوه بر نمایش عکسها در بخشهای مختلف به فراخور موضوع عکسها، پخش صوت مرتبط نیز خواهیم داشت. همچنین یک سازه مفهومی برای نمایشگاه طراحی شده که گویای وضعیتی باشد که دولت یازدهم کار را تحویل گرفت.
معاون کل نهاد ریاست جمهوری در ادامه با تشریح بخشی از دستاوردهای دولت در عرصه های تولیدات کشاورزی، تولید نفت، مهار تورم و ارتقای نرخ رشد خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه برای اولین بار از شیوه هایی جدید در عرصه صوتی و تصویری برای ارائه دستاوردهای دولت استفاده می شود که پیش از این در کشور سابقه نداشته است.
بانک گفت: این نمایشگاه در واقع نمایش ثمره پایداری، استقامت و ایستادگی مردم در برابر مشکلات و توفیقاتی است که آنها به دست آورده اند. نمایشگاه هنر تدبیر شنبه افتتاح شده و به مدت 7 روز فعالیت خواهد داشت.
معاون کل نهاد ریاست جمهوری در ادامه به سوالات خبرنگاران حاضر در این نشست پاسخ داد.
وی با اشاره به موضوع فیش‌های حقوقی نجومی، اظهار داشت: درخصوص حقوق‌های نجومی بیش از حد این مسئله بولد و روی آن مانور داده شد؛ ما با متخلفین برخورد می‌کنیم و این برخورد تنها درباره حقوق‌ها نیست. ما آخرش نفهمیدیم نجومی یعنی چه؟ هرکسی می‌تواند برداشت خودش را داشته باشد.
معاون کل نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: من نوعی اگر 1میلیون حقوق می‌گیرم آیا درامد کسی که 6 میلیون حقوق می‌گیرد، برایم نجومی حساب می‌شود یا نه؟ من خودم هنوز تعریف دقیقی از حقوق نجومی نداشته و ندارم. اگر قوانین و مقرات اجازه می‌دهد کسی مثلاً 20 میلیون حقوق بگیرد و یکی 2 میلیون، خوب این قانونی بوده است. اما اگر کسی خارج از ضوابط برداشته، خلاف داشته و باید جلوی آن را گرفت. برخی می‌گویند املاکی که به‌صورت مجانی و نصف قیمت در اختیار افراد گذاشته آیا آن هم نجومی است یا خیر؟ باید تعریف دقیقی از حقوق نجومی ارائه دهیم.
بانک تصریح کرد: برخی انتقادات صورت گرفته از دولت دلسوزانه و این بخش انتقادات قابل پذیرش است و دولت به آن توجه دارد. مثل انتقاداتی که به موضوع قراردهای نفتی شد و دولت هم تعامل خوبی با منتقدین داشت و توانست ان را به سرانجام و مسیر مناسب برساند. اما برخی فعالین حوزه سیاسی به دلیل اینکه در انتخابات قبلی موفق نبوده اند
انتقاداتی تند و بی منظق دارند لذا دولت بصورت گسترده وارد شد. بخشی از انتقادات که همراه با توهین و اتهام باشد را باید دستگاه قضا ورود کند.
بانک در پاسخ به این سؤال آیا اتاق فکری در دولت برای انتخابات تشکیل شده است؟ گفت: دولت در حال حاضر هیچ اقدام و برنامه‌ای درباره انتخابات نداشته و ندارد. اگر روزی هم رئیس این دولت تصمیم بگیرد مثل بقیه کاندیداها کاندیدا شود یک رئیس و مسئولی هم برای پیشیرد این برنامه‌ها انتخاب خواهد شد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: