داستان استفاده از پرچم‌ عربستان در مذاکرات حج چه بود؟

علی محمد بیدار مغز، کارشناس تشریفات دیپلماتیک: دیدارهای تشریفاتی و کاری هیئت های ایران و عربستان در مذاکرات حج  مطابق اصول و قواعد تشریفات دیپلماتیک است و هیچ قاعده ای نقض نشده است.


عکس‌های دردسرساز ملی پوش اسکی و ابهام در بازگشتش به ایران

با وجود پایان یافتن رقابت‌های مقدماتی اسکی قهرمانی جهان در فنلاند، هنوز در بازگشت یکی از ملی پوشان اسکی صحرانوردی ابهام وجود دارد.


تامین اجتماعی ۴۰۰۰ میلیارد تومان پول درمان مردم را بدهد

رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت تنها خواستار دریافت چهار هزار میلیارد تومان طلبی از سازمان تامین اجتماعی است ...


سرنوشت تنها زن محجبه کاخ سفید در دولت ترامپ

من 12 ساله بودم که اول بار حجاب بر سر کردم. این کار مورد تشویق خانواده ما بود، ولی حجاب همواره انتخاب خودم بود. مساله اعتقاد، هویت و پایبندی برای ...


عجیب‌ترین محل زندگی کجاست؟

با اینکه زمین‌های صاف و آسمان آبی در دنیا زیاد است، اما بعضی‌ها هستند که ترجیح می‌دهند خیلی هم در آرامش و آسایش زندگی نکنند و حتی محل‌های متفاوتی را انتخاب می‌کنند.


صعود شاخص بورس چین در پی کاهش تولید نفت اوپک

صعود شاخص بورس چین در پی کاهش تولید نفت اوپک

جهان | پنجشنبه ۰۸ مهر ۹۵ ساعت ۲۱:۵۴ | نسخه چاپي

شاخص ترکیبی بورس چین در پی تصمیم اعضای اوپک مبنی بر کاهش میزان تولید نفت خود، افزایش چشمگیری را تجربه کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، شاخص بورس چین در پی تصمیم اوپک مبنی بر کاهش تولید نفت شاهد افزایش چشمگیری در روز گذشته بود.
بر اساس این گزارش، شاخص ترکیبی بورس «شانگهای» با ۰.۲۴ درصد افزایش به ۹۵/۲۹۹۴ واحد رسیده و بورس «شنژن» نیز با ۰.۱۷ درصد افزایش رقم ۱۹۸۱.۷۰ واحد را تجربه کرد.
از سوی دیگر نیز شاخص بورس «هونگ کونگ هنگ سنگ» نیز ۰.۶۹ درصد افزایش را در روز پنجشنبه ثبت کرد.
گفتنی است، اعضای «سازمان کشورهای صادرکننده نفت» (اوپک) روز چهارشنبه به توافقی دست یافتند که بر اساس آن، از ماه نوامبر سال جاری میلادی تولید نفت به ۳۲.۵ میلیون بشکه در روز کاهش می یابد.
اوپک در حال حاضر روزانه ۳۳.۲۴ میلیون بشکه نفت تولید می کند که در صورت صحت این گزارشات، کشورهای عضو این سازمان از تولید نفت خود به میزان هفتصد هزار بشکه در روز خواهند کاست.
این نخستین توافق میان اعضای این سازمان برای کاهش تولید نفت طی هشت سال گذشته به شمار می رود.
یک منبع موثق مدعی شد که اوپک در نشست بعدی خود که روز ۳۰ نوامبر در وین برگزار می شود، سقف تولید را برای هر کشور عضو این سازمان تعیین خواهد کرد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟