ثروت این ۸ نفر با دارایی نیمی از مردم جهان برابری می‌کند

شکاف طبقاتی و مالی در جهان بهحدی رسیده است که در حال حاضر ثروت هشت مرد به اندازه ۳.۶ میلیارد جمعیت جهان است.


به بهانه شماره پیراهن نامألوف اشنایدرلین در اورتون

شماره‌ پیراهن‌های عجیب؛ از داویدز تا رونالدو و رونالدینیو + تصاویر

بازیکنان زیادی در دنیای فوتبال بوده و هستند که شماره پیراهن‌های‌شان با شماره‌های مألوفی که می‌شناسیم، متفاوت بوده است.


جمعیت واقعی مراسم تشییع آیت الله هاشمی چقدر بود؟

برخی رسانه ها جمعیت شرکت کننده در مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی را سه تا 4 میلیون نفر اعلام کرده اند. جالب آنکه حسینعلی امیری معاون پارلمانی ...چرا خرید ایرباس اتفاق مهمی است؟ / 80 درصد ناوگان هواپیمایی روسیه، ایرباس و بوئینگ است

مروری بر صنعت هوایی کشورهایی که به رغم داشتن خط تولید هواپیما، از ایرباس و بوئینگ استفاده می کنند.


علوی: نمی‌شود باتوهمات آرامش مردم راسلب کرد

سیاست | پنجشنبه ۰۸ مهر ۹۵ ساعت ۲۰:۵۳ | نسخه چاپي

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی در همایش دادستان‌های عمومی و انقلاب و نظامی کشور، روسای کل دادگستری‌ها و سازمان قضایی نیروهای مسلح در مشهد عنوان کرد: اسلام در پی حاکم شدن امنیت روانی در جامعه است امنیتی توام با نشاط که از ضرورت‌های یک جامعه سالم است.
به گزارش ایسنا، وی با تاکید بر اینکه رسالت حکومت و نظام اسلامی تامین امنیت برای جامعه است، اظهار کرد: امنیت و احساس آن در جامعه تمامی تهدیدها و آسیب‌ها را برطرف و سلب امنیت زمینه بسیاری از ناهنجاری‌ها را فراهم می‌کند.
علوی با بیان اینکه هر حرکتی که این امنیت را سلب کند مثل ورود به حریم شخصی افراد و مانند آن، خلاف شرع اسلام است، تصریح کرد: در واقع نمی‌شود با توهمات متعرض مردم شده آرامش و امنیت روانی را از آنان سلب نمود.
وی با اشاره به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری دراین زمینه که احساس امنیت از خود امنیت مهم‌تر است، افزود: در این راستا همکاری دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف امنیتی، نظامی و اطلاعاتی ضرورتی اجتناب ناپذیر است که طی سال‌های اخیر این همدلی، همزبانی و هم افزایی بین دستگاه‌های موثر بر امنیت، قابل توجه است.
وی ادامه داد: این همدلی به گونه‌ای است که رهبر معظم انقلاب هم نسبت به آن ابراز خشنودی و بر تداوم و توسعه آن تاکید کرده‌اند.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه این هم‌افزایی در عرصه نظارت موجب شناسایی آسیب‌ها و تهدیدها و برنامه‌ریزی اصولی و مدیریت منسجم آنها می‌شود، خاطرنشان کرد: از جمله این تهدیدها  که از سوی رهبر انقلاب هم بارها گوشزد شده مساله نفوذ است.
وی ادامه داد: این مساله امروز جدی و اساسی‌تر از گذشته شده چنان‌که وقتی پنجره‌ای برای ورود هوای تازه باز می‌شود حشرات موذی هم به داخل می‌آیند اما راه‌حل جلوگیری از ورود حشرات بستن پنجره نیست بلکه باید مانعی برای ورود حشرات ایجاد نمود.
علوی ادامه داد : وزارت اطلاعات با همکاری دستگاه قضایی و سایر نیروهای موثر در این حوزه با هوشمندی و مطالعه و دقت نظر در عرصه مقابله با نفوذ باید طرحی دانش بنیان داشته باشد.
علوی تصریح کرد:  منافذ نفوذ، روش‌ها، پوشش‌ها و مقاصد نفوذ باید شناسایی و راه‌های مقابله با آن باید با حساسیت و دقت زیاد بررسی و محاسبه شود چنانکه امروز عده‌ای بازار این نفود و برخی دیگر در معرض این نفوذ هستند .
وزیر اطلاعات عنوان کرد: امروز بخشی از اطلاعات و نفوذ دشمن از طریق تخلیه تلفنی صورت می‌گیرد که باید نسبت به این امر حساسیت و توجه کافی داشته باشیم ضمن آنکه فضای مجازی هم از دیگر مسیرهای نفوذ دشمن است اما باید با برخورد ایجابی و مدیریت صحیح از این امکان به عنوان فرصتی برای کشور بهره بگیریم.
وی یکی دیگر از آسیب‌ها در کار دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و قضایی را نحوه برخورد با عناوین مجرمانه دانست و گفت: استفاده ابزاری از اعمال مجرمانه برای برخورد با هدف‌های سیاسی و مانند آن آسیبی جدی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
علوی با اشاره به اینکه مواردی بوده که فرد به جرم جاسوسی دستگیر شده اما در بررسی کارشناسان ما اینگونه نبوده است، اظهار کرد: باید برخوردها را واقعی کرده و با عناوین مجرمانه واقع بینانه و واقع‌گرایانه برخورد کنیم تا آسیب‌ها به حداقل برسد.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه از دیگر تهدیدات عملیات روانی علیه دستگاه قضا با این هدف که آنان را به صدور احکام دلخواه وادار نمایند است، یادآور شد: هیچ فرد حقیقی و حقوقی حتی دستگاه‌های حاکمیتی حق ندارند دستگاه قضا و قضات را تحت فشار قرار دهند.
وی تصریح کرد: باید احکام صادره خداپسندانه و شرعی باشد و از دایره عدالت خارج نشود و رضایت خداوند ارجح بر هر رضایتی باشد.
علوی اضافه کرد: باید تدبیر در چارچوب شرع مقدس اسلام باشد و اقدام خلاف شرع جواب نمی‌دهد.
وزیر اطلاعات با اشاره به این‌که کار اطلاعاتی  در چارچوب احکام شرع و رعایت موازین اخلاقی نتیجه مطلوبی در بر دارد، گفت: توسعه تهدیدات اعتقادی از دیگر مباحث نفوذ است که در قالب ترویج مسیحیت تبشیری، فرقه‌های نو ظهور و مانند آن از سوی دشمن پیگیری می‌شود.
وی با اشاره به حساسیت و توجه دستگاه های امنیتی و نظارتی، افزود: پیش از آن دستگاه‌های فرهنگی و علمی،  حوزه‌های علمیه باید به این موضوع ورود یابند.
وزیر اطلاعات تهدیدهای تروریستی را از دیگر محورهای مورد توجه دشمن دانست و عنوان کرد: با همه تلاش‌های صورت گرفته از سوی دشمنان این ملت و نظام با اشراف اطلاعاتی وزارت اطلاعات و همکاری دستگاه‌های قضایی این موضوع مهار شده و حتی یک مورد عملیات تروریستی موفق در کشور نداشته‌ایم و به طور کامل در این مسئله تدبیر شده است.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟