تلویزیون هایی که علائق بینندگان را درک می کنند

خط تولید جدیدی از تلویزیونهای هوشمند راه اندازی شده که از هوش مصنوعی فوق العاده ای برخوردارند.


جزییات تصادف مرگبار افشین یداللهی / سورنتو افشین با تریلی تصادف کرد

علت اولیه این حادثه توقف ناگهانی سورنتو در سطح آزادراه و عدم توجه به جلو از سوی کشنده ایویکو بوده است.


زمان‌بندی برگزاری انتخابات شوراها مشخص شد (+جدول)

زمان بندی برگزاری انتخابات شوراها از زمان آغاز ثبت‌نام و تا پایان زمان رأی گیری و شمارش آرا مشخص و به هیأت‌های اجرایی ابلاغ شد.


اولین واکنش تلویزیون به نوبخت!

در حاشیه انتقاد سخنگوی دولت نسبت به شبهه افکنی تلویزیون در اذهان عمومی، علی میرایی این کارتون را در شرق منتشر کرد.


سردار و رفقا در راه منچستر

کاروان تیم فوتبال روستوف روسیه به همراه مهاجم ملی‌پوش کشورمان برای بازی با منچستر یونایتد عازم انگلیس شد.<br />


آغاز فعالیت ستاد انتخابات کشور از اواخر آذر

سیاست | پنجشنبه ۰۸ مهر ۹۵ ساعت ۲۱:۱۳ | نسخه چاپي

قائم مقام وزیر کشور از آغاز فعالیت ستاد انتخابات کشور از اواخر آذرماه سال جاری خبر داد و گفت: تاکنون گزارشی در خصوص تبلیغات انتخاباتی نداشته ایم.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین مقیمی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فعالیت ستاد انتخابات کشور از اواخر آذرماه سال جاری آغاز  می شود؛ مقدمات انتخابات ۱۳۹۶ از جمله آموزش فرمانداران و دست اندرکاران را آغاز کرده ایم و احزاب رسمی خود را برای مباحث انتخابات آماده می کنند.
وی با بیان اینکه جو سیاسی کشور بسیار خوب است، گفت: در رابطه با تبلیغات انتخاباتی گزارشی را نداشته ایم و نشاط خوبی در جو سیاسی کشور حاکم است.
مقیمی افزود: استانداران در رابطه با عزل و نصب مدیران در استان ها اختیاراتی را برعهده دارند و در این راستا جابجایی هایی را انجام می دهند.
وی گفت: دولت یازدهم دنبال تغییر مدیران نبوده است و مدیرانی که جابجا می شوند بنا به دلایل مختلفی بوده است؛ بعضی بازنشسته و بعضی خود درخواست جابه جایی را دارند و عده ای هم کارآمدی مورد نظر مسئولان را نداشته و جای آن ها افراد کارآمد جایگزین می شوند.
قائم مقام وزیر کشور برنامه های دولت را جدا از قانون ندانست و گفت: برنامه ها شامل قانون و مقررات است و استانداران و مسئولین محلی تلاششان بر این است که از نیروهای دارای کارآمدی لازم، پاکدست، علاقمند به توسعه کشور، فعال و جدی هستند و خدمت به مردم را اصل می دانند و برنامه های دولت را قبول دارند استفاده کنند.
وی افزود: وزیر کشور مسئولیت سه استان را به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی بر عهده دارد که یکی از این استان ها کرمان است که در این راستا دو یا سه سفر را به استان کرمان داشته و نتایج خوبی حاصل شده و در جریان مشکلات کار قرار گرفتند.
تفویض ۱۰۰ اختیار به استان ها
مقیمی گفت: استانداران استان های پایلوت در بحث اقتصاد مقاومتی مواردی را مطرح کردند تا تصمیم گیری ها به سطح استان واگذار شود که هیئت دولت با تفویض  ۱۰۰  اختیار از سوی وزارتخانه ها به مدیران استانی موافقت کردند که ابلاغ آن اخیرا انجام شده است.
وی گفت: اطلاع رسانی و انتقال دستاوردها و تجربه ها امروز به خوبی شکل گرفته است و اگر تصمیماتی در کرمان گرفته می شود مطمئن باشید ارتباطات و انتقال تجربه نیز به همین سرعت انجام می شود و بسیار سریع به مناطق دیگر منعکس می شود.
مقیمی با توجه به اینکه کرمان در تدوین منشور اخلاقی انتخابات پیش قدم بوده است، گفت: بسیاری از استان ها با شیوه های خودشان از این منشور الگوبرداری کردند و وزارت کشور هم منشور اخلاق انتخاباتی را تدوین کرد.
وی ابراز داشت: قوانین تصویب شده در مجلس در رابطه با انتخابات کمک به بهتر برگزار شدن انتخابات می کند و ما با عنوان وزارت کشور مجری هستیم و قوانین مجلس تنها ملاک کار ماست.
مقیمی ادامه داد: مثلث توسعه اقتصادی یک فکر جدید بود و در این مثلث علما و نمایندگان و مجریان هر سه موثر بودند و هر کسی که این الگو را دیده است آن را تائید کرده است.
قائم مقام وزیر کشور گفت: ما به عنوان وزارت کشور مجری قانون انتخابات هستیم و در واقع هر قانونی که در مجلس تصویب شود ملاک ماست و این قوانین زمانی که قابل تائید شورای نگهبان باشد اقدامات اجرایی را براساس قوانین جدید انجام می دهیم.
فعالیت سیاسی در کشور محدودیت زمانی ندارد
وی در خصوص فعالیت و برگزاری جلسات سیاسی گفت: فعالیت سیاسی در کشور محدودیت زمانی ندارد و می توان در چهارچوب ضوابط و قوانین و مقررات همیشه فعالیت سیاسی در کشور وجود داشته باشد اما برای تبلیغات انتخاباتی زمان تعریف شده است.
مقیمی ادامه داد: جامعه سیاسی که در اماکن عمومی مثل مساجد تشکیل می شود باید برای همه یک شکل باشد و محدودیت ها و اختیارات برای همه یکسان در نظر گرفته می شود و در چارچوب مقررات محدودیت و اختیارات برای همه است و همه باید مطیع قانون باشند و ما نیز از آن ها که مجوز دارند و قانون را مبنای کارشان قرار می دهند حمایت می کنیم.
وی با بیان اینکه همه مردم در کشور می توانند فعالیت های سیاسی، اجتماعی و مذهبی را در چارچوب قانون انجام دهند، گفت: سفرهای اخیری که احمدی نژاد به بعضی استان ها داشته است هم جدا از این امر نیست.
مقیمی ادامه داد: قانونگذار برای همه شرایطی را تا زمانی که فعالان سیاسی در چارچوب قانون فعالیت سیاسی انجام دهند فراهم کرده است و اگر مجوز بگیرند امنیتشان را برقرار می کند تنها اگر فعالیت انتخاباتی را در زمان مقرر تعیین شده انجام ندهند و خارج از موعد تبلیغات کنند قانون برخورد خواهد کرد.
وی گفت: در کرمان با توجه به گستردگی که دارد کارهای بزرگی شکل گرفته است و کارهای خوبی توسط مردم در این دوره سه ساله انجام گرفته است که از جمله آن می توان شهرستان نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج را که می تواند الگویی برای کشور باشد نام برد.
قائم مقام وزیر کشور بیان کرد: این دولت برنامه اش این بوده است که از همه نیروها استفاده کند و ابتدا سیاست ما برای این امر این بود که وقت و فرصت دادیم و دو شرط  را گذاشتیم که اول با دولت همراه باشند و دوم کارآمد، دست پاک، وقت گذار و بی منت و علمی برای مردم کار کنند و قانون را ملاک کار خود قرار دهد و در این راستا اگر کسی واقعا با دولت همراه نیست و نمی تواند برای دولت مفید باشد کناره گیری کند چرا که ما نیروی جایگزین کارآمد زیاد داریم.
مخالفان دولت سعی در کمرنگ جلوه دادن کارهای دولت دارند
وی گفت: هفته دولت فرصت خوبی بود تا همه مسئولان مردم را در جریان قسمتی از کارهایی که انجام گرفته است قرار دهند و خوشبختانه با کمک رسانه ها علاقه‌مندی و اعتماد خوبی در مردم ایجاد شد؛ گرچه نمی خواهیم در طول سال به این مسائل بپردازیم و کارهای انجام شده را بازگو کنیم چرا که خود انجام کار گویای کارهای انجام شده است.
مقیمی افزود: گرچه گاهی مخالفان دولت سعی در کم اهمیت و کمرنگ خواندن کارهای دولت دارند اما نمی توانند اقدامات عملی را که مردم آشکار می بینند چون کاهش تورم، اجرای طرح تحول سلامت و خودکفایی در تولید گندم را تکذیب کنند.
وی گفت: وقتی خوب مدیریت و عمل کنیم بهره وری نیز افزایش پیدا می کند و این یکی از سیاست هایی است که دولت به جد انجام می دهد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟