مدل مانتو 96

گلچینی از شیک ترین مدل مانتوهای سال 96


برادرکُشی رهبر کره شمالی؛ رد یابی دو مظنون زن

در سال های گذشته دولت چین مسئول حفاظت از جان کیم جونگ نام بوده است. فرزند ارشد رهبر سابق کره شمالی یک بار نیز در سال 2012 از یک ترور جان سالم به ...آیفون 7 اس قرمز به جای آیفون 8

ظاهرا آیفون‌های سال ۲۰۱۷ قرار است iPhone 7s و iPhone 7s Plus باشند و از نظر ظاهری، تفاوتی با آیفون ۷ ندارند. منبعی در تایوان ادعا کرده است که تنها تفاوت ...


لحظه ترور برادر رهبره كره شمالی (عکس)

تصاویر دوربین های مداربسته در فرودگاه بین المللی كوالالامپور لحظه حمله دو تروریست زن به كیم جونگ نام برادر كره شمالی را به ثبت رسانده است.


بزودی در اقیانوس اطلس حضور خواهیم یافت

بزودی در اقیانوس اطلس حضور خواهیم یافت

سیاست | پنجشنبه ۰۸ مهر ۹۵ ساعت ۱۴:۳۵ | نسخه چاپي

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در آینده نزدیک به سمت آفریقای جنوبی حرکت می‌کنیم و پس از دور زدن قاره آفریقا در اقیانوس اطلس حضور خواهیم یافت.
به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با تاکید بر اینکه تحرکات بیگانگان در آب‌های خلیج فارس و دریای عمان لحظه به لحظه رصد می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اینکه نیازی به وجود بیگانگان در منطقه نیست اما آنان می گویند به خواست برخی کشورها برای برقراری امنیت در آبهای خلیج فارس و دریای عمان حضور دارند و برای توجیه این حضور به بحث ایران هراسی دامن می زنند.  
وی افزود: تجربه نشان داده است که آنان هر جا حضور داشته باشند آنجا ناامنی ایجاد شده است. امروز نیروی دریایی ارتش و سپاه پاسداران توانمندی برقراری امنیت در آب های منطقه را دارد.
سیاری ادامه داد: تحرکات بیگانگان در منطقه به دقت رصد می شود و می دانیم هر ناو آنها کجا و مشغول چه کاری است. اجازه نمی دهیم آنان به مرزهای ما نزدیک شوند و اگر این اتفاق بیفتد مانند گذشته با آنان برخورد می کنیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران به دلیل خودکفایی در پرورش نیروی انسانی، نگهداری، تعمیر و تولید تجهیزات و تاکتیک ها و رزمایش ها با هیچ نیروی دریایی منطقه قابل مقایسه نیست. دکترین نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران دفاعی اما مبتنی بر توان بازدارندگی است.  
وی تصریح کرد: به دنیا نشان دادیم که هر کس به منابع یا منافع ما در دریا تعرضی داشته باشد ضرر می کند و به این دلیل کسی جرأت تعرض به خود نمی دهد.  
سیاری در ادامه سخنانش با بیان اینکه نیروی دریایی ایران بالاترین سطح فن‌آوری را دارد گفت: حضور ما در آب های بین المللی نشان می دهد نیروی دریایی پس از انقلاب اسلامی نه تنها زمین گیر نشده است بلکه در دریاهای آزاد نیز حضور دارد. این حضور الهام بخش و امیدآفرین برای کشورها و حفظ حضور در مجامع بین المللی است. حضور در آب های بین المللی توان، قدرت و فنآوری نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران را به نمایش می گذارد.  
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه ناوهای نیروی دریایی تا تنگه جبل الطارق و آبهای اقیانوس آرام تا تانزانیا و چین رفته‌اند، افزود: در آینده نزدیک به سمت آفریقای جنوبی حرکت می کنیم و پس از دور زدن قاره آفریقا در اقیانوس اطلس حضور خواهیم یافت. دریانوردی ما در آب های آزاد بر اساس قوانین دریانوردی بین المللی است.  
سیاری افزود: رزمایش یک روزه خوبی را با ناوگروه ایتالیایی که در سواحل ایران مستقر است انجام دادیم و اکنون چهار فروند ناو و یک بالگرد کشورمان در سواحل پاکستان میهمان این کشور هستند. اینگونه فعالیت ها در جلوگیری از تبلیغات برای ایران هراسی مؤثر است.  
وی ادامه داد: زمانی که فرماندهی نیروی دریایی ارتش را به عهده گرفتم وضع این نیرو خوب بود اما مأموریت و راهبرد ما بر اساس حضور در آب های عمیق و اقیانوس ها تغییر کرد. برای سه دهه پیشرفت نیروی دریایی برنامه ریزی شده است و اکنون در جایگاهی منطبق با برنامه ریزی ها قرار داریم.  
سیاری افزود: امنیت در دریاهایی که منافع ایران در آن وجود دارد باید تأمین شود و این راهبرد ماست. دریای عمان و سواحل مکران که کشورمان را به آبهای آزاد متصل می کند می توانست موجب پیشرفت بیشتر کشور شود اما از این ظرفیت استفاده نشده است در حالی که ۹۰ درصد صادرات و واردات کشور از دریا انجام می شود.  
وی تصریح کرد: سواحل مکران با توجه به متصل بودن به آب های آزاد باید آبادترین منطقه کشور می شد. توسعه دریامحور برای جبران ضعف ها و کاستی ها باید اجرا شود زیرا یک هزار کیلومتر سواحل مکران، ۱۰۰۰ کیلومتر ساحل در خلیج فارس و حدود ۸۰۰ کیلومتر ساحل در شمال کشور داریم.  
سیاری افزود: نیروی دریایی، پیشرو در توسعه سواحل مکران و اکنون در شش منطقه این سواحل مستقر شده و در حال ساخت و ساز در آن مناطق است. نیروی دریایی هزاران نفر از پرسنل خود را در سواحل مکران ساکن و امنیت را برای اقتصاد کشور در دریا فراهم کرده است.  
وی درباره دفاع مقدس و حماسه آزادسازی خرمشهر گفت: به این حماسه چندان پرداخته نشده و و مورد بی مهری قرار گرفته است. فعالیت های نیروی دریایی نیز در دوران دفاع مقدس از جمله نابودی نیروی دریایی دشمن در شصت و هفتمین روز نخست جنگ و حمایت از ۱۰ هزار نفر نفتکش در آن دوران برای سر پا ماندن اقتصاد کشور نادیده گرفته شده و به هیچ کدام از آنها پرداخته نشده است.  
سیاری گفت: دستیابی به نیروی دریایی راهبردی، برجسته و ممتاز افق آینده ماست و برای آموزش نیروی انسانی مناسب در دریاهای آزاد و تولید تجهیزات برای حضور در این دریاها برنامه ریزی کرده ایم.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟