زنده شدن زن ایرانی کشته شده در فاجعه منا!

بعد از گذشت یک سال و اندی زنی که در فاجعه منا جان باخته بود، زنده شد.


تصویر جنجالی وزیر امورخارجه فرانسه با زن پناهنده سوری!

انتشار تصویر زن پناهنده سوری در زمان دیدار با وزیر خارجه فرانسه انزجار کاربران سوری شبکه های اجتماعی را برانگیخته است.


تصویر جنجالی وزیر امورخارجه فرانسه با زن پناهنده سوری!

انتشار تصویر زن پناهنده سوری در زمان دیدار با وزیر خارجه فرانسه انزجار کاربران سوری شبکه های اجتماعی را برانگیخته است.


ماشین‌هایی که برای ما ایرانیها به‌یادماندنی‌اند+ تصاویر

در کشور ما و در کنار عناوین و اسامی استاندارد و جهانی خودروها، مصرف‌کنندگان ذوق و سلیقه به خرج می‌دادند و گاه برای محصولی خاص نامی محلی و ایرانی ...


دلیل همه‌پرسی دوم استقلال اسکاتلند از بریتانیا

جهان | چهارشنبه ۰۷ مهر ۹۵ ساعت ۱۴:۲ | نسخه چاپي

وزیر اول اسکاتلند تهدید کرد، اگر با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا این کشور دچار بلاتکلیفی اقتصادی شود همه‌پرسی دیگری برای استقلال اسکاتلند از بریتانیا برگزاری می‌شود.
«نیکولا استرجون» وزیر اول اسکاتلند بار دیگر بر گزینه برگزاری هم‌پرسی دوم استقلال این کشور از بریتانیا بعد از برگزیت تاکید کرد.
به نوشته «اسکاتس‌ من»، وزیر اول اسکاتلند در لندن و در جمع سران بزرگ اقتصادی بریتانیا گفت اگر این کشور در نهایت از اتحادیه اروپا خارج شود، به دلیل بلاتکلیفی اقتصادی و از آنجایی که برگزیت رای مردم اسکاتلند نبوده همه‌پرسی دوم استقلال اسکاتلند از بریتانیا برگزار می‌شود.
وزیر اول اسکاتلند یادآور شد بعد از رای سوم تیر بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا وی همواره تاکید کرده است که این کشور باید عضوی از بازار واحد باقی بماند و اگر اینطور نشود برای حفظ منافع اقتصادی مردم اسکاتلند، همه‌پرسی دیگری احتمالا برای استقلال اسکاتلند از بریتانیا برگزار می‌شود.
همه پرسی اول جدایی اسکاتلند از بریتانیا سال 2015 برگزار شد اما 45 درصد از شرکت کنندگان رای به استقلال دادند و 55 درصد خواستار باقی ماندن اسکاتلند در بریتانیا بودند.
خانم استرجون تصریح کرد عضویت در اتحادیه اروپا به دلایل متعددی برای اسکاتلند اهمیت دارد و اگر دولت بریتانیا اقداماتی را انجام دهد که به اقتصاد اسکاتلند آسیب می‌زند در آن صورت از گزینه برگزاری همه‌پرسی استفاده خواهد شد.
وی یادآور شد در همه‌پرسی سال 2014 دلیل رای مردم برای ماندن در بریتانیا ثبات و اطمینان اقتصادی بود اما اگر با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا دچار بلاتکلیفی شود، اسکاتلند خود را از بریتانیا جدا می‌کند.

منبع: فارس

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: