سردترین شهر در جهان با دمایی برابر با 48-

سردترین نقطه ای که انسان ها در آن زندگی می کنند به شهری به نام اویمایکون در روسیه تعلق دارد که دمای آن در روزهای زمستانی تا 48- درجه زیر صفر کشیده ...


چرا پسران امروزه خیلی زنانه شده‌اند؟

عضو هیات علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه تهران گفت: یکی از علل اینکه پسران ما امروزه خیلی زنانه شده‌اند، به دلیل این است که پدر به خاطر فعالیت ...


توصیه های موثر برای بهبود روابط زناشویی!

اگر روابط زناشویی تان دچار مشکل شده است و حس میکنید امور از دستتان خارج شده اند و دیگر همسرتان با شما هماهنگ نیست و رفتارهای وی با شما تغییر پیدا کرده است توصیه های موثری برایتان داریم مراقب صحبت کردن خود باشید سعی کنید حساب شده جلو بروید عزت نفس خود را از دست ندهید با روش های موثر و به صورت غیر مستقیم به همسرتان بفهمانید که به شما احترام بگذارد.


گزارش تکان دهنده درباره افزایش جنایات علیه مسلمانان در آمریکا

یک رسانه غربی با ارائه آماری از افزایش ۸۹ درصدی جنایت علیه مسلمانان در آمریکا خبر داد.


دختر وقتی از پنجره اتاق خواب را نگاه کرد پدر و مادرش را در وضعیت هولناکی دید؛ جزئیات یک واقعه تلخ

حوادث | چهارشنبه ۰۷ مهر ۹۵ ساعت ۱۰:۲۲ | نسخه چاپي

آن پسر هرزه و بی خانواده فیلمی از وضعیت برهنه و آشفته من در آن خانه کذایی را برایم فرستاد و تهدید کرد که اگر مبلغ سه میلیون به حسابش واریز نکنم تمام عکس و فیلم ها را در فضای مجازی و حقیقی پخش می کند.

وقتی فیلم زشت و بدون لباس برایم ارسال شد گیج و وحشتزده شدم / دختر جوان از پلیس کمک خواست +عکس

دختر جوان که به شدت از انتشار تصاویر خصوصی اش در فضای مجازی مضطرب و نگران بود بدون ذکر نحوه آشنایی اش با یک پسر که حالا برای طرح شکایت از او به مشاور پلیس متوسل شده بود، گفت: از مدت ها قبل از طریق تلگرام با وی در ارتباط بودم و او همیشه حرف های قشنگی از آینده و نیت خیری که در سر داشت برایم می فرستاد.

وی که توسط فردی تبهکار از طریق شبکه های مجازی مورد سو استفاده و اخاذی قرار گرفته است ادامه داد: در نهایت پس از مدتی ارتباط مجازی و دور از چشم والدین آن پسر با ارسال تصاویری از ظاهر چشم نواز، خودرو و خانه در حال ساخت که می گفت جهت تکمیلش به وام ازدواج نیاز دارد مرا متقاعد کرد که امر خیری در پیش است از اینرو به او اعتماد کردم و پس از دیدن تصاویری از آن خانه کذایی بدون اطلاع والدینم به آن جا رفتم.

در ابتدا مرا به قسمت های مختلف خانه برد و کارگران در حال کار در قسمت بیرون حیاط را نشانم داد و زمانی که وارد یک اتاق کوچک شدیم ناگهان به سمت من حمله ور شد و به زور لباس هایم را از تنم خارج کرد اما من از ترس بی آبرویی حتی قدرت داد و فریاد هم نداشتم و سپس از اتاق خارج شد و نیم ساعت بعد به سراغم آمد و لباس هایم را داخل اتاق پرت کرد و رفت.

در حالی که گیج و وحشتزده بودم به سرعت لباس هایم را پوشیدم و از آن خانه لعنتی خارج شده و با اولین تاکسی عبوری خود را به خانه رساندم و در مقابل بازخواست والدین و با وجود اضطراب شدید چیزی از موضوع بروز ندادم.

خیلی مضطرب و سرخورده بودم و دائم خود و آن پسر را لعن و نفرین می کردم ولی با تامل به این نکته مثبت که مورد تجاوز قرار نگرفتم و دیگر اتفاق خاصی رخ نخواهد داد سعی کردم همه چیز را فراموش کنم تا اینکه کمی بعد از این ماجرا پیامکی عاشقانه از آن پسر دریافت کردم و من هم از روی عصبانیت با فحش و ناسزا جوابش را دادم و علت رفتار زشتش را پرسیدم.

پسر پررو ضمن تماس با تلفن همراهم با چرب زبانی علت این کارش را علاقه شدید به من عنوان کرد و گفت آن روز در آن خانه قصد انجام عمل شوم تری داشته که از این کار منصرف شده و تنها به گرفتن عکس و فیلم از من بسنده کرده است.

با شنیدن این حرف مانند دیگ روی آتش جوش آوردم و کلی فحش و نفرین نثارش کردم که یکدفعه روی واقعی خودش را نشان داد و با ارسال پیامی از من خواست اشتراک تلگراممان را نگاه کنم.

با دیدن فیلمی از وضعیت برهنه و آشفته خودم که در آن خانه از من گرفته شده بود تمام بدنم شروع به لرزش کرد و اشکم جاری شد و در ادامه آن پسر هرزه با ارسال پیامی مرا تهدید کرد که اگر مبلغ سه میلیون به حسابش واریز نکنم تمام عکس و فیلم ها را در فضای مجازی و حقیقی پخش می کند.

فیلم گرفته شده از من آن چنان زننده بود که فرصت هیچگونه تامل و تفکری را به خود ندادم و جهت تهیه آن پول قصد فروش طلاجات و برخی وسایل شخصی ام را داشتم که با راهنمایی یکی از دوستان از وی شکایت و تمام اطلاعات موجود را در اختیار پلیس گذاشتم و حالا تنها امیدم فقط و فقط حفظ آبرویم است...

نظر کارشناس:

با توجه به ماجرای عبرت آمیز این دختر جوان جای اشاره دارد که تبهکاران در نوع جدید کلاهبرداری و سواستفاده از افراد به ویژه از دختران جوان، با پنهان کردن هویت واقعی خود در شبکه های مجازی و اقدامات فریبکارانه، زمینه های سو استفاده از قربانیان را فراهم می سازند و با تحریک عواطف و احساسات و تهدید به بی آبرویی به طرق مختلف از آنان اخاذی می کنند که زمینه این نوع کلاهبرداری و سواستفاده برای افرادی که ناآگاهانه فضای مجازی را بستری برای ارتباط، دوست یابی و ازدواج قرار می دهند به اشکال مختلف وجود دارد چرا که در این فضا هویت افراد از لحاظ ظاهر، سن، موقعیت و حتی جنسیت به درستی قابل شناسایی نیست.

و نکته بسیار مهم و قابل تامل آن که اطلاعات و تصاویر خصوصی همچون ابزار و اشیاء نیستند که در صورت سرقت و پیدایش، مجددا به صاحب خود بازگردانده شوند بلکه هیچ تضمینی برای محفوظ ماندن و بازگشت عکس، فیلم یا اطلاعات شخصی به فرد قربانی حتی در صورت دستگیری مجرم و افراد مرتبط وجود ندارد.

منبع: رکنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: