قیمت محصولات سایپا در سال 96 اعلام شد (+جدول)

قیمت تمام محصولات سایپا برای سال جاری به شرح ذیل اعلام شد


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که همجوار با اطاق های عمل بوده اقدام به ساخت بخش های آنژیوگرافی ،icu oh ...


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


سهم استان خوزستان از درآمد نفت باید در برنامه ششم مشخص شود

سهم استان خوزستان از درآمد نفت باید در برنامه ششم مشخص شود

سیاست | چهارشنبه ۰۷ مهر ۹۵ ساعت ۱۰:۳۹ | نسخه چاپي

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سهم استان خوزستان از نفت در برنامه ششم باید مشخص شود و ۲ درصد به استان خوزستان و ۲ درصد به مناطق محروم اختصاص یابد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی در دیدار با مجمع نمایندگان استان خوزستان با بیان اینکه در اصل توجه به خوزستان تردیدی نیست، گفت: باید از استان خوزستان به دلیل نقش ویژه ای که در دوران دفاع مقدس داشته و همچنین جانفشانی های مردم این استان در دوران دفاع مقدس قدردانی کرد که قدردانی از مردم این استان تنها با آبادانی خوزستان صورت می گیرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود مشکلاتی همانند ریزگردها و آب و فاضلاب در استان خوزستان،افزود: استان خوزستان مزیت های بسیاری دارد و با توجه به مزیت های این استان می توان پیشرفتی در آبادانی کشور ایجاد کرد.
لاریجانی با بیان اینکه وضعیت منابع کشور مناسب نیست،ادامه داد: دولت سال گذشته برای تقدیم بودجه کسری فراوانی داشت و سال جاری هم وضع بهتر از سال گذشته نخواهد بود و از نخستین ماه های سال با مشکل کمبود بودجه مواجه هستیم.
وی یادآور شد:قیمت نفت کاهش پیدا کرده و بسیاری از صنایع از دوره گذشته با شرایط رکودی مواجه شده، در این دوره همچنان در حالت رکودی به سر می برند.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با توجه به وضعیت درآمدی نمی تواند کار عمرانی مهمی انجام دهد و بخشی از کمک به دولت از طریق اوراق، اسناد خزانه و صکوک به سال آینده موکول می شود.
وی ادامه داد:پیشنهاد می کنم کمیته خاصی در استان خوزستان تشکیل شود که کارهای نقدی سال جاری از این طریق عملیاتی شود و تا حد مقدور مشکل اعتبارات سیل،کمبود نیروهای بیمارستانی و برخی جاده ها حل شود.
اولویت قرار دادن توسعه مکران به نفع کشور است/سهم استان خوزستان از نفت در برنامه ششم مشخص شود
لاریجانی با بیان اینکه پیشنهاد می‌شود در برنامه ششم توسعه یک جایگاه تعریف شده برای استان خوزستان در نظر گرفته شود،اظهارداشت: سهم استان خوزستان از نفت در برنامه ششم مشخص شود و ۲درصد به استان خوزستان و ۲درصد به مناطق محروم اختصاص یابد.
وی با تأکید براینکه می توان از خطوط اعتباری جدید جذب شده از بانک های خارجی سهم قابل توجهی به استان خوزستان اختصاص داد، افزود: صنایع جانبی نفتی با توجه به اینکه این استان از حجم آب مناسبی برخوردار است؛می تواند در استان خوزستان ارزش افزوده ایجاد کند.
رئیس قوه مقننه با بیان اینکه چند محور را برای توسعه استان خوزستان در برنامه ششم توسعه می توان گنجاند،ادامه داد: محور نخست،محور نفت و صنایع نفتی است،دومین محور "صنایع آب بر" همانند فولاد و محور سوم صنایع تکمیلی کشاورزی و بسته بندی که می توان بر روی آن برنامه ریزی اصولی کرد.
تعطیلی برخی صنایع مهم خوزستان باید بررسی شود/لایروبی اروند جزو مطالبات جدی ایران است
لاریجانی با بیان اینکه لایروبی اروند جزو مطالبات جدی ایران است، افزود: در لایروبی اروند مشکل اصلی کشور عراق است و سرمایه گذاری سنگینی می طلبد که باید از محل دیگری برای آن اعتبار تخصیص داده شود.
وی با اشاره به اینکه تعطیلی برخی صنایع مهم خوزستان باید بررسی شود،ادامه داد: باید با بررسی ها ریشه مشکلات مشخص شود تا بتوان وضع موجود را حفظ کرد.
عراق بازار خوبی برای محصولات استان خوزستان /معافیت مالیاتی نباید برای تمامی مناطق یکسان باشد
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور عراق بازار خوبی برای محصولات استان خوزستان است،تصریح کرد: زیرساخت های افزایش ارتباط با کشور عراق باید ایجاد شود و راه های ارتباطی همانند راه آهن به این کشور با استفاده از فاینانس افزایش یابد.
لاریجانی افزود:سرمایه گذاری های سنگین همانند پتروشیمی و فولاد را می توان به سمت استان خوزستان سوق داد.
وی با بیان اینکه مناطق آزاد با دید صادراتی به وجود آمدند اما به دروازه واردات تبدیل شده اند،افزود: تسهیلات درنظرگرفته شده برای مناطق آزاد همانند معافیت مالیاتی نباید برای تمامی مناطق یکسان باشد،اگر صادرات توسط منطقه ای صورت گرفت معافیت باید به یک میزان و اگر صادراتی توسط این منطقه صورت نگرفت؛به میزان دیگر متفاوت باشد.
دستگاه دیپلماسی باید در خدمت اقتصاد مقاومتی قرار گیرد
لاریجانی با اشاره به مشکل آب شرب در برخی مناطق استان،ادامه داد:باید اعتبار دریافت شده از سوی مقام معظم رهبری از محل صندوق توسعه ملی در بودجه سال آینده احیاء شود، بنده در این رابطه با معظم له صحبت خواهم کرد.
وی با بیان اینکه کشوری همانند اتریش برای سرمایه گذاری در زمینه های محیط زیستی علاقمند است، بیان کرد: می توان از خطوط اعتباری برای رفع مشکلاتی همچون گردو غبار و آب و فاضلاب در استان خوزستان بهره گرفت.
رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه پروژه های ریز در برنامه های کلان دیده نمی شود،افزود: باید بودجه ای برای شوراهای برنامه ریزی استان ها درنظر گرفته شود تا بتوان مشکلات ریز را حل کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی باتأکید برسرمایه گذاری در دیپلماسی اقتصادی،تصریح کرد:دستگاه دیپلماسی باید متعهد شود که در خدمت اقتصادمقاومتی قرار گیرد و در این ارتباط باید از وزارت خارجه از سطح سفیر تا سطوح پایین تر برنامه دریافت کرد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟