واکنش خشن رئیس فوتبال / خبرنگار: چرا کی‌روش ایران نیست؟ تاج: به تو چه!

مهدی تاج از این گفت که اسامی خوبی به تیم‌ملی دعوت شده‌اند.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


بالن آرزو خانه ای را در رشت سوزاند

مدیرعامل آتش‌نشانی رشت گفت: علت آتش‌سوزی دو باب منزل مسکونی سقوط بالن‌های آرزو و پرتاب شی مشتعله بر روی سقف و بالکن منازل مسکونی بوده است.


با پرجمعیت‌ترین جزیره جهان آشنا شوید

جزیره «میگینگو» در کنیا را از نظر تراکم، پرجمعیت‌ترین جزیره جهان می‌شناسند که با ۱۳۱ خانه جمعیتی ۱۰۰۰ نفری دارد.


از «افشین یداللهی» چه خاطرات خوشی داریم؟

خبر تلخ درگذشت «افشین یداللهی» در واپسین روزهای سال به یکباره همه را شوکه کرد تا به تلخی های این سال سخت اضافه کند. شاعری که با ترانه هایش خاطرات خوشی داشتیم. این ترانه ها را مرور کنیم.


تفحص از اقدامات دولت برای طرح دعاوی علیه آمریکا تصویب شد

تفحص از اقدامات دولت برای طرح دعاوی علیه آمریکا تصویب شد

سیاست | چهارشنبه ۰۷ مهر ۹۵ ساعت ۱۰:۲۸ | نسخه چاپي

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: تحقیق و تفحص از اقدامات دولت در زمینه طرح دعاوی علیه آمریکا و سایر دولت‌هایی که به اتباع جمهوری اسلامی ایران خسارات وارد کرده‌اند به تصویب رسید.
سیدحسین نقوی سخنگوی امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر به ارائه گزارشی از جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ارائه داد و گفت:  در این جلسه مجدداً بر این موضوع تأکید شد که روزهای دوشنبه اختصاص به بازدیدهای کمیسیون دارد که برهمین اساس روز گذشته اعضای کمیسیون امنیت از صنایع هوایی بازدید کردند.
وی افزود: آقای بروجردی رئیس کمیسیون در این جلسه گزارشی از سفر رئیس مجلس سوریه به ایران و ملاقات‌های صورت گرفته ارائه کرد همچنین وی مجدداً بر این موضوع که باید امسال یک جبهه واقعی افشا و تبیین جنایات نقض حقوق‌بشری آمریکا هم در داخل آن کشور و هم در سایر کشورهای جهان تشکیل شود، تأکید کرد و گفت که 13 آبان امسال باید به مظهر افشای چهره جنایت‌کارانه آمریکا تبدیل شود.
سخنگوی امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: در این جلسه، موضوع تحقیق و تفحص از اقدامات دولت در زمینه طرح دعاوی علیه آمریکا و سایر دولت‌هایی که به اتباع جمهوری اسلامی ایران خسارات وارد کرده‌اند و خسارات تروریستی یا شیمیایی دیده‌اند، به تصویب رسید.
وی همچنین از تصویب لوایح موافقتنامه‌های همکاری‌های اقتصادی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت‌های جمهوری کرواسی و لیتوانی، تصویب لایحه موافقتنامه بین ایران و اسلواکی به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات‌های پردرآمد، تصویب لایحه موافقت‌نامه بین ایران و مجارستان به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی، تصویب لایحه موافقت‌نامه همکاری و کمک متقابل اداری در امور گمرکی بین ایران و دولت جمهوری کره، تصویب لوایح موافقت‌نامه، کمک متقابل اداری در امور گمرکی بین ایران و جمهوری آذربایجان و موافقت‌نامه بین ایران و ترکیه درباره تأمین اجتماعی و همچنین موافقت‌نامه همکاری در زمینه مبارزه با جرایم سازمان یافته بین دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری لهستان خبر داد.
نقوی همچنین یادآور شد: در ادامه جلسه امروز کمیسیون درباره روابط ایران و پاکستان بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت، پاکستان از همسایگان بزرگ و مهم جمهوری اسلامی ایران و از کشورهای مسلمان و بردار محسوب می‌شود، روابط بین ایران و پاکستان، روابطی پایدار و دارای جوانب مختلفی است، آقای رحیم‌پور معاون وزیر امور خارجه و همکاران‌شان میهمان امروز کمیسیون امنیت ملی بودند.
وی افزود: آقای رحیم‌پور در این جلسه گفت که روابط ایران و پاکستان اهمیت بسیار زیادی دارد، معاون آسیایی وزارت خارجه اعلام کرد که شرایط مرزی بین ایران و پاکستان نسبت به گذشته خیلی بهتر شده است، سفر نواز شریف به ایران و سفر آقای روحانی به پاکستان به بهبود مناسبات دو کشور کمک بسیاری کرد و اگر دخالت برخی کشورهای منطقه نباشد، پاکستان از کشورهایی است که می‌تواند با جمهوری اسلامی مناسبات بسیار خوبی داشته باشد.
سخنگوی امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از این گفت‌وگو تصریح کرد: آقای رحیم‌پور در این نشست گفت که همکاری‌های نظامی بین دولت دو کشور به جهت مرزهای مشترک با رعایت احتیاط‌های لازم در سطح معمولی است، روابط فرهنگی بین دو کشور نیازمند تحرک بیشتری است، روابط اقتصادی بین دو کشور تحت تأثیر ایران و هند و ایران و پاکستان نیز هست، مباحثی از قبیل تروریسم، قاچاق مواد مخدر و کالا، ترانزیت‌های غیرقانونی از جمله موضوعات قابل بحث و همکاری بین دو کشور در کنار سایر روابط ایران و پاکستان است.
نقوی اضافه کرد:‌ در این جلسه که نمایندگان دستگاه‌های دیپلماسی، امنیتی و اطلاعاتی حضور داشتند، نسبت به کاهش سطح مبادلات تجاری بین ایران و پاکستان انتقاد شد، همچنین حساسیت‌هایی که در همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور وجود دارد یا به وجود آورده شده است، پس از طرح موضوعات، اعضای کمیسیون نظرات و دیدگاه‌های خود را مطرح کردند.
وی تأکید کرد:آقای رحیم‌پور گفت که جلسات مشترک با دستگاه‌های مختلف و مربوط تشکیل می‌شود، نگاه ما به روابط با پاکستان استراتژیک است و با توجه به حضور مؤثر سپاه در مرز و بهبود شرایط مرزی، زمینه‌های همکاری‌های بیشتر بین دو کشور فراهم شود.
نماینده ورامین در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: همچنین کمیسیون بر کار هماهنگ و توافقی بین دستگاه‌ها تأکید کرد که البته مسئولیت سیاست خارجی به عهده وزارت امور خارجه است، همچنین کمیسیون تأکید کرد که روابط بین ایران و پاکستان برای جمهوری اسلامی بسیار مهم است و یکی از راههای آن تقویت روابط و مناسبات اقتصادی است، همچنین کمیسیون تأکید کرد که دیپلماسی پارلمانی می‌تواند در این زمینه به وزارت خارجه کمک کند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟