خداحافظی تهران با پل گیشا در نیمه دوم سال

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد آخرین وضعیت پنج پل فلزی پایتخت توضیحاتی را ارائه کرد.<br /><br />


بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


خداحافظی تهران با پل گیشا در نیمه دوم سال

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد آخرین وضعیت پنج پل فلزی پایتخت توضیحاتی را ارائه کرد.<br /><br />


توضیحات «نوئرت» در مورد تائید برجام توسط دولت ترامپ

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا توضیحاتی را در مورد تائید برجام و اقدامات واشنگتن علیه تهران ارائه کرد.


عبداللهی: دشمنان ما از صدام عبرت بگیرند

سیاست | يكشنبه ۰۴ مهر ۹۵ ساعت ۲۲:۱ | نسخه چاپي

خبرگزاری ایسنا: به گزارش دفتر ویژه رئیس ستاد کل نیروهای مسلح – سردار سرتیپ پاسدار علی عبداللهی، در آئین نامه صبحگاه ستاد کل نیروهای مسلح به آثاری که دفاع مقدس برای ملت ایران به ارمغان آورد پرداخت و اظهار داشت: اولین اثری که دفاع مقدس داشت این بود که ثابت کرد یک ملت با اتکاء به توانمندی های خود با انگیزه و با داشته های خود و با داشتن یک رهبری آگاه و شجاع می تواند روی پای خود بایستد و در مقابل قدرت های جهانی ایستادگی کند.
وی با بیان اینکه اثر دوم دفاع مقدس این بود که موجب تقویت خلاقیت در جنگ شد، ادامه داد: جنگ ما یک جنگ نابرابر از نظر تجهیزات و امکانات بود و همگان می‌دانند ولی با خلاقیتی که در هشت سال دفاع مقدس در ابعاد مختلف تکنیکی و تاکتیکی و با استفاده از روش های نوینی که در هیچ کتاب نظامی وجود نداشت، این ابتکارات در صحنه عمل پیروزی های زیادی را برای ما به ارمغان آورد و آن صیغه ابتکار رزمندگان و فرماندهان ما بود.
عبداللهی در خصوص دستاورد دیگر دفاع مقدس، گفت: دفاع مقدس ثابت کرد یک نظام اسلامی با قوانین و مقررات اسلامی قادر است که یک کشور بزرگ همانند جمهوری اسلامی ایران را در میدان نبرد با همه دشمنان و با استکبار جهانی اداره کند و این قابلیت عظیم در نظام اسلامی وجود دارد که در عین حالی که جنگ بزرگی را اداره کند در طول 1400 کیلومتر در مرزهای خود بتواند امورات داخلی کشور را اداره کند و بتواند یک ملت عظیم را بسیج کند که در ابعاد مختلف به دفاع مقدس کمک کنند و این به جهانیان ثابت شد مخصوصا به دشمنان ما که مدعی بودند جمهوری اسلامی قادر به اداره کشور نیست و با قوانین اسلامی نمی‌شود کشور را اداره کرد.
وی گفت: دیدند که در بحرانی ترین شرایط با رهبری حضرت امام خمینی (ره) این کشور اداره شد و در جنگ هم پیروزی نصیبمان شد. این یک الگوی بزرگی در دنیا به ویژه برای کشورهای اسلامی بود.
معاون هماهنگ کننده ستاد کلی نیروهای مسلح به دستاوردهای دیگر دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: اعتماد به نفس ملت و رزمندگان در این جنگ به رخ جهانیان کشیده شد.
وی افزود: نکته دیگر اینکه شهادت فرماندهان لشکرهای ما موید این حقیقت است که آنها در خط مقدم بودند و به بقیه می‌گفتند بیایید در خط مقدم، نه مثل ارتش‌های تشریفاتی منطقه که فرماندهان عقب می‌ایستند و به بقیه می‌گویند بروید جلو. وقتی فرمانده در خط مقدم باشد، طبیعی است که رزمنده ما اعتماد به نفس، شجاعت و شهامت آنچنانی پیدا می‌کند که در نبرد پیروزی نصیب می‌کند و این موجب تقویت روحیه ملت‌های مظلوم جهان شد و جرات و شجاعت پیدا کردند اقدامات استکبار ستیزی خودشان را آغاز کنند که آثارش را ما کاملا مشاهده می‌کنیم.
عبداللهی به آثار دیگر دفاع مقدس اشاره کرد و گفتا: آن تربیت فرماندهان شجاع و دلیری بود که در صحنه های نبرد آب دیده شدند چه در طول هشت سال دفاع مقدس که جنگ را اداره کردند  و بعد از آن هم در بخش های مختلف کشور مدیریت های موفقی داشتند و حلال مشکلات همه بحران ها در این 28 سال بودند. از دیگر آثار دفاع مقدس اشاعه فرهنگ جهاد و شهادت بود که تا آن روز تقریبا وجود نداشت یا کم رنگ بود و امروز اساسی ترین قدرت بازدارندگی را همین روحیه شهادت طلبی است که دشمن را عقب می‌زند و این است که قدرت بازدارندگی ما را تشکیل می‌دهد و این فرهنگ را دفاع مقدس توسعه داده است.
وی در پایان به نقش اساسی بسیج و ارتش بیست میلیونی در دفاع مقدس پرداخت و هشدار داد: جنگ ما مردمی بود. هر کس به سهم خودش و در حد توانش در این جنگ شرکت داشت، مخصوصا جوانان بسیجی که خط شکنان صحنه نبرد ما بودند. این آثار بسیار ارزشمندی برای ما داشت و قدرت بازدارندگی ما را در برابر دشمنان دو چندان کرد، بنابر این جنگ واقعا یک دانشگاه بود و برکاتی داشت و یک نعمت بزرگ برای ما بود و صدام اشتباه بزرگی کرد. امروز دشمنان ما عبرت بگیرند و آن اشتباه را تکرار نکنند چون امروز پاسخ به تجاوزگر کوبنده تر خواهد بود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟