افشای برنامه محرمانه انتخاباتی احمدی نژاد

یک منبع نزدیک به محمود احمدی نژاد، از برنامه محرمانه انتخاباتی رئیس جمهور سابق پرده برداشت.


با پرجمعیت‌ترین جزیره جهان آشنا شوید

جزیره «میگینگو» در کنیا را از نظر تراکم، پرجمعیت‌ترین جزیره جهان می‌شناسند که با ۱۳۱ خانه جمعیتی ۱۰۰۰ نفری دارد.


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


گزارشی از جنجال‌آفرینی یک استارتاپ موفق

داستان "اسنپ" چیست؟

شهرام شاهکار خالق اسنپ با بیان این‌که در تابستان ۹۳ با نام تاکسی‌یاب کارمان را شروع کردیم،‌ در رابطه با نحوه شروع به کار اسنپ می‌گوید: خرداد ...


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


جزئیات اقساط کارتهای اعتباری ۱۰، ۳۰ و ۵۰ میلیونی

اقتصاد | يكشنبه ۰۴ مهر ۹۵ ساعت ۲۰:۵۸ | نسخه چاپي

فرآیند صدور کارت‌های اعتباری عام در برخی بانک‌های دولتی رونق گرفته اما مردم بیشتر متقاضی کارت ۱۰میلیون تومانی هستند؛ نکته جالب این کارتها قابلیت خریدشان از تمامی دستگاه‌های فروشگاهی است.
به گزارش تسنیم، با دستور بانک مرکزی فرآیند صدور کارتهای اعتباری عام برای متقاضیان از اول مهر در شعب نظام بانکی کلید خورده و در روزهای جاری آمار بانک‌هایی که این سیاست را در دستور کار خود قرار داده‌اند افزایش خواهد یافت.
البته تا دیروز که خبرنگار ما از نظام حکایت از اضافه شدن آمار بانک‌های صادرکننده کارت‌های اعتباری دارد.
یکی از علل تأخیر بانک‌ها در اجرای دستورالعمل بانک مرکزی عدم ابلاغ بخشنامه مربوطه از سوی ادارات به بانک‌های خصوصی و دولتی به شعبشان می‌باشد ولی به هرحال بانک ملی و آینده به‌همراه بانک ملت صدور کارتهای اعتباری را از اول مهر آغاز کرده‌اند.
از آنجایی که با دستور بانک مرکزی صدور کارت‌های اعتباری می‌بایست از اول مهر آغاز می‌شد ولی شعب بانک‌ها جسته و گریخته از این موضوع اطلاع داشتند خبرنگار تسنیم در بازدیدی از شعبه مرکزی بانک ملی ایران گزارشی از فرآیند صدور کارت‌های اعتباری عام تهیه کرد.
بر این اساس مشتریان می‌توانند با مراجعه به شعبه و تکمیل فرم‌های مربوط در باجه صدور کارت‌های اعتباری درخواست کارت اعتباری با هر مبلغی بین 10، 30 و 50 میلیون تومان را به بانک ارائه دهند؛ این فرآیند مشابه فرآیند درخواست وام از بانک می‌باشد.
بعد از آنکه درخواست صدور کارت اعتباری به شعبه ارائه شد همان لحظه اعتبارسنجی در بانک انجام می‌شود؛ البته  یک بار اعتبارسنجی در داخل بانک انجام می‌شود و بار دیگر اطلاعات مشتری به سامانه اعتبارسنجی بانک مرکزی داده می‌شود.
مشتری برای دریافت کارت اعتباری باید شرایط اعلام شده در شعبه از جمله داشتن یک ضامن معتبر را داشته باشد؛ منظور از ضامن معتبر ضامنی است که از دید بانک اعتبار کافی برای ضمانت را داشته باشد و این اعتبار بعد از تعیین صلاحیت ضامن در اختیار شعبه است.
استقبال سرد از کارت‌های 50میلیونی/ بازار کارت‌های برنزی داغ شد
آن‌طور که مسئول باجه درخواست کارت اعتباری به خبرنگار ما می‌گوید استقبال مردم از کارت‌های 50 میلیون تومانی در روزهای ابتدایی این طرح خیلی گرم نبوده ولی در مقابل کارت‌های 10 میلیون تومانی با استقبال گرمی مواجه شده است.
توجه داشته باشید، مشتریانی که برای درخواست کارت اعتباری به شعب بانک‌ها مراجعه می‌کنند باید حتماً در همان بانک حساب داشته باشند و یک ضامن معتبر هم به شعبه معرفی کنند.
رئیس شعبه مرکزی بانک ملی در این مورد به خبرنگار تسنیم می‌گوید در موارد کارت اعتباری 10 میلیون تومانی یک اعتبارسنجی انجام می‌شود ولی برای بالای 10 میلیون تومان یک بار اعتبارسنجی در داخل شعبه و بار دیگر در سامانه اعتبارسنجی مشتریان بانک مرکزی انجام می‌شود.
صدور آنی کارت‌های اعتباری به‌یک‌شرط
طبق اعلام رئیس شعبه مرکزی بانک ملی اعتبارسنجی داخل شعبه بدین صورت است که اگر مشتری چک برگشتی و اقساط معوق نداشته باشد با درخواست وی موافقت شده و بلافاصله کارت اعتباری به وی تحویل داده می‌شود.
گفتنی است اگر دریافت کنندگان کارت‌های اعتباری عام در مهلت تعیین شده (یک ماه بعد از استفاده از کارت اعتباری) اصل مبلغ کارت اعتباری را با بانک تسویه کنند سودی به آن کارت تعلق نمی‌گیرد.
*جزئیات اقساط کارت‌های 10، 30 و 50 میلیونی
اگر شما متقاضی دریافت کارت اعتباری 10 میلیون تومانی از بانک‌ها هستید در صورت انتخاب سررسید 36 ماه باید در هرماه مبلغی حدود 350 تا 360 هزار تومان در قالب قسط به بانک پرداخت کنید؛ در موارد کارتهای اعتباری 30 و 50 میلیون تومانی نیز با سررسید 36ماهه اقساط به‌ترتیب یک میلیون و یک میلیون و 800 هزار تومان است.
گفتنی است، امکان استفاده کارتهای اعتباری عام در تمام دستگاه‌های فروشگاهی وجود دارد و مشتریان می‌توانند با استفاده از آن کالا و خدمت مورد نیاز خود را خریداری کنند. جالب است بدانید فقط این کارتها امکان نقدشوندگی از دستگاه‌های خودپرداز را ندارد.
البته ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در همین ارتباط به خبرنگار تسنیم گفت: اگر مواردی در خصوص نقد کردن کارت اعتباری مشاهده شود این امر برای دارنده کارت سابقه سوء محسوب می‌شود و مشکلاتی نیز برای وی به‌وجود خواهد آمد.
همچنین معاون فناوری و ارتباطات بانک ملی درباره نحوه جلوگیری از برداشت نقدی از کارت‌های اعتباری گفت: نباید زود قضاوت کنیم؛ احساس ما این است که هرچه زمان جلوتر می‌رود، با توجه به بازخوردهایی که می‌گیریم، راهکارهایی را برای استفاده هدفمند در نظر می‌گیریم.
خاتونی در عین حال افزود: در حال حاضر نیز نمی‌توان از کارت‌های اعتباری به‌طور نقدی برداشت کرد و تنها امکان خرید از پایانه‌های فروشگاهی و اینترنتی برای آن در نظر گرفته شده است.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟