خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...
بارش برف در محورهای ۱۱ استان/ وضعیت جاده های کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف در محورهای ۱۱ استان خبر داد و گفت: تردد در جاده های برفی تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.


شهباززاده به نفت تهران پیوست

مهاجم پیشین تیم فوتبال آلانیا اسپور ترکیه به نفت تهران پیوست.


اعمال نظارت بی اغماض در سازمان حفاظت محیط زیست تداوم خواهد داشت

اعمال نظارت بی اغماض در سازمان حفاظت محیط زیست تداوم خواهد داشت

جامعه | يكشنبه ۰۴ مهر ۹۵ ساعت ۱۴:۱۸ | نسخه چاپي

مدیرکل دفتر بازرسی سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص بازداشت برخی از کارمندان اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران،گفت: پرونده باید مسیر قانونی خود را طی کندو اعمال نظارت بی اغماض تداوم دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست ، مرتضی فرید مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان حفاظت محیط زیست تاکید دارد روند پرونده مطابق با چارچوب قانون و با همکاری دستگاه های نظارتی، امنیتی و قضایی مرتبط طی شود.
وی ضمن یادآوری صحبت های پیشین خود در خصوص کمبود شدید نیروی متخصص اجرایی، همچنین حجم بالا و تنوع گسترده کارها و مشکلات ساختاری و فرآیندی موجود در اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران از گذشته تا کنون، اظهار کرد: همین موانع باعث شده برنامه های تنظیم شده برای اصلاح و بهبود شرایط اعم از استقرار سیستم تامین کننده سلامت اداری و یا به کارگیری افراد موثر و توانمند با محدودیت مواجه شود.
فرید ادامه داد: البته به رغم تمامی این چالش ها، از مدت ها پیش سازمان حفاظت محیط زیست با ورود به اینگونه مسائل، آسیب شناسی و پیگیری برای رفع نیازها و آسیب ها، اجرای دقیق ضوابط و مقررات، انجام اقداماتی همچون چرخش نیروها اعم از رئیس اداره یا معاونان وی به رغم کمبود شدید نیرو یا تغییر پست ها، نظارت مستمر و معرفی افراد متخلف به کمیته تخلفات اداری سازمان، پیگیری برای تامین نیرو که در همین راستا  در سال ۱۳۹۴ بیش از صد نفر از خانواده معظم شهدا به کار گرفته شدند، همکاری با دستگاه های نظارتی و امنیتی به منظور بررسی ضعف عملکرد و کشف جریانات سوء مرتبط سعی کرده به صورت پیشگیرانه با تخلفات مقابله کند اما تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله هست.
مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی  عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: در همین راستا،  دفتر بازرسی با تشکیل گروه های بازرسی و نظارتی در حوزه های مختلف، طی ماه های گذشته ضمن انجام بازدیدهای متعدد از اداره حفاظت محیط زیست استان تهران و شهرستان های تابعه، اقدام به مستندسازی و پیگیری تخلفات کرده و  برخی از کارکنان متخلف را نیز به منظور انجام مراحل قانونی روند مقابله با تخلفات به کمیته تخلفات سازمان معرفی کرده است.
به گفته وی، به رغم پافشاری و قاطعیت رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برای سالم سازی فضای اداری و مالی و برخورد با هر گونه تخلف فردی یا سازمان یافته در این سازمان، اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران به دلیل مشکلات متعدد ذکر شده همچون کمبود شدید منابع مالی و انسانی، همچنین برخورداری از موقعیت ویژه پایتخت درگیر مسائلی شده است که باید در مسیر قانونی، فارغ از هیاهو و جنجال رسانه ای و با رفع چالش ها، همچنین افزایش همکاری های فراقوه ای و بین بخشی رفع شود.
فرید خاطرنشان کرد: دستیابی به وضعیت مطلوب مستلزم همکاری جدی بین قوای مختلف و دست اندرکاران مرتبط است.
مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: در خصوص پرونده مطروحه نیز، کلیه دستگاه های مرتبط اعم از نظارتی همچون سازمان بازرسی، قوه قضاییه و نهادهای امنیتی در جریان موضوع قرار دارند ولی تا روشن شدن ابعاد کامل موضوع باید از گمانه زنی ها پرهیز شود.
وی خاطرنشان کرد: این گونه اتهام زنی های کلی که مدیران خدوم و زحمت کش سازمان حفاظت محیط زیست را نشانه می رود می تواند مورد پیگرد قانونی قرار گیرد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟