برگزاری اولین یادواره شهدای زن ورزشکار با حضور وزیر ورزش

برگزاری اولین یادواره شهدای زن ورزشکار با حضور وزیر ورزش

ورزش | يكشنبه ۰۴ مهر ۹۵ ساعت ۱۴:۴۷ | نسخه چاپي

اولین یادواره شهدای زن ورزشکار با همکاری وزارت ورزش و با همت بسیج ورزشکاران و حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، اولین یادواره شهدای زن ورزشکار به همت بسیج ورزشکاران و با همکاری وزارت ورزش و جوانان در حالی صبح امروز یکشنبه در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد که علاوه بر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان دیگر مسئولان ورزش همچون رباب شهریان معاون امور بانوان، عبدالحمید احمدی معاون امور فرهنگی و مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران همراه با سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، نواب رئیس فدراسیون ها و خانواده های شهیده های ورزشکار نیز در این مراسم حضور داشتند.
در آغاز یادواره شهدای زن ورزشکار، آذرنوش رئیس بسیج ورزش کشور ضمن خیرمقدم به شرکت‌کنندگان و با تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: در راستای سلسله یادواره هایی که ویژه گرامیداشت مقام شهدا برگزار کردیم، امروز سومین یادواره ویژه ورزشکاران شهید زن را برگزار می کنیم. سال گذشته کنگره شهدای ورزشکار برگزار شد و اوایل امسال نیز یادواره شهدای مدافع حرم را برگزار کردیم.
وی با بیان اینکه برای نخستین بار است یادواره ای ویژه شهدای زن ورزشکار برگزار می شود، از وزارت ورزش به خاطر همراهی و همکاری های لازم در برگزاری این یادواره تشکر کرد.
در ادامه خانم شیخ مرادی مدیر بانوان سازمان بسیج ورزش کشور نیز ضمن خیرمقدم به حضار و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی گفت: پیرو برگزاری کنگره ۵ هزار شهید ورزشکار اقدام به برگزاری اولین یادواره شهدای زن ورزشکار کردیم. این یادواره با هدف به تصویر کشیدن حماسه، ایثار، فداکاری و سجایای اخلاقی شهیده های زن ورزشکار برگزار می شود.
مدیر بانوان سازمان بسیج ورزش کشور با بیان اینکه تا به امروز ۱۷ شهیده ورزشکار شناسایی شده اند، تصریح کرد: تا به امروز مستنداتی در رابطه با ۷ نفر از آنها در اختیار داریم، اما در کل تکمیل بانک اطلاعاتی این ورزشکاران را در برنامه داریم. اطلاعاتی که تا به امروز جمع آوری شده نیز در قالب کتابی که امروز از آن رونمایی می شود، ارائه خواهد شد.
به گزارش مهر، در بخش پایانی اولین یادواره شهدای زن ورزشکار از کتابی تحت عنوان «پروانه ها» که به معرفی هشت شهیده زن ورزشکار و زندگی نامه آنها اختصاص دارد، رونمایی شد. سپس از خانواده شهدای زن ورزشکار تقدیر به عمل آمد. 
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟