تجربه ای جدید از اولین رانندگی با آئودی A4 + تصاویر

در این گزارش می خواهیم شما را از نزدیک با جزئیات مدل A4 آئودی آشنا کنیم و از مشخصات فنی آن برایتان بگوییم. در این خودرو از یک موتور 2 لیتری توربو ...


گفتگوی تلفنی اوباما و اردوغان؛ مقابله با داعش محور مذاکرات

رؤسای جمهوری آمریکا و ترکیه در تماس تلفنی با یکدیگر بر ضرورت همکاری نزدیک برای مقابله با گروه تروریستی داعش تاکید کردند.


مار مشهوری که یک صورت خندان بر روی بدنش دارد + تصاویر

در شمال هند روستایی وجود دارد به نام گوریگانی که مردم به صورت مسالمت آمیزی با مارها زندگی می کنند و کودکان هم خیلی راحت با مارها بازی می کنند. ...


عکس روز نشنال جئوگرافیک

با چنین عکسی می توان موجی را برای همیشه ثبت کرد و سطح صافشان را به دقت دید.


رئیس شورای شهر تهران: حکیمی پور نباید نامه املاک را به یاشار سلطانی می داد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد حکیمی پور، نباید نامه محرمانه سازمان بازرسی را در اختیار یاشار سلطانی قرار می داد.


وقتی تندروها چشم رییس را دور دیدند؛

تقسیم‌کار اصولگرایان برای زیرسوال بردن ریاست لاریجانی در مجلس

سیاست | يكشنبه ۰۴ مهر ۹۵ ساعت ۱۱:۳۹ | نسخه چاپي

همزمان با خروج سه دستورکار از برنامه کاری امروز پارلمان، چند نفر از اصولگرایان تندروی مجلس در اقدامی هماهنگ نحوه مدیریت لاریجانی و هیات رییسه مجلس را زیرسوال بردند.

به گزارش ایلنا، همزمان با آغاز به کار مجلس شورای اسلامی پس از تعطیلات سه هفته‌ای، نمایندگان اصولگرا با هماهنگی و تقسیم‌کاری جالب‌توجه، نسبت به نحوه مدیریت پارلمان از سوی علی لاریجانی انتقاد کردند.
خروج سه دستور کار و زمینه‌سازی برای عملیات ضدلاریجانی
بر این اساس، پس از آن‌که محمدحسین فرهنگی در تذکری نسبت به قرار گرفتن سه مورد از دستورکارها در برنامه کاری امروز صحن علنی انتقاد کرد و با تاکید بر این‌که قرار گرفتن این دستورکارها برخلاف آیین‌نامه داخلی مجلس است، نسبت به نحوه مدیریت لاریجانی انتقاد کرد و خواستار خروج سه دستور کار از برنامه کاری امروز صحن علنی به دلیل پشت سر نگذاشتن مهلت ۱۰ روزه برای ارائه پیشنهادات نمایندگان شد، سه نفر دیگر از نمایندگان اصولگرای مجلس از فرصت استفاده کردند و در تذکرهایی که به‌روشنی در هماهنگی با یکدیگر قرار داشتند، عملکرد رییس و هیات رییسه مجلس را زیرسوال بردند.
این درحالی بود که پس از خروج این سه دستورکار از برنامه کاری مجلس، وقفه‌ای در جلسه علنی ایجاد شد و باتوجه به این‌که طرح یا لایحه‌ای از پیش برای بحث در نشست امروز در نظر گرفته نشده بود، تعدادی از نمایندگان خواستار بیان تذکرهای شفاهی خود شدند.
خروج لاریجانی از صحن و میکروفون روشن پزشکیان
جالب این‌که لاریجانی پس از موافقت با درخواست فرهنگی و خروج سه دستورکار از برنامه کاری امروز مجلس، صحن علنی را ترک کرد و ادامه کار را به مسعود پزشکیان نایب‌رییس نخست مجلس شورای اسلامی سپرد و نکته جالب‌توجه دیگر این‌که هنگامی که پزشکیان بی‌خبر از آن‌چه در صحن گذشته، سکان اداره صحن را در دست گرفت، با درخواست مکرر نمایندگان اصولگرا برای بیان تذکرها روبرو شد و این در حالی بود که میکروفون پزشکیان روشن بود و صدای مذاکرات رییس جلسه و برخی از اعضای اصولگرای هیات رییسه و همچنین تعدادی از نمایندگانی که خواستار ارائه تذکر بودند، به وضوح شنیده می‌شد.
قاضی‌زاده عامل نفوذی پایداری در هیات‌رییسه
بر این اساس، درحالی که پزشکیان ابتدا با بیان تذکرها مخالفت می‌کرد، پس از آن‌که با اصرار امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عضو اصولگرای نزدیک به جبهه پایداری هیات رییسه مجلس درخصوص صدور اجازه برای بیان تذکرها روبرو شد، بالاخره موافقت کرد و بدین‌تریب سیل تذکرهای انتقادی اصولگرایان تندروی مجلس علیه لاریجانی و هیات‌رییسه آغاز شد.
حاجی‌دلیگانی؛ خط‌شکنِ پایداری و دلواپس ِ برجام
در این راستا، ابتدا حسینعلی حاجی‌دلیگانی وقت گرفت و با انتقاد شدید از لاریجانی، ابتدا نسبت به نحوه بررسی قراردادهای نفتی و FATF در مجلس دهم تذکر داد و در پایان صحبت‌هایش، بار دیگر با دلی سوخته از تصویب برجام در مجلس نهم یاد کرد و شدیداً نسبت به تصویب این مسئله مهم و ملی در ۲۰ دقیقه انتقاد کرد.
دهقانی؛ حمله به لاریجانی با چاشنی تعجب
محمد دهقانی دیگر اصولگرای نزدیک به جبهه پایداری، دومین نماینده‌ای بود که بلافاصله پس از حاجی‌دلیگانی برای بیان تذکر فرصت گرفت و با محور قرار دادن ارجاع طرح حقوق‌های نامتعارف به کمیسیون اصل ۹۰، بار دیگر عملکرد لاریجانی و هیات رییسه مجلس را زیرسوال برد و گفت: تعجبم از هیات‌رییسه و به‌ویژه رییس مجلس است که با وجود اینکه کمیسیون اصل ۹۰ مسئول رسیدگی به شکایات است، این طرح را به آن کمیسیون ارجاع داد.
پورمختار و پرده‌برداری از هویت جدید سیاسی
با این حال، ماجرا هنگامی جالب‌تر شد که محمدعلی پورمختار که تا همین چند ماه پیش، به‌عنوان رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نهم، رابطه بسیار خوبی با لاریجانی داشت و همواره خود را در جمع اصولگرایان معتدل تعریف می‌کرد، وارد عمل شد و با تکرار صحبت‌های حاجی‌دلیگانی و دهقانی، شدیداً از رییس مجلس انتقاد کرد.
پورمختار که در جریان تلاش گروهی از اصولگرایان تندروی مجلس دهم برای سلب صلاحیت علی مطهری از حضور در جایگاه نایب‌رییسی مجلس، برای نخستین بار از هویت جدید سیاسی خود پرده‌برداری کرده بود، امروز نیز بار دیگر با همکاری پارلمانی با پایداری‌چی‌های مجلس دهم، نشان داد که از دست دادن ریاست کمیسیون اصل ۹۰ و تبدیل شدن به عضوی ساده در کمیسیون حقوقی و قضایی، تاثیر بسیاری در هویت سیاسی او داشته و این درحالی است که بسیاری معتقدند آن‌چه موجب این تغییر و تحول در مجلس دهم شد، شایعه‌هایی بود که در زمان تشکیل کمیسیون‌های تخصصی مجلس دهم درخصوص آزمون دکتری پورمختار مطرح شده بود و شنیده‌های غیررسمی از این حکایت داشت که لاریجانی از پورمختار خواسته که دیگر دنبال ریاست کمیسیون حساسی همچون اصل ۹۰ که وظیفه رسیدگی به تخلف‌های مسئولان را برعهده دارد، نباشد!
تلاش تندروها برای جلب توجه
به گزارش ایلنا، به نظر می‌رسد، ناکامی‌های پیاپی اصولگرایان و جریان افراطی نزدیک به جبهه پایداری از مرکز توجه، آن‌چنان به مذاق این جماعت سیاستمدار خوش نیامده و سعی می‌کنند به هر بهانه‌ای خود را در رسانه‌ها مطرح کنند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: