معرفی نسخه کروک کلاس E توسط مرسدس بنز

یک نسخه داغ و فوق‌العاده با نام کابریولت 4 ماتیک E50 از این خودرو که با همکاری AMG ساخته شده به یک موتور بنزینی سه لیتری توئین توربو مجهز می شود و قدرتی حدود 450 اسب‌بخار دارد.


یکسان‌سازی سقف معافیت مالیاتی کارکنان دولتی و غیردولتی

بعد از ایجاد ابهام برای گروه‌های کارگری مبنی بر تفاوت ۵۰۰ هزار تومانی سقف معافیت مالیاتی بین کارکنان دولتی و غیردولتی قرار است این موضوع در ...


جدیدترین موشک کروز دریایی ایران شلیک شد

جدیدترین موشک کروز دریایی ایران با نام «نصیر» در جریان رزمایش نیروی دریایی ارتش شلیک شد‎.شلیک موشک در رزمایش نیروی دریایی


عکس‌های دردسرساز ملی پوش اسکی و ابهام در بازگشتش به ایران

با وجود پایان یافتن رقابت‌های مقدماتی اسکی قهرمانی جهان در فنلاند، هنوز در بازگشت یکی از ملی پوشان اسکی صحرانوردی ابهام وجود دارد.


تامین اجتماعی ۴۰۰۰ میلیارد تومان پول درمان مردم را بدهد

رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت تنها خواستار دریافت چهار هزار میلیارد تومان طلبی از سازمان تامین اجتماعی است ...


کلاهبرداری میلیونی با شگرد اعطای وام؛ دستگیری متهم در زندان

کلاهبرداری میلیونی با شگرد اعطای وام؛ دستگیری متهم در زندان

حوادث | يكشنبه ۰۴ مهر ۹۵ ساعت ۸:۴۸ | نسخه چاپي

متهم سابقه داری که با تاسیس یک شرکت کاغذی اقدام به کلاهبرداری میلیونی از افرادی کرده بود که به دنبال آسان ترین راه برای دریافت وام بودند در زندان شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، اردیبهشت ماه سال ۹۵، در پی وقوع شکایت های مشابه تعدادی از شهروندان با موضوع کلاهبرداری توسط یک شرکت خصوصی که با انتشار آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار مدعی اعطای وام چند صد میلیون تومانی در کمترین زمان ممکن و دیگر شرایط مناسب برای دریافت تسهیلات مالی شده بود، پرونده ای در این خصوص تشکیل و به دستور بازپرس شعبه شانزدهم دادسرای ناحیه ۴ تهران، پرونده برای  رسیدگی در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
اظهارات تعدادی از مالباختگان
با ارجاع پرونده به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ با دهها مالباخته ای روبرو شدند که تمامی آنها با مراجعه به شرکتی تحت عنوان «سامان گستران دوران» قصد دریافت وام هایچند صد میلیون تومانی را داشته اند که توسط مدیر این شرکت به نام «فرهاد. ک» مورد کلاهبرداری هایچند ده میلیون تومانی قرار گرفتند.
یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از طریق آگهی روزنامه ی کثیرالانتشار.... با شرکتی بنام «سامان گستران دوران» آشنا شدم که مدعی پرداخت «وام آزاد» ؟ به ازای دریافت ۱۰ درصد میزان وام درخواستی در قالب کارمزد شده بود، زمانیکه به دفتر این شرکت در میدان تجریش مراجعه و با مدیر آن بنام آقای «فرهاد. ک» در خصوص شرایط و زمان پرداخت وام صحبت کردم، ایشان مدعی شدند که وام درخواستی بنده ظرف مدت زمانی دو هفته آماده خواهد شد، با توجه به شرایط مناسب دریافت وام و اطمینانی که به [ صحبت های ] مدیر این شرکت پیدا کرده بودم، مبلغ ۳۷ میلیون تومان را به جهت دریافت وام ۵۰۰ میلیون تومانی به این شرکت پرداخت کرده اما متأسفانه پس از آن، تاکنون اقدامی در خصوص وام درخواستی و یا حداقل بازپرداخت پولم از سوی این شرکت انجام نشده است.
مالباخته ای دیگر نیز در اظهاراتی مشابه عنوان داشت: اینجانب از طریق آگهی روزنامه با شرکت سامان گستران دوران تماس گرفتم، پس از گرفتن نشانی شرکت در محدوده میدان تجریش، به دفتر شرکت مراجعه و با مدیر آن بنام آقای «فرهاد. ک» آشنا شدم، ایشان با ترفندهای متقلبانه و امیدوار نمودن بنده به امور واهی اقدام به جلب اعتماد و سوء استفاده از مشکل مالی بنده کرد و نهایتا به بهانه وام ۵۰۰ میلیون تومانی، در چندین مرحله و تحت عنوان کارمزد اقدام به گرفتن ۳۸ میلیون تومان از بنده نمود، در پیگیری های مستمر بنده، آقای «فرهاد. ک» مدعی شدند که وام بنده آماده است و به این بهانه یک فقره چک ۵۰۰ میلیون تومانی نیز به تحویل داده شد اما هر بار که در زمان سررسید چک وام به شعبات مختلف مراجعه می کردم، به بنده اعلام می شد که هیچ موجودی در حساب وجود ندارد، نهایتا تصمیم به شکایت از آقای فرهاد کفاش و شرکت ایشان گرفتم.
تحقیقات پلیسی
کارآگاهان اداره سیزدهم در اولین مرحله از تحقیقات خود به بررسی اساسنامه شرکت سامان گستران دوران پرداخته و اطلاع پیدا کردند که این شرکت صرفا در زمینه صادرات و واردات کالا ثبت شده و در زمینه هرگونه فعالیت مالی فاقد مجوز از سوی بانک مرکزی است، همچنین در بررسی تراکنش مالی مدیر شرکت بنام «فرهاد. ک»، کارآگاهان موفق به شناسایی بیش از ۱۵ حساب بانکی فاقد هرگونه تراکنش مالی قابل توجه شدند که بنا بر اظهارات مالباختگان، مدیر شرکت سامان گستران دوران هر بار و در پیگیری های مستمر آنها، به بهانه آماده شدن وام اقدام به ارائه چک بانکی مربوط به این حساب های بانکی نموده اما در زمان سر رسید چک ها و با توجه به عدم امکان وصول چک ها، اقدام به تعویض چک های غیرقابل وصول با چک های جدید نموده است.
شناسایی متهم در زندان
با توجه به شیوه و شگرد متهم در جعل و کلاهبرداری، دستگیری مدیر شرکت سامان گستران دوران در دستور کار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
کارآگاهان با مراجعه به دفتر شرکت در محدوده ی میدان تجریش اطلاع پیدا کردند که «فرهاد. ک» مدتی است که به این محل تردد نداشته و تمامی شماره های تماس او نیز خاموش شده است، سرانجام در ادامه پیگیری های بعمل آمده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که «فرهاد. ک» در پرونده ای جداگانه از سوی مقام قضایی دستگیر و با صدور قرار قانونی روانه زندان شده است.
با انجام هماهنگی های لازم با مقام قضایی، «فرهاد. ک» ( ۳۰ ساله ) در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت، متهم پس از انتقال به اداره سیزدهم پلیس آگاهی و مواجه حضوری با دهها مالباخته، صراحتا به تنظیم قرارداد با آنها جهت اعطای وام های چند صد میلیون تومانی و کلاهبرداری به این شیوه و شگرد اعتراف کرد.
سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکراستقامتی، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبربه خبرگزاری مهر  گفت: با توجه به شناسایی دهها مالباخته در همان مراحل اولیه تحقیقات، ارزش مالی پرونده تاکنون به بیش از یک میلیارد تومان رسیده که با توجه به ادامه رسیدگی به پرونده، احتمال افزایش تعداد شکات و مالباختگان و در ادامه ارزش مالی پرونده همچنان وجود دارد، لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد و در مراجعه به شرکت سامان گستران دوران مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا برای  پیگیری شکایات خود به نشانی اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟