رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که همجوار با اطاق های عمل بوده اقدام به ساخت بخش های آنژیوگرافی ،icu oh ...


انتقاد شدید فرانسه از آزمایش موشکی ایران

فرانسه نگرانی عمیق خود را درباره آزمایش موشک بالستیک ایران بیان کرده و از دبیر کل سازمان ملل خواست تا گزارش کاملی را در این خصوص ارائه دهد.


روز به روز بر قدرت دفاعی‌ و تهاجمی‌خود خواهیم افزود

روز به روز بر قدرت دفاعی‌ و تهاجمی‌خود خواهیم افزود

سیاست | شنبه ۰۳ مهر ۹۵ ساعت ۱۲:۷ | نسخه چاپي

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ما علیرغم میل دشمنان با استناد بر جهاد کبیر و با عدم تبعیت از دشمن روز به روز بر قدرت دفاعی و تهاجمی خود خواهیم افزود.
به گزارش خبرگزاری مهر، امیر سیدعبدالرحیم موسوی جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران به مناسبت هفته دفاع مقدس ضمن تکریم شهدای مدافع حرم، جانبازان، ایثارگران و مدافعان حریم اسلام اظهار داشت: چرا جنگ به ما تحمیل شد؟ یک علت اصلی داشت و یکسری علل تشدید کننده و تسریع کننده.
وی ادامه داد: علت اصلی ماهیت نظام سلطه و تقابل آن با انقلاب اسلامی است. انقلاب اسلامی با ماهیت الهام بخشی، الگوسازی، آرمان گرایی، عدم اطاعت از طواغیت و با هدف ایجاد تمدن نوین اسلامی به پیروزی رسید و نظام سلطه و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهان‌خوار با پیروزی انقلاب اسلامی تقریبا تمام الگوها و برنامه های تمامیت خواهانه خود را نقش بر آب دید.
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه بنابراین این دو قطب مثل رویارویی همیشگی حق و باطل رو در روی هم قرار گرفتند و این علت اصلی بود، ادامه داد: اما یک علت تسریع کننده نیز بود که اردوی استکبار با برآورد غلط انقلاب اسلامی را فاقد قدرت دفاعی ارزیابی کردند و با این محاسبه به واسطه حیوان دست اموز خود صدام جنگ را علیه ملت ایران آغاز کردند.
وی ادامه داد: این نکته بسیار مهمی است و به شهادت تاریخ نظام وحشی سلطه وقتی ملتی را فاقد قدرت دفاعی ببیند بر اثر طبیعت متجاوز خود به او حمله خواهد کرد. دزد وقتی خانه ای را بدون دفاع، حصار و مانع ببیند به حریم خانواده و ناموس وارد خواهد شد و به ارزشمندترین دارایی ها دست درازی خواهد کرد.
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: امروز دشمنان ما دزدترین راهزنان عالمند و به همین دلیل مدام به دنبال تضعیف قدرت دفاعی و توقف رشد قدرت دفاعی ما هستند اما ما علیرغم میل آنها با استناد بر جهاد کبیر با عدم تبعیت از دشمن روز به روز بر قدرت دفاعی و تهاجمی خود خواهیم افزود.
موسوی با طرح این سوال که طرفین جنگ چه کسانی بودند؟ گفت: دفاع ما، دفاع یک ملت یک شکل، تنها، مظلوم و بدون پشتیبان اما متکی به خدا در برابر تمام قدرت های ظالم آن روز بود. یادمان باشد ما در طول ۸ سال دفاع مقدس نه فقط با ماشین جنگی صدام بلکه با یک ائتلاف بین المللی از شرق و غرب عالم جنگیدیم و پیروز شدیم.
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با طرح این سوال که چطور در یک جنگ نابرابر طرف محدودتر پشت طرف به ظاهر توانمندتر را به خاک می رساند و پوزه او را به زمین می مالد؟ افزود: این برجسته ترین درس دفاع مقدس است.
وی افزود:‌ کار بزرگ حضرت امام این بود که انگیزه نبرد را به فراتر از آب و خاک ارتقا داد،‌ با رهبری حضرت امام در آن 8 سال همه مردم کنار هم قرار گرفتند، برای این حماسه بزرگ هر آنچه که می‌شد از عده و عُده جمع شدند تا به پیروزی برسند. در این تکه از تاریخ، جمع کثیری از مؤمنین هر آنچه داشتند از اموال و انفس به میدان آوردند تا به پیروزی رسند.
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه در این همایش خوبان همه انسان‌های عزیز حاضر بودند اما حتی یک من هم وجود نداشت،‌ عشاق لقاء خدا پشت این درب نام نداشتند، همه نام او بود، تصریح کرد:‌ اینگونه بود که دفاع مقدس شکل گرفت تا حجتی برای آیندگان شود، این رمز پیروزی ملت ایران در جنگ 8 ساله بود؛‌ درس دفاع مقدس برای ما تکلیف و وظیفه را از همه چیز بالاتر دانستن است؛ خود را فرع بر هدف دانستن و انسجام و اتحاد نفوذناپذیر و تبعیت از رهبر انقلاب و بی‌اعتمادی به دشمن و داشتن روحیه انقلابی و مدیریت جهادی و امید و باور به خداوند متعال است.
امیر موسوی اذعان کرد: این درسی است که حضرت امام (ره) سرمشق آن را نوشتند و مقام معظم رهبری خلف صالح آن امام بزرگوار به بهترین نحو آن را ادامه دادند و انقلاب سربلند اسلامی را بر قله عزت و افتخار نشاندند.
وی ادامه داد: این همان درس بزرگی است که دفاع مقدس به ما و به دشمنان ما و به انسان‌های تشنه عالم داد، هر ملتی که با ایمان به خداوند بر سر آرمان‌های والای خود ایستادگی و مقاومت کند و از منافع حقیر خویش بگذرد و هدفش را رضای خدا قرار دهد،‌سرانجام در هدف مقدس خود بدون تردید پیروز خواهد شد و هر قدرت ظاهری با هر امکانات و تجهیزاتی که داشته  باشد، با هر هیمنه و توانی که داشته باشد، وقتی برای منافع پست دنیوی و مادی و حیوانی و ظلم و ستم می‌جنگد آنگاه که در برابر اراده پولادین ملتی مؤمن قرار بگیرد، همچون خانه عنکبوت خواهد ریخت و ما در این سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی از این فرو ریخت‌های عبرت‌آموز فراوان دیده‌ایم و درس دفاع مقدس برای دشمنان ما و در رأس آنان زوج خبیث آمریکای جنایتکار و رژیم نحس و نجس و کودک‌کش صهیونیستی و شجره ملعونه این است که اگر دیگر بار با اطلاعات غلط بخواهند شانس خود را بیازمایند، پاسخی غیر منتظره‌تر از آنچه که تا کنون دیده‌اند، دریافت می‌کنند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: نیروهای مسلح و ملت ایران امروز ده‌ها بار مجهزتر، آب‌دیده‌تر و آماده‌تر و مصمم‌تر هستند، دشمنان ما بفهمند و ملت خود را فریب ندهند و جان و مال آنها را نابود نکنند، اینجا ایران است، خاستگاه انقلاب شکوهمند اسلامی،‌ کشور ولایت و امامت و این ملت درس‌آموخته دفاع مقدس است و عزت مؤمنانه خود را با هیچ چیزی تعویض نخواهد کرد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟