گزارشی از جنجال‌آفرینی یک استارتاپ موفق

داستان "اسنپ" چیست؟

شهرام شاهکار خالق اسنپ با بیان این‌که در تابستان ۹۳ با نام تاکسی‌یاب کارمان را شروع کردیم،‌ در رابطه با نحوه شروع به کار اسنپ می‌گوید: خرداد ...


گیر کردن آچار فرانسه در جمجمه کارگر سپرسازی

میزان نوشت: سخنگوی اورژانس تهران گفت: تیم امداد هوایی به کمک کارگری رفت که آچار فرانسه در جمجمه اش گیر کرده است.<br />


خداحافظی تهران با پل گیشا در نیمه دوم سال

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد آخرین وضعیت پنج پل فلزی پایتخت توضیحاتی را ارائه کرد.<br /><br />


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی را در ترافیک می‌گذرانیم تا در کنار خانواده و صرف غذا، ارزشش را دارد که کمی عمیق‌تر به این تجربه نگاه کنیم.»


جدال‌های سیاسی را به مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها نکشانیم

جدال‌های سیاسی را به مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها نکشانیم

سیاست | شنبه ۰۳ مهر ۹۵ ساعت ۱۲:۷ | نسخه چاپي

خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید برلزوم پرهیز از کشاندن بازی‌های سیاسی به دانشگاه‌ها گفت:مدارس و دانشگاه‌های ما باید سیاسی باشند اما سیاست علوی و اساتید باید ریشه ظلم جهانی را بازگو کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام کاظم صدیقی با اشاره به هفته دفاع مقدس تصریح کرد: دفاع مقدس و ما ادراک ما دفاع مقدس. دفاع مقدس حضور عینی آرمان های اسلامی و اعتقادات اسلامی در صحنه رویارویی بود و صرفا یک مقابله نظامی نبود.
صدیقی با اشاره به جمله ای از پیامبر نسبت به امیرالمومنین گفت: انقلاب ما حضور امیرالمومنین است. حضور همه دین است در مقابله همه بی دینی و ظلمات. در مساله دوران ۸ ساله دفاع مقدس مقابله اعتقادی، فکری، فرهنگی، اخلاقی، سیاسی وجود داشت و مقابله نظامی بخش کوچکی از این مقابله بود.
خطیب موقت نماز جمعه تهران مقابله نظامی را جهاد اصغر برشمرد و ادامه داد: پشتوانه جهاد اصغر، جهاد اکبر و جهاد اوسط بود. رزمندگان ما اساتید دانشگاه اعتقاد بودند. اعتقاد را آموزش دادند و اعتقادات دینی ما را تعمیق کردند. آنها جنگ بدر را تداعی کردند. نصرت الهی را محسوس و ملموس کردند و به ما باور جدیدی دادند که از قدرت های بزرگ می‌شود با اتکای به ایمان و امدادهای غیبی، نترسید.
وی با بیان اینکه ما شیعه امیرالمومنین هستیم که فرمود اگر همه عالم مقابل عالم قرار بگیرند من یک تنه مقابل در برابر همه استقامت می کنم و عقب نشینی نمی کنم، گفت: صحنه ۸ سال دفاع مقدس ما طلوع اعتقادات دینی ما بود که می شود هم با شوروی، هم با آمریکا، هم با انگلیس، هم با فرانسه، هم با آلمان و هم با همه قدرت های مرتجع و مزدوران شان با تمام امکانات پولی، نظامی و اقتصادی پنجه در پنجه گذاشت و با سرافرازی، اقتدار و پیروزی بیرون آمد.
صدیقی خاطرنشان کرد: آن کانون، کانون عرفان، عشق، تهجد، نماز شب، ایثار، صبر و عفت بود. اینکه امام (ره) فرمودند در یک دست سلاح و در یک دست قران انصافا تعبیرات دقیقی بود که ما این را به چشم در دوران دفاع مقدس دیدیم.
خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: عمده ترین پیروزی ما در دوران دفاع مقدس پیروزی مکتب بود. پیروزی ولایت، زعامت غدیری، اخلاق و اعتقادات راستین ما بود. امروز هم ما باید همان راهی که در دوران دفاع مقدس می رفتیم یعنی اطاعت مطلق از ولایت، صبر و استقامت، اتکای به ایمان و باورها و توسل به حمایت ائمه اطهار (ع) را برویم.
وی ادامه داد: ملت ایران نشان داده است که تجاوزکار نیست و لنگر ثبات در منطقه است. امروز ثبات منطقه به نیروهای مسلح ایران ما وابسته است اما اگر کشوری به ما تجاوز کند دفاعی که در دوران دفاع مقدس رزمندگان و ملت ما نشان دادند، نشان خواهند داد.
صدیقی تصریح کرد: امروز باید بدانند نیروهای ما دستی برتر، نیرویی بالاتر و اقتداری عمیق‌تر دارند و هر قدرتی بخواهد به ایران ما تجاوز کند جوابی خواهند داد که متجاوز را پشیمان خواهد کرد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه با تبریک بازگشایی مدارس و دانشگاه ها اذعان داشت: ما در این سه اصلی که مقام معظم رهبری اصول سرنوشت ساز معرفی فرموده اند یعنی اقتصاد مقاومتی، عرصه فرهنگ و عرصه فناوری و علم، توقع این است که این بازی های سیاسی، جدال های گروهی و جناحی را به مدرسه ها نکشانیم.
وی خاطرنشان کرد: مدارس و دانشگاه های ما باید سیاسی باشند اما سیاست علوی. دشمنان را باید بشناسند و دشمن درجه یک ما آمریکاست. این را اساتید و آموزگاران ما را باید در کتاب ها ریشه ظلم جهانی را در سطوح مختلف بازگو کنند.
صدیقی ادامه داد: این همه آیات قران درباره برائت از مشرکین، شیطان را برجسته کرده است و مردم را در مقابل دشمن و مشرکین و گروه هایی که با ما سر ناسازگاری دارند حساس کرده است. باید دشمن شناسی را در مدارس خود تزریق کرده و بدانیم که مساله ولایت ما را از چنگ سلطنت و استکبار نجات داد.
خطیب موقت تهران در ادامه با اشاره به حمله آمریکا به پایگاه سوریه و شهادت ۹۰ نفر از سربازان و مجروح شدن آنها ادامه داد: آنها در عراق و قنیطره هم این بمباران را انجام دادند و ما شاهد حمایت اسرائیل و عربستان بودیم.
وی افزود: این مسئله نشان می‌دهد یک شبکه لعنتی جهانی علیه استقلال و بیداری کشورها تشکیل شده و مبارزه با ترور از زبان آنها فریب است چراکه خودشان تروریسم را خلق کرده‌اند.
حجت الاسلام صدیقی همچنین در بخشی از خطبه های نماز جمعه با اشاره به برگزاری کارگاه های معرفت افزایی اظهار داشت: در قم و استان‌ها بنیاد بین المللی غدیر کارگاه های معرفت افزایی و آشنایی با ریشه های تفکر امامت و ولایت که همان توحید و معرفت الله است برگزار شد. امامت امیرالمومنین حاکمیت خداست و استمرار امامت استمرار حکومت خداست.
صدیقی تصریح کرد: از برخی مسئولان کشور خواسته شده که در برخی ادارات هم این کارگاه های معرفتی تشکیل شود و این مردم امروز زیر پرچم غدیر عزت، اقتدار، استقلال، معنویت، عظمت و عبودیتی بیش از نسل های گذشته می یابند و خود را حاضر در صحنه می بینند و قدرت مقابله با استکبار جهانی را باور کرده اند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: امیدوارم آموزش و پرورش در این راستا قدم های استواری بردارد و از دوره مهدکودک با ارائه تصویر، نمایش و در ادامه نیز در رده های دیگر این کار را ادامه دهند. ما انتظار داریم جریان غدیر در سطوح مختلف به عنوان یک باور دینی و توحیدی و یک فرهنگ عزت ساز به آحاد مردم ما از سنین کودکی تا پایان عمر تزریق شود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟