جمعیت واقعی مراسم تشییع آیت الله هاشمی چقدر بود؟

برخی رسانه ها جمعیت شرکت کننده در مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی را سه تا 4 میلیون نفر اعلام کرده اند. جالب آنکه حسینعلی امیری معاون پارلمانی ...


تصاویر تاریخی از مصاحبه مطبوعاتی امام پس از فرار شاه

پس از خروج شاه از کشور مردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن، از طریق سازماندهی مساجد برقراری امنیت در بیشتر نقاط تهران را به عهده گرفتند و عملا ارتش از جریان امور امنیتی خارج شد.


ثروت این ۸ نفر با دارایی نیمی از مردم جهان برابری می‌کند

شکاف طبقاتی و مالی در جهان بهحدی رسیده است که در حال حاضر ثروت هشت مرد به اندازه ۳.۶ میلیارد جمعیت جهان است.حل بحران سوریه بدون ریشه کنی گروههای تروریستی ممکن نیست

حل بحران سوریه بدون ریشه کنی گروههای تروریستی ممکن نیست

جهان | جمعه ۰۲ مهر ۹۵ ساعت ۲۳:۱۸ | نسخه چاپي

وزیر امور خارجه روسیه در سخنان خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد حل بحران سوریه بدون شکست داعش و دیگر گروه های تروریستی همچون جبهه النصره را ناممکن دانست.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «سرگی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه اظهار داشت که حل بحران سوریه بدون ریشه کنی داعش و دیگر گروه های تروریستی ممکن نیست.
لاوروف در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصریح کرد که ریشه کنی داعش و جبهه النصره و دیگر گروه های تندرو تنها راهکار حل بحران سوریه و اوضاع انسانی تاسف بار این کشور است. وی همچنین این امر را کلید تقویت آتش بس در سوریه و تحقق مصالحه ملی در این کشور برشمرد.
وزیر خارجه روسیه همچنین افزود که درنگ در آغاز مذاکرات بدون پیش شرط سوری-سوری بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت جایز نیست.
لاوروف در عین حال تصریح کرد که ضربه زدن به روند سیاسی سوریه از سوی برخی از نمایندگان معارضان سوری در خارج و تساهل حامیان آنها در این خصوص بر آوازه سازمان ملل متحد تاثیر منفی به همراه دارد و این اندیشه را به ذهن خطور می سازد که هدف از این امر بهانه تراشی برای تغییر دولت در سوریه است.
وی همچنین اظهار داشت که عمل به درخواست سازمان ملل متحد برای تفکیک بین معارضان سوری معتدل و تروریست ها امر بسیار با اهمیتی است و مسئولیت این امر برعهده آمریکا و متحدانش است.
لاوروف افزود: عدم انجام این امر یا ناتوانی از انجام آن در شرایط کنونی این شبهه را مطرح می سازد که برخی طرف ها خواهان نجات گروه جبهه النصره هستند و نقشه ها برای تغییر دولت سوریه همچنان پابرجاست.
وزیر امور خارجه روسیه همچنین در نشستی خبری در نیویورک درخواست برای کنار رفتن بشار اسد را نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برشمرد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟