باب دیلن برنامه کنسرت‌هایش را اعلام کرد

سایت «باب دیلن» اعلام کرد که این خواننده به‌زودی در ولز، انگلیس، اسکاتلند و ایرلند روی صحنه می‌رود.


جلیلی می‌خواهد احمدی‌نژاد «زمانه» شود؟

این روزها دیگر در قالب هسته‌ای اظهارنظر نمی‌کند، مسکن را هدف قرار می‌دهد، دستمزد و حقوق‌ها را و ...او دیگر سعید جلیلی فقط دیپلمات نیست، گویی ...


تشدید بارندگی در شمال کشور؛ کاهش ۱۲ درجه‌ای دما از فردا

سازمان هواشناسی کشور هشدار داد از عصر امروز بر شدت بارش در گیلان و مازندران افزوده شده و در چندین استان کشور دما هوا از جمعه تا شنبه ۱۲ درجه‌ ...


ترامپ چقدر از جیب خودش برای انتخابات خرج کرد؟

در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ مجموعا ۶۶ میلیون دلار از پول خودش را صرف انتخابات درون حزبی و انتخابات هشتم نوامبر کرد.


حل بحران سوریه بدون ریشه کنی گروههای تروریستی ممکن نیست

حل بحران سوریه بدون ریشه کنی گروههای تروریستی ممکن نیست

جهان | جمعه ۰۲ مهر ۹۵ ساعت ۲۳:۱۸ | نسخه چاپي

وزیر امور خارجه روسیه در سخنان خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد حل بحران سوریه بدون شکست داعش و دیگر گروه های تروریستی همچون جبهه النصره را ناممکن دانست.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «سرگی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه اظهار داشت که حل بحران سوریه بدون ریشه کنی داعش و دیگر گروه های تروریستی ممکن نیست.
لاوروف در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصریح کرد که ریشه کنی داعش و جبهه النصره و دیگر گروه های تندرو تنها راهکار حل بحران سوریه و اوضاع انسانی تاسف بار این کشور است. وی همچنین این امر را کلید تقویت آتش بس در سوریه و تحقق مصالحه ملی در این کشور برشمرد.
وزیر خارجه روسیه همچنین افزود که درنگ در آغاز مذاکرات بدون پیش شرط سوری-سوری بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت جایز نیست.
لاوروف در عین حال تصریح کرد که ضربه زدن به روند سیاسی سوریه از سوی برخی از نمایندگان معارضان سوری در خارج و تساهل حامیان آنها در این خصوص بر آوازه سازمان ملل متحد تاثیر منفی به همراه دارد و این اندیشه را به ذهن خطور می سازد که هدف از این امر بهانه تراشی برای تغییر دولت در سوریه است.
وی همچنین اظهار داشت که عمل به درخواست سازمان ملل متحد برای تفکیک بین معارضان سوری معتدل و تروریست ها امر بسیار با اهمیتی است و مسئولیت این امر برعهده آمریکا و متحدانش است.
لاوروف افزود: عدم انجام این امر یا ناتوانی از انجام آن در شرایط کنونی این شبهه را مطرح می سازد که برخی طرف ها خواهان نجات گروه جبهه النصره هستند و نقشه ها برای تغییر دولت سوریه همچنان پابرجاست.
وزیر امور خارجه روسیه همچنین در نشستی خبری در نیویورک درخواست برای کنار رفتن بشار اسد را نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برشمرد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: