عجیب‌ترین محل زندگی کجاست؟

با اینکه زمین‌های صاف و آسمان آبی در دنیا زیاد است، اما بعضی‌ها هستند که ترجیح می‌دهند خیلی هم در آرامش و آسایش زندگی نکنند و حتی محل‌های ...


میمون برگ عینکی (+عکس)

میمون برگ تیره که با نام‌های لانگور عینکی یا میمون برگ عینکی نیز معروف است گونه‌ای از نخستیان از خانواده‌ی میمون‌های برقدیم می‌باشد. نام ...


شب تعامل فرهنگ و هنر با اقتصاد، انرژی هسته‌ای و محیط زیست

همایش ایران فرهنگی در جهان امروز باحضور مسئولان دولتی و هنری کشور به منظور ایجاد تعاملات و رفع مشکلات کلان جامعه از طریق هنرمندان برگزار شد.


در اعتراض به ترامپ، زنان کنگره آمریکا سفیدپوش شدند (+عکس)

نمایندگان زن دموکرات کنگره آمریکا در حمایت از حقوق زنان و اعتراض به اقدامات رئیس‌جمهوری آمریکا، در جلسه سخنرانی ترامپ در این مجلس لباس سفید ...


افت شدید بیرانوند و آژیر خطر برای پرسپولیس!

علیرضا بیرانوند این روزها آن آمادگی سابق را ندارد.


روحانی از تریبون سازمان ملل به افشای سیاست‌های آمریکا بپردازد

روحانی از تریبون سازمان ملل به افشای سیاست‌های آمریکا بپردازد

سیاست | جمعه ۰۲ مهر ۹۵ ساعت ۱۲:۶ | نسخه چاپي

یک کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: مجمع عمومی تریبونی است که می‌تواند در روشنگری سیاست های آمریکا موثر باشد، فلذا روحانی باید با استفاده از آن به افشای سیاست‌های آمریکا بپردازد.
حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل سیاست خارجی در گفتگو با مهر پیرامون سخنرانی حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت: حضور رئیس‌جمهور ایران در هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل و سخنرانی ایشان می تواند فضای جدیدی را به نفع جمهوری اسلامی ایران رقم بزند.
وی گفت: با توجه به اینکه از توافق برجام بیش از یک سال می گذرد تاکنون آمریکایی ها به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده اند و این نشان می دهد آنها به هیچ یک از قوانین و تعهدات بین‌المللی میان خود و دیگر کشورها مخصوصا کشورهای غیرهمسو با کاخ سفید پایبند نیستند.
هانی زاده تصریح کرد: مجمع عمومی سازمان ملل به عنوان تریبونی که می تواند در روشنگری مسائل مختلف از جمله سیاست های آمریکا کاملا موثر باشد، لذا آقای روحانی باید با استفاده از این تریبون به جریان‌سازی رسانه ای و سیاسی علیه آمریکا بپردازد.
کارشناس مسائل سیاست خارجی با بیان اینکه آمریکایی ها در حقیقت با استفاده از شیوه های دیپلماسی عمومی و رسمی و همچنین رسانه های گسترده واقعیت ها را به عکس منتقل می کنند، افزود: مجمع عمومی سازمان ملل می تواند مکان مهمی برای افشاگری علیه آمریکایی‌ها تلقی شود.
وی گفت: روحانی باید چند فراز را در سخنرانی خود داشته باشد یکی مساله بدعهدی آمریکا در قالب برجام است، دوم بحث سلاح های گسترده هسته‌ای اسرائیل و اینکه جامعه جهانی نتوانسته آنها را وادار به خلع سلاح کند و سوم اینکه مساله منا را مطرح کند و اینکه عربستان توانسته با استفاده از ۱۰۰ شبکه ماهواره ای و گردش مالی سالانه ۱۰ میلیارد دلار در حوزه رسانه افکار تکفیری وهابیت را به جهان منتقل کند.
هانی‌زاده ادامه داد: همه گروه های تروریستی تکفیری در جهان برگرفته از وهابیت است و روحانی باید در این خصوص به ماهیت وجودی عربستان سعودی و خطر آن برای منطقه و جهان هم اشاره داشته باشد.
کارشناس مسائل سیاست خارجی در پایان خاطرنشان کرد: ایران همواره از سوی آمریکا، غرب و رژیم صهیونیستی مورد تهدید واقع می شود بنابراین مساله توان دفاعی ایران هم باید در سخنرانی ایشان در صحن مجمع عمومی سازمان ملل گنجانده شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟