روسیه تولید نفت خود را ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش می‌دهد

مذاکرات ما با کشورهای غیر عضو اوپک به ماه اجازه می دهد تا انتظار داشته باشیم برخی کشورها به این توافق بپیوندند و مجموعا در کاهش حدود 300 هزار ...


کشف جسد متلاشی شده یک زن در یافت‌آباد

جسد متلاشی شده زنی در لاین تندرو شرق به غرب پل الغدیر یافت‌آباد کشف شد.


زیباترین زنان جهان در کدام کشورها هستند+تصاویر

در این رده بندی که توسط سایت بسیار معتبر UCITYGUIDES صورت گرفته ده تا از کشور هایی که زیباترین زنان را دارند طبق این رده بندی مشاهده می کنید.


۶ کلید طلایی که قفل آلودگی هوا مکزیکوسیتی را باز کرد

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: اجرای جامع و دقیق ۶ مولفه مدیریتی مکزیکوسیتی در مهار آلودگی هوا می تواند درمان درد نفس تنگی پایتخت باشد.


روسیه تولید نفت خود را ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش می‌دهد

مذاکرات ما با کشورهای غیر عضو اوپک به ماه اجازه می دهد تا انتظار داشته باشیم برخی کشورها به این توافق بپیوندند و مجموعا در کاهش حدود 300 هزار ...


نتانیاهو: کشورهای عربی اسرائیل را دشمن درجه یک خود نمی‌دانند

نتانیاهو: کشورهای عربی اسرائیل را دشمن درجه یک خود نمی‌دانند

اخبار داغ | جمعه ۰۲ مهر ۹۵ ساعت ۱۲:۶ | نسخه چاپي

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل به دوست و همپیمان بسیاری از کشورها تبدیل شده است و حتی کشورهای عربی هم آنرا دشمن درجه یک خود نمی دانند.
به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، بنیامین نتانیاهو در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام کرد «اسرائیل که سازمان ملل آنرا محکوم می کند، طی سالیان گذشته بسیاری از مواضع خود در قبال کشورهای عربی را تغییر داده و توافقنامه های صلح متعدد با مصر و اردن امضا کرده است. اسرائیل که سازمان ملل آنرا محکوم می کند، توافقنامه هایی امضا کرده است که به برقراری صلح و ثبات در منطقه کمک می کند و به دوست و همپیمان بسیاری از کشورها تبدیل شده است و حتی کشورهای عربی هم آنرا دشمن درجه یک خود نمی دانند.»
نتانیاهو در عین حال با حمله به سازمان ملل و موسسات بین المللی مدعی شد که «سازمان ملل و نهادهای زیر مجموعه آن علیه اسرائیل فعالیت می کنند و این سازمان به موسسه ای تبدیل شده است که دست به اقدامات تمسخر آمیز اخلاقی می زند.»
وی در ادامه اتهامات خود علیه سازمان ملل اعلام کرد که «سازمان ملل طی سال گذشته 20 قطعنامه ضد صهیونیستی صادر کرده است، اما در مقابل، تنها سه قطعنامه علیه تمامی کشورهای دیگر جهان صادر کرده است. علاوه بر این، شورای حقوق بشر این سازمان هر ساله اسرائیل را محکوم می کند.»
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در عین حال مدعی شد که «جنگ علیه اسرائیل در سازمان ملل به پایان رسیده است و همه کشورها باید این مساله را بپذیرند.» وی افزود:«حل منازعه با فلسطینیان تنها در صورتی ممکن است که آنها کشور یهودی اسرائیل را به رسمیت بشناسند.»
وی با طرح این مدعا که شهرک های صهیونیست نشین دلیل اصلی به بن بست رسیدن مذاکرات سازش میان طرفین فلسطینی و اسرائیلی نیست، خاطر نشان کرد که «اسرائیل می تواند درباره هر چیزی به جز «قدس و هویت یهودی خود» مذاکره کند» اما «حل منازعه از طریق صدور بیانیه و قطعنامه ممکن نیست.»
بنیامین نتانیاهو همچنین در واکنش به سخنان محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل اعلام کرد که «رئیس (تشکیلات خودگردان) فلسطین دو راه پیش روی خود دارد؛ یا باید به ایجاد نفرت و انزجار ادامه دهد و یا با ما برای دستیابی به صلح همکاری کند.»
نتانیاهو تشکیلات خودگردان را به تحریک کودکان فلسطینی و شستشوی مغزی آنها متهم کرد و گفت: «وقتی کودکان فلسطینی می شنوند که مشاور ابومازن آنها را به زدن گردن یهودیان تشویق می کند، این نوعی ظلم به کودکان و ترویج فرهنگ قتل و کشتار در میان آنهاست. وقتی یک کودک فلسطینی بر سر سفره شام از مادرش می پرسد که اگر یک یهودی را بکشد و او را به خاطر این اقدامش بازداشت کنند، چه اتفاقی می افتد، مادرش می گوید هر ساله هزاران دلار به تو خواهند داد و عملا هم هر چقدر یهودیان بیشتری را بکشد، به پول بیشتری دست پیدا می کند. تصور کنید که خلاص شدن از این فرهنگ نفرت و انزجار چقدر سخت است. وقتی مقامات فلسطینی ذهن جوانان شان را مسموم و آنها را علیه صلح تحریک می کنند، ما چطور می توانیم از یک جوان فلسطینی انتظار حمایت از صلح و سازش را داشته باشیم؟ ما اسرائیلی ها چنین کاری نمی کنیم، بلکه کودکان مان را با مفاهیم صلح و سازش تربیت می کنیم و این فرهنگ را در میان آنها ترویج می دهیم.»
وی در پایان مدعی شد که «جنبش حماس حاضر به بازگرداندن اجساد نظامیان ما؛ آرون شائول و هدار گولدن نیست و با حمایت ایران سعی در نابودی اسرائیل دارد.»

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: