خطرناک ترین مدرسه دنیا+تصاویر

دانش آموزان یک مدرسه در چین برای اینکه سر کلاس های خود حاضر شوند باید از ارتفاع خطرناک 2,624 متری بالا بروند.


این مردهای بی مسئولیت...

گاهی اوقات افراد می دانند در زندگی چه می خواهند اما گام برداشتن در آن راستا مشکل است.


این مردهای بی مسئولیت...

گاهی اوقات افراد می دانند در زندگی چه می خواهند اما گام برداشتن در آن راستا مشکل است.


کپی چینی نوت ۷+عکس

چینی‌ها نگذاشتند کفن نوت 7 خشک شود چراکه با تولد انواع و اقسام گوشی‌های مشابه سعی می‌کنند یادش را گرامی بدارند!


زنده شدن زن ایرانی کشته شده در فاجعه منا!

بعد از گذشت یک سال و اندی زنی که در فاجعه منا جان باخته بود، زنده شد.


کتاب «هراس از اسلام» منتشر شد

کتاب «هراس از اسلام» منتشر شد

جهان | چهارشنبه ۳۱ شهريور ۹۵ ساعت ۱۵:۵۵ | نسخه چاپي

کتاب ترس از اسلام به قلم «تد گرین» از سوی انتشارات «فورترس» آمریکا به چاپ رسید.
به گزارش خبرگزاری مهر، اسلام هراسی یکی از پدیده های نه چندان جدید است که طی سالهای اخیر رشد شدیدی در جوامع غربی به خود گرفته است.
رشد این پدیده شوم البته پس از وقایع ۱۱ سپتامبر آمریکا، مادرید، لندن و شکل گیری موج جدید ترورها به نام اسلام، به شکلی باورنکردنی رو به افزایش گذاشت و به نوعی منجر به بازگشت مجدد جنگ های صلیبی، البته به شکلی مدرن و با استفده از مفاهیم و ابزاری جدید شده است.
البته نمی توان تنها وقایع تروریستی سالهای اخیر را مسبب ایجاد و تقویت نگرش اسلامی هراسی در  غرب دانست، بلکه مشکلات دیگری میان جهان اسلام و غرب همچون مناقشه رژیم صهیونیستی و فلسطین و ایجاب دفاع از منافع اسرائیل توسط غرب نیز به این مشکلات دامن زده است.
اما بدون شک، آسیب شناسی و مبارزه دقیق و درست با این پدیده نیازمند بررسی تاریخچه و عوامل شکل گیری این پدیده است.
پروفسود «تد گرین»، استاد کالج «لوتر» آمریکا، در کتاب جدید خود به نام «هراس از اسلام» که به تازگی توسط انتشارات «فورترس» به چاپ رسیده، نگاهی پژوهشی و تاریخی به پدیده اسلام هراسی و غرب و همچنین تاریخچه پیدایش آن انداخته است.
وی ضمن بررسی ریشه های اسلام هراسی و تاریخچه مفصل آن در اروپا و آمریکا، عوامل موثر سیاسی موثر بر رشد این پدیده به خصوص پس از واقعه ۱۱ سپتامبر را به شکلی جامع مورد بررسی قرار داده است.
نویسنده کتاب «هراس از اسلام» همچنین در بخش دیگری از این کتاب، به معرفی و بررسی راه های مبارزه با پدیده اسلام هراسی پرداخته و به منظور شناخت بهتر راه های حل این مساله، به گفتگویی مفصل با شخصیت های برجسته اسلامی در غرب همچون طارق رمضان، ابو پاتل، انگرید متسون، دالیه مقداد و کیت الیسون داشته که شرح کامل نظرات آنها نیز در این کتاب آمده است.
مطالعه این کتاب به دانشجویان، محققان و آن دسته از علاقمندان به پژوهش در زمینه موضوعاتی همچون اسلام در غرب، نقد شرق گرایی و نهایتا رابطه میان دین و سیاست توصیه می شود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: