زاینده‌رود جمعه در اصفهان جاری می‌شود

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به تصمیم کمیته ۵ نفره برای بازگشایی زاینده رود گفت: پیش بینی می‌شود تا اواخر روز ...


تجهیزات جهانی که آتش‌نشان‌های پلاسکو نداشتند!

آتش‌نشان‌های فداکار بدون داشتن تجهیزات کافی برای نجات مردم در ساختمان پلاسکو دل به آتش زدند و جانشان را فدا کردند. اما داشتن تجهیزاتی که برای شهری مانند تهران از نان شب واجب تر است احتمالا می‌توانست جان افراد زیادی و حتی ساختمانی با نیم‌قرن قدمت را نجات دهد.


مانتوها از آغاز تاکنون چه تغییراتی کرده اند؟!

درباره تغییرات پوشش در سال های گذشته مثل خیلی موارد دیگر هیچ مرجع و آمار و کتابی وجود ندارد تا نشان بدهد لباس های ما ایرانی ها در دهه های گذشته ...


آشپزخانه شاداب تر با اصول فنگ شویی!+تصاویر

حضور انرژی مثبت در هر فضایی از دکوراسیون داخلی شما لازم و ضروری است. قوانین فنگ شویی که بیشتر آنها بر مبنای کاربرد، ایمنی و نظافت فضا تعریف شده اند به شما کمک می کنند بتوانید فضایی مطابق با نیازهای خود و در حقیقت ...


خودروی احتمالی سال 2040 بنز+تصاویر

بر خلاف مدل استریم لاینر W196 اصلی، خودروی طراح کره‌ای یک کابین کاملا بسته داشته و به سامانه‌های کمکی آیرودینامیکی به روز مجهز شده است. از طرفی یک بالک نیز در پشت کابین برای شکاف بیشتر هوا قرار گرفته است.


کتاب «هراس از اسلام» منتشر شد

کتاب «هراس از اسلام» منتشر شد

جهان | چهارشنبه ۳۱ شهريور ۹۵ ساعت ۱۵:۵۵ | نسخه چاپي

کتاب ترس از اسلام به قلم «تد گرین» از سوی انتشارات «فورترس» آمریکا به چاپ رسید.
به گزارش خبرگزاری مهر، اسلام هراسی یکی از پدیده های نه چندان جدید است که طی سالهای اخیر رشد شدیدی در جوامع غربی به خود گرفته است.
رشد این پدیده شوم البته پس از وقایع ۱۱ سپتامبر آمریکا، مادرید، لندن و شکل گیری موج جدید ترورها به نام اسلام، به شکلی باورنکردنی رو به افزایش گذاشت و به نوعی منجر به بازگشت مجدد جنگ های صلیبی، البته به شکلی مدرن و با استفده از مفاهیم و ابزاری جدید شده است.
البته نمی توان تنها وقایع تروریستی سالهای اخیر را مسبب ایجاد و تقویت نگرش اسلامی هراسی در  غرب دانست، بلکه مشکلات دیگری میان جهان اسلام و غرب همچون مناقشه رژیم صهیونیستی و فلسطین و ایجاب دفاع از منافع اسرائیل توسط غرب نیز به این مشکلات دامن زده است.
اما بدون شک، آسیب شناسی و مبارزه دقیق و درست با این پدیده نیازمند بررسی تاریخچه و عوامل شکل گیری این پدیده است.
پروفسود «تد گرین»، استاد کالج «لوتر» آمریکا، در کتاب جدید خود به نام «هراس از اسلام» که به تازگی توسط انتشارات «فورترس» به چاپ رسیده، نگاهی پژوهشی و تاریخی به پدیده اسلام هراسی و غرب و همچنین تاریخچه پیدایش آن انداخته است.
وی ضمن بررسی ریشه های اسلام هراسی و تاریخچه مفصل آن در اروپا و آمریکا، عوامل موثر سیاسی موثر بر رشد این پدیده به خصوص پس از واقعه ۱۱ سپتامبر را به شکلی جامع مورد بررسی قرار داده است.
نویسنده کتاب «هراس از اسلام» همچنین در بخش دیگری از این کتاب، به معرفی و بررسی راه های مبارزه با پدیده اسلام هراسی پرداخته و به منظور شناخت بهتر راه های حل این مساله، به گفتگویی مفصل با شخصیت های برجسته اسلامی در غرب همچون طارق رمضان، ابو پاتل، انگرید متسون، دالیه مقداد و کیت الیسون داشته که شرح کامل نظرات آنها نیز در این کتاب آمده است.
مطالعه این کتاب به دانشجویان، محققان و آن دسته از علاقمندان به پژوهش در زمینه موضوعاتی همچون اسلام در غرب، نقد شرق گرایی و نهایتا رابطه میان دین و سیاست توصیه می شود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟