آخرین هواپیمای کنکورد فعال، راهی موزه شد

آخرین هواپیمای کنکورد مافوق صوت فعال، بعد از اینکه ۱۳ سال غیرفعال روی باند فرودگاه بریستول فیلتون بود، راهی یک آشبانه هواپیمای ویژه شد که ...


برادرکُشی رهبر کره شمالی؛ رد یابی دو مظنون زن

در سال های گذشته دولت چین مسئول حفاظت از جان کیم جونگ نام بوده است. فرزند ارشد رهبر سابق کره شمالی یک بار نیز در سال 2012 از یک ترور جان سالم به ...


برادرکُشی رهبر کره شمالی؛ رد یابی دو مظنون زن

در سال های گذشته دولت چین مسئول حفاظت از جان کیم جونگ نام بوده است. فرزند ارشد رهبر سابق کره شمالی یک بار نیز در سال 2012 از یک ترور جان سالم به ...


توضیح وزیر سوئدی درباره حجابش در تهران

زنان این هیات ، حین سفر خود به تهران روسری پوشیده بودند که با انتقادات فراوانی در داخل سوئد به ویژه از سوی حزب لیبرال اپوزیسیون مواجه شد.


کتاب «هراس از اسلام» منتشر شد

کتاب «هراس از اسلام» منتشر شد

جهان | چهارشنبه ۳۱ شهريور ۹۵ ساعت ۱۵:۵۵ | نسخه چاپي

کتاب ترس از اسلام به قلم «تد گرین» از سوی انتشارات «فورترس» آمریکا به چاپ رسید.
به گزارش خبرگزاری مهر، اسلام هراسی یکی از پدیده های نه چندان جدید است که طی سالهای اخیر رشد شدیدی در جوامع غربی به خود گرفته است.
رشد این پدیده شوم البته پس از وقایع ۱۱ سپتامبر آمریکا، مادرید، لندن و شکل گیری موج جدید ترورها به نام اسلام، به شکلی باورنکردنی رو به افزایش گذاشت و به نوعی منجر به بازگشت مجدد جنگ های صلیبی، البته به شکلی مدرن و با استفده از مفاهیم و ابزاری جدید شده است.
البته نمی توان تنها وقایع تروریستی سالهای اخیر را مسبب ایجاد و تقویت نگرش اسلامی هراسی در  غرب دانست، بلکه مشکلات دیگری میان جهان اسلام و غرب همچون مناقشه رژیم صهیونیستی و فلسطین و ایجاب دفاع از منافع اسرائیل توسط غرب نیز به این مشکلات دامن زده است.
اما بدون شک، آسیب شناسی و مبارزه دقیق و درست با این پدیده نیازمند بررسی تاریخچه و عوامل شکل گیری این پدیده است.
پروفسود «تد گرین»، استاد کالج «لوتر» آمریکا، در کتاب جدید خود به نام «هراس از اسلام» که به تازگی توسط انتشارات «فورترس» به چاپ رسیده، نگاهی پژوهشی و تاریخی به پدیده اسلام هراسی و غرب و همچنین تاریخچه پیدایش آن انداخته است.
وی ضمن بررسی ریشه های اسلام هراسی و تاریخچه مفصل آن در اروپا و آمریکا، عوامل موثر سیاسی موثر بر رشد این پدیده به خصوص پس از واقعه ۱۱ سپتامبر را به شکلی جامع مورد بررسی قرار داده است.
نویسنده کتاب «هراس از اسلام» همچنین در بخش دیگری از این کتاب، به معرفی و بررسی راه های مبارزه با پدیده اسلام هراسی پرداخته و به منظور شناخت بهتر راه های حل این مساله، به گفتگویی مفصل با شخصیت های برجسته اسلامی در غرب همچون طارق رمضان، ابو پاتل، انگرید متسون، دالیه مقداد و کیت الیسون داشته که شرح کامل نظرات آنها نیز در این کتاب آمده است.
مطالعه این کتاب به دانشجویان، محققان و آن دسته از علاقمندان به پژوهش در زمینه موضوعاتی همچون اسلام در غرب، نقد شرق گرایی و نهایتا رابطه میان دین و سیاست توصیه می شود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟