امسال عروسک‌ها به بشاگرد می‌روند!

«کمپین تو هم بازی» اسم پویشی است که امسال تجربه دوم خودش را در ارسال اسباب بازی به بچه های مناطق محروم پشت سر می گذارد تا در آستانه سال نو برایشان عیدی بگیرد.


داستان استفاده از پرچم‌ عربستان در مذاکرات حج چه بود؟

علی محمد بیدار مغز، کارشناس تشریفات دیپلماتیک: دیدارهای تشریفاتی و کاری هیئت های ایران و عربستان در مذاکرات حج  مطابق اصول و قواعد تشریفات ...


3 زن دزدان طلا فروشی های تهران/ اعتراف سالومه، سحر و نگار به دهها فقره سرقت (+عکس)

سه زن که به شیوه کش روی از طلا فروشی های تهران و چند شهر دیگر سرقت کرده بودند، به دهها فقره دزدی اعتراف کردند.


سرنوشت تنها زن محجبه کاخ سفید در دولت ترامپ

من 12 ساله بودم که اول بار حجاب بر سر کردم. این کار مورد تشویق خانواده ما بود، ولی حجاب همواره انتخاب خودم بود. مساله اعتقاد، هویت و پایبندی برای ...


خبر ویژه کیهان درباره علی مطهری

سیاست | چهارشنبه ۳۱ شهريور ۹۵ ساعت ۱۴:۴ | نسخه چاپي

کیهان در ستون خبرهای ویژه خود نوشت؛

تعطیلی مسئولیت نظارتی مجلس و وزارت ارشاد مقابل فحشای سینمایی!
علی مطهری نایب رئیس دوم مجلس می‌گوید فیلم فروشنده چهره نامناسبی را از ایران نشان می‌دهد.
وی در یادداشتی اینستاگرامی و بی‌آن که از موضع نمایندگی مجلس از وزارت ارشاد درباره زنجیره تخلفات فرهنگی توضیح بخواهد می‌نویسد: «در شب عیدغدیر با همسرم به دیدن فیلم «فروشنده» در سینما فرهنگ رفتم. بازی خوب آقای شهاب حسینی و خانم ترانه علیدوستی قابل تقدیر است، اما سوژه فیلم را نپسندیدم.
این فیلم چهره خوبی از جامعه ایران نشان نمی‌دهد، لذا انتخاب آن به عنوان نماینده ایران در «اسکار» از سوی بنیاد فارابی، به نظر من انتخاب خوبی نبود. اگرچه به انتخاب آنها که معمولا معیارهای متعددی مانند تکنیک‌های هنری، جذب مخاطب و رای‌آوری را در نظر می‌گیرند احترام می‌گذارم»!
یادآور می‌شود فیلم مذکور به طور خلاصه سعی می‌کند غیرت و تعصب نسبت به ناموس و همسر را در مقابل تساهل و تسامح قربانی نماید. موضوع فیلم تجاوز به همسر و چالش بر سر گذشت از متجاوز است!
خردادماه امسال نیز علی جنتی وزیر ارشاد درباره افتضاح و ابتذال فیلم ۵۰ کیلو آلبالو گفته بود: اگر این فیلم را پیشتر می‌دیدم مجوز اکران آن را نمی‌دادم. باید بگویم این فیلم از دست شورای صدور پروانه نمایش در رفته وبه اشتباه مجوز اکران گرفته است.
وی گفته بود: بعد از اکران و اعتراض‌هایی که در مطبوعات درباره فیلم «۵۰کیلو آلبالو» دیدم، تصمیم گرفتم فیلم را ببینم و بعد از دیدن فیلم متوجه شدم اعتراض‌ها درست است چرا که ما در کشور تلاش می‌کنیم در مورد تحکیم خانواده صحبت کنیم اما در این فیلم روابط ناسالم و نامتعارف که مغایر با ارزش‌های قومیتی و اسلامی است و همچنین آرایش‌های غلیظ و الگوسازی‌های غلط دیده می‌شود.
جنتی ادامه داد: اگر قبلا این فیلم را دیده بودم اجازه صدور پروانه نمایش نمی‌دادم اما به هر حال فیلم مجوز نمایش گرفته بود و ما نمی‌توانستیم آن را از پرده پایین بکشیم به همین دلیل من باید درباره فیلم اظهارنظر می‌کردم تا نشان دهم با آن موافق نیستم و فیلم را تایید نمی‌کنم(!) البته در مورد اکران فیلم در شهرستان‌ها و شبکه نمایش خانگی فکر دیگری خواهیم کرد.
انداختن مسئولیت کوتاهی‌ها در حوزه فرهنگ و هنر و سینما به گردن نهادهایی چون شورای صدور پروانه یا بنیاد فارابی و...، طبعا ذره‌ای از مسئولیت امثال وزیر ارشاد یا نمایندگان و هیئت رئیسه مجلس نمی‌کاهد و نمی‌شود در مقابل شبیخون فرهنگی هدایت شده و سازمان یافته، سکوت و بی‌تفاوتی پیشه کرد یا حداکثر ژست منتقد به خود گرفت؛ که چنین مشیی عین خیانت است.
دروغ بزرگ خرید هواپیمای ایرباس... هشت ماه بعد!
وزیر راه و شهرسازی ۸ ماه پس از نمایش‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای درباره خرید ده‌ها فروند ایرباس می‌گوید تنها مشکل موجود بر سر خرید این هواپیماها، مخالفت وزارت خزانه‌داری آمریکاست!
به گزارش فرهیختگان، عباس آخوندی گفت: «تنها مشکل درباره قرارداد با ایرباس، «اوفک» است. اوفک یکی از زیرمجموعه‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا و مخفف دفتر کنترل دارایی‌های خارجی است. این دفتر براساس اهداف و سیاست‌‌های خارجی ایالات متحده علیه دولت‌ها، سازمان‌ها و افراد غیرآمریکایی تحریم‌های اقتصادی و بازرگانی اعمال می‌کند. این نهاد حالا به یکی از مشکلات اساسی بر سر راه روابط مالی و بانکی ایران با کشورهای بزرگ تبدیل شده است.»
فرهیختگان افزود: نزدیک به یک سال از امضای قرارداد میان ایران و شرکت هواپیمایی فرانسوی ایرباس می‌گذرد. در حالی که قرار بود تعدادی از این هواپیماها تا خرداد امسال به کشور وارد شود؛ اما هنوز خبری از آنها نیست.
آخوندی در حاشیه اجلاس کاپا ۲۰۱۶ گفته است: مشکلی در رفع موانع مالی و بیمه‌ای وجود ندارد و می‌توانیم به محض موافقت اوفک بقیه بخش‌های قرارداد را حل و فصل کنیم. تنها مشکل موجود اوفک است و بقیه مشکلات حل شده است.
وی توضیح نداده که چگونه پارسال مدعی شد خرید ایرباس نهایی شده است؟ و چگونه با وجود برجام، آمریکا همچنان کارشکنی می‌کند؟!
یادآور می‌شود خبرگزاری رویتر روز یکشنبه گزارش داد: ایران از خرید ۶ فروند هواپیمای ایرباس که قرار بود تا پایان سال ۲۰۱۶ (اوایل دی ماه امسال) تحویل شود، انصراف داده است.

این گزارش در کنار اظهارات وزیر راه در حالی است که دولت و وزارت راه، بهمن پارسا مانور تبلیغاتی فراوان بر سر خرید ایرباس انجام دادند و حتی یک فروند ایرباس پیشرفته به فرودگاه امام خمینی(ره) آورده شد و عکس‌های یادگاری هم با آن هواپیما گرفته شد اما همه این اتفاقات صرفا برای عوام‌فریبی در آستانه انتخابات مجلس دهم (هفتم اسفند) و القای گشایشگری برجام بود!!
همزمان با سخنان آخوندی و گزارش رویتر، روزنامه زنجیره‌ای آفتاب یزد در گزارشی نوشت: فقدان بودجه یکی از موانع اصلی نهایی شدن قرارداد خرید هواپیما از ایرباس است.
این روزنامه توضیح نداده که همراه هم‌طیفانش طی ۸-۹ ماه گذشته بر سر خرید واقعی کدام هواپیما به مردم دروغ می‌گفته است؟
دسترسی سؤال برانگیز آلمانی‌ها به اطلاعات شهروندان و نهادهای ایران!
مسئولان بیمه«الف» در اقدامی سهل اندیشانه و عجیب برنامه‌نویسی سامانه الکترونیکی این مجموعه را به کمپانی‌های آلمانی سپرده‌اند.
این کمپانی آلمانی، علاوه بر دسترسی بی‌نظیر به اطلاعات و آمار شهروندان ایرانی، داشته‌های لجستیکی نهادها و ارگان‌های دولتی از جمله آمار خودروها، کشتی‌ها و برخی ادوات نظامی، ... و مشخصات فردی و حقوقی مسئولان و کارکنان، حتی مبلغ بیش از ۳۰ میلیارد تومان هم دستمزد گرفته است.
اقدامات ناشی از بی‌مسئولیتی مدیران بیمه «الف» نسبت به اطلاعات و امنیت مشتریان خود در حالی است که متخصصان نرم‌افزار دانشگاه صنعتی شریف که سامانه الکترونیکی بانک مرکزی را ساخته‌اند، حاضر بودند با مبلغی معادل یک چهارم دستمزد شرکت آلمانی، این سامانه را تولید و پشتیبانی کنند.
براساس اسناد موجود، مسئولان بیمه مذکور نه تنها اعتنایی به اعتراض برخی از نهادهای نظارتی نداشته‌اند، بلکه آن را به تایید وزیر اقتصاد هم رسانده‌اند که البته نمایندگان مردم در مجلس در تدارک اعتراض نسبت به این اقدام وزارت اقتصاد هستند.
رازگشایی فرمانده تفنگداران بازداشتی از نگاه پنتاگون به جنگ با سپاه
فرمانده دو شناور دستگیر شده آمریکایی در آب‌های ایران گفت از تسلیم شدن مقابل نیروهای سپاه پاسداران ایران متاسف نیست چون در صورت درگیر شدن، با اتهام‌‌های سنگین‌تری مواخذه و محاکمه می‌شد.
دیوید نارتکر فرمانده دو شناور نظامی آمریکایی که زمستان گذشته به همراه تفنگداران آنها توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران در خلیج فارس بازداشت شد، عملکرد خود در آن حادثه را شایان تقدیر دانسته و گفت: چون توانستم از برخورد با نیروهای سپاه پاسداران در آب‌های خلیج فارس جلوگیری و از نیروهای تحت فرمانم محافظت کنم، باید تقدیر می‌شدم نه تنبیه.
نارتکر به فارین پالیسی گفته است هنوز هم تاسف نمی‌خورم که چرا اجازه دادم دو قایق تحت فرماندهی‌ام در آب‌های خلیج فارس به کنترل سپاه پاسداران درآید.
او که به خاطر آن ماجرا مورد تنبیه قرار گرفته، می‌گوید برای حفظ جان ملوانان و جلوگیری از یک جنگ در ۱۲ ژانویه اجازه دادم سپاه پاسداران، قایق‌های تحت فرماندهی‌ام را توقیف کند.
نارتکر همچنین گفته است می‌توانستم به سوی طرف ایرانی شلیک کنم اما با این کار، قضیه به آنجا ختم نمی‌شد و در آن صورت، به احتمال زیاد من در دادگاه نظامی به اتهام سنگین‌تری مورد محاکمه قرار می‌گرفتم.
قایق‌های تندرو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دی ماه سال گذشته دو شناور ارتش آمریکا و سرنشین‌های آنها را در آب‌های ایران در نزدیکی جزیره فارسی بازداشت کردند. نظامیان آمریکایی پس از عذرخواهی آزاد شدند.
سخنان سربسته فرمانده تفنگداران دریایی آمریکا حاکی از این است که مقامات ارشد پنتاگون به نظامیان این کشور گوشزد کرده‌اند که ایران و نیروهای نظامی آن، هیچ تعارفی با نیروی نظامی که متعرض قلمرو آنان شود ندارند و وقوع هرگونه درگیری با سپاه پاسداران برای آمریکا خسارت‌های بزرگ نظامی، امنیتی، حیثیتی، سیاسی و اقتصادی خواهد داشت.
سخنگوی فارسی‌زبان وزارت خارجه یا مقام امنیتی «ضدایرانی» آمریکا؟!
سخنگوی فارسی‌زبان آمریکا، در اصل عضو شورای امنیت ملی آمریکاست.
سحر نوروززاده به تازگی جانشین آلن ایر در سمت سخنگوی فارسی‌زبان وزارت خارجه آمریکا شد. این سمت، کارکرد جدی و رسمی قابل اعتنا ندارد و مواضع رسمی دولت آمریکا از این طریق صادر نمی‌شود و بلکه ایجاد چنین سمتی صرفا به قصد جذب مهره‌های ایرانی و همچنین فریب افکارعمومی است.
به گزارش العالم نوروززاده که پیشتر از او به عنوان مسئول بخش ایران شورای امنیت ملی آمریکا یاد شده، متولد و ساکن آمریکاست.
وی در سال ۲۰۱۴ به جمع مشاوران امنیت ملی آمریکا اضافه شد، اما پیش از آن یعنی حدود سال ۲۰۰۹ عضو شورای (نایاک) بوده است.
سحر نوروززاده به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی و اسپانیایی مسلط است و گفته می‌شود ایده تبریک نوروزی وزارت خارجه آمریکا توسط او مطرح شده است.
یادآور می‌شود شورای امنیت ملی و مراکز امنیتی و اطلاعاتی مشابه در آمریکا، ایران را جزو ۵ تهدید اصلی علیه آمریکا رتبه‌بندی کرده‌اند.
صدای آمریکا هم درباره نوروززاده گفت: نوروززاده در طول دوران خدمت، بارها در آژانس‌های مختلف دولتی آمریکا از جمله مدیریت تشکیلات اطلاعات ملی، اف‌بی‌آی، مرکز ملی مبارزه با تولید و تکثیر سلاح‌های کشتارجمعی، وزارت دفاع و وزارت خارجه آمریکا خدمت کرده است.
نوروززاده می‌گوید پیگیری بازگشایی کانال‌های جدید برای مذاکره با ایران یکی از مسئولیت‌های من است.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: علی مطهری ،

دیدگاه شما چیست؟