تصادف وحشتناک ۳ خودرو در بزرگراه تهران-کرج+ عکس

صبح امروز شنبه، تصادف شدید مینی‌بوس، پراید و پژو پارس در ابتدای بزرگراه تهران-کرج، مسیر شرق به غرب منجر به مصدومیت یک خانم جوان شد.


خبرهای جدید از آیفون ۹؛ جدیدترین عکس نهایی شده از آیفون ۸

هرروز خبرهای داغی از آیفون 8 یا همان آیفون متفاوت 2017 به گوش می‌رسد، اما نظرتان درباره آیفون 9 که در سال 2018 می‌آید چیست؟


ترزا می: انفجار «منچستر ارنا» یک حمله تروریستی هولناک است

نخست وزیر انگلیس و رهبران دیگر احزاب سیاسی این کشور با تروریستی عنوان کردن انفجار شهر منچستر، فعالیت ستاد های انتخاباتی خود را به حال تعلیق ...


پیکر ۲ شهید نیروی انتظامی در اهواز تشییع شد

پیکر دو شهید مامور نیروی انتظامی اهواز که روز گذشته به شهادت رسیده بودند، صبح امروز با حضور باشکوه مردم تشییع شد.


سند تحول را به گفتمان ملی وآموزش وپرورش را یک دغدغه همگانی کنیم

سند تحول را به گفتمان ملی وآموزش وپرورش را یک دغدغه همگانی کنیم

جامعه | سه شنبه ۳۰ شهريور ۹۵ ساعت ۱۱:۲۰ | نسخه چاپي

وزیرآموزش وپرورش در پیامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۹۶- ۹۵ تاکید کرد:« سند تحول » را به یک « گفتمان ملی » و«آموزش و پرورش » را به یک « دغدغه ی همگانی» تبدیل کنیم.
به گزارشمرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، متن کامل پیام علی اصغرفانی به شرح زیراست:
سپاس و ستایش خداوند یکتا را که انسان را به زیور اندیشه آراست و او را امانتدار «قلم» این ودیعه گرانسنگ الهی کرد تا به قدرت تفکر سرآمد مخلوقات باشد.
در برگ‌ریزان پاییز و آمدن ماه مهربان مهر، تقارن آغازین روز بهار تعلیم و تربیت را با عید بزرگ غدیر خم که مهر علوی را رقم زده است به فال نیک گرفته و یاد و خاطره حماسه سازان و شهیدان والا مقام دفاع مقدس به ویژه معلمان و دانش آموزان شهید را گرامی می دارم و بر روان امام شهیدان که تعلیم و تعلّم را عبادت  می دانست، درود می فرستم.
بدون تردید  در مسیر پر فراز و فرود تعالی بشر، معلمان بعد از پیامبران، نقشی بی بدیل ایفا نموده و آموزش و پرورش از جایگاهی شکوهمند برخوردار است. فرهنگ غنی دینی و تاریخ پر سابقه ملی ایران عزیز نیز در همه ی ادوار خود، اهتمام ویژه ای به این نقش و جایگاه مهم داشته ونهاد تعلیم و تربیت و مدرسه را کانون اصلی برای خلق دنیای آینده معرفی کرده است.
در این میان خدمتگزاران مردم درآموزش و پرورش دولت تدبیر و امید با ابتناء بر اسناد فرا دستی و برنامه‌های تقدیمی به مجلس شورای اسلامی و سیاست های اعلام شده، با پرهیز از هرگونه شتابزدگی با محور قراردادن تصمیمات کارشناسی، همزمان با تحقق برنامه ها و به بار نشستن طرح ها و اقدامات مختلف در سطوح ملی، استانی و منطقه ای توجه ویژه ای به اجرایی شدن «سند تحول بنیادین آموزش و پرورش» داشته و با تدوین نقشه راه و زیر نظام های لازم، این سند مهم را در فرایند اجرا قرار داده است و  بر آن است تا در سال تحصیلی جاری نیز با همتی مضاعف، اجرای متوازن آن را استمرار دهد و در این مسیر با بهره‌گیری از رهنمودهای روشنگرانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و توصیه های داهیانه رئیس جمهور محترم، تمام مساعی و تلاش خود را به کار گرفته تا با مدد صاحب نظران تعلیم  وتربیت، فرهیختگان و اصحاب ارجمند رسانه، «سند تحول » را به یک « گفتمان ملی » و« آموزش و پرورش » را به یک « دغدغه ی » «همگانی» تبدیل نماید تا با اتکاء برآموزش های آگاهی بخش معلمان فرهیخته، تلاش دانش آموزان ساعی و اهتمام اولیا ء و خانواده های محترم، شاهد پیوند عمیق «خانه و مدرسه» و رشد متوازن ساحت های تربیتی و پرورشی به منظور تربیت نسلی با ایمان، اندیشه ورز، مشارکت جو، نقاد و با هویت و شخصیت مستقل ملی، دینی و انقلابی باشیم.
به یقین معلمان به عنوان رکن رکین هرگونه تحول و نوآوری، با درک صحیح  از جایگاه و نقش الگویی خود، صیقل بخشی به روح و جان دانش آموزان و ارایه آموزشهای هنرمندانه و ماندگار را به منظور مراقبت از امانت های گرانقدر مردم و گل های باغ زندگی آنان مد نظر قرارمی دهند .
اولیا محترم نیز به خوبی واقفند، فرزندان، گرانبهاترین سرمایه هر پدر ومادری به شمار می روند که با حضور در مدرسه، بخش مهمی از شخصیت اجتماعی آنها  شکل می گیرد، که مشارکت فعالانه، همراهی همدلانه و همفکری خردمندانه آنان با مربیان و معلمان، می تواند بستر و زمینه مناسب تری را برای برخورداری فرزندانشان از محیطی آرام، با نشاط و علمی فراهم سازد.
همچنین از فرزندان عزیزم، این دانش آموزان گرانقدرآینده ساز، می خواهم با تأسی به سیره و سلوک پیامبر اعظم (ص) و تمسک به نقش الگویی امامان معصوم (ع ) وآشنایی با آموزه های دینی و فرهنگ غنی ایرانی در مسیر کسب علم وفضیلت وبهره مندی از فرصت جوانی ونوجوانی کوشا باشند وسه اصل تهذیب، تحصیل و ورزش را از برنامه های اصلی خود قرار دهند .
اینجانب ایمان دارم معلمان فرهیخته، آموزگاران ارجمند، مربیان عزیز و مدیران آگاه و دلسوز وکارگزاران وکارشناسان متخصص ومتعهد نظام آموزشی در اقصی نقاط میهن اسلامی به عنوان طلایه داران آگاهی و مشعلداران دانایی همه ی توان خود را به کار خواهند گرفت تا با یاری خداوند در فرصت پیش رو، افق های روشن ترسیم شده را در سال « اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل »  به طور کامل دست یافتنی و اجرایی نمایند .
در پایان با تبریک مجدد آغاز سال تحصیلی، از خداوند متعال عزت و سر بلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و توفیق همه خدمتگزاران به کشور را خواهانم.         

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟