اردوغان از رفراندومی دیگر در ترکیه خبر داد

ایسنا نوشت: رئیس‌جمهوری ترکیه پس از پیروزی رای "آری" در انتخابات که قدرت‌هایش را توسعه می‌دهد، تاکید کرد، زمان آن رسیده که ترکیه احیای ...


اشتباه عجیب در مورد رحمتی

سرپرست استقلال اعلام کرد دروازه‌بان این تیم در بازی با تراکتورسازی تبریز اخطاری دریافت نکرده است.


پرونده قتل وکیل جوان پیچیده ترشد/مادرمقتول:پسرم مبتلا به سرطان بود

مادر وکیل جوان که در توطئه‌ای شوم به قتل رسیده است، منکر آشنایی پسرش با عامل جنایت شد. این درحالی است که متهم به قتل در بازجویی‌ها اعتراف کرده ...


اردوغان از رفراندومی دیگر در ترکیه خبر داد

ایسنا نوشت: رئیس‌جمهوری ترکیه پس از پیروزی رای "آری" در انتخابات که قدرت‌هایش را توسعه می‌دهد، تاکید کرد، زمان آن رسیده که ترکیه احیای ...


توزیع میوه‌های​ تنظیم بازاری تا اطلاع ثانوی

قائم مقام وزیر کشاورزی در امور بازرگانی اعلام کرد که میوه های تنظیم بازاری شب عید تا اطلاع ثانوی و برای کنترل قیمت‌ها به نفع مصرف کنندگان و ...


عارف: می‌خواهند شورای عالی اصلاح‌طلبان را متلاشی کنند

سیاست | سه شنبه ۳۰ شهريور ۹۵ ساعت ۸:۴ | نسخه چاپي

رییس فراکسیون امید با بیان اینکه مبارزه با فساد با شعار تحقق پیدا نمی‌کند، گفت: یکی از الزامات مبارزه با فساد شفاف‌سازی است و در دنیای امروز اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف از سوی رسانه‌ها است که می‌تواند مانع از بروز فسادهای گسترده شود نه ایجاد محدودیت برای اصحاب رسانه و فیلترینگ سایت‌های خبری.
محمدرضا عارف در دیدارهای جداگانه با مجمع اصلاح‌طلبان یزد و شورای مرکزی حزب همبستگی با تبریک عید سعید غدیر، با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان سرافراز کشور گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران با محوریت مردم و هدایت‌های امام خمینی(ره) بسیاری از کشورهای منطقه و جهان را در حیرت فرو برد و برای همین از همان ماه‌های اول انقلاب تلاش کردند با ابزارهای مختلف نظام جمهوری اسلامی ایران را مورد تهدید قرار دهند که جنگ تحمیلی عراق علیه ایران یکی از اقدامات شیطنت‌آمیز مخالفان انقلاب اسلامی ایران بود.
وی ادامه داد: آنچه موجب ناکامی قدرت‌های جهانی در برابر ایران شد وحدت کلمه و رهبری امام راحل و مقاومت مردم بود. ملت ما رنج بسیاری کشید و بسیاری از جوانان ما داوطلبانه به جبهه‌ها رفتند و اسیر، جانباز و شهید شدند و خانواده‌های بسیاری مقاومت کردند و دفاع مقدس را علی‌رغم برخی محدودیت‌ها به نتیجه رساندند.
تجلیل از عملکرد موفق دولت دوران دفاع مقدس
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری نقش مؤثر فرماندهان نظامی و دولتمردان در دوران دفاع مقدس، گفت: شرایط سختی که جنگ تحمیلی بر کشور حاکم کرده بود با مدیریت موفق دولت وقت و هدایت‌های رهبر فقید انقلاب و همراهی مثال‌زدنی مردم با دولت باعث شد مردم در آن زمان احساس تنگنا نکنند.
وی با بیان اینکه پیام جمهوری اسلامی ایران در دنیا پیام صلح‌طلبی است، گفت: در دنیای آشوب‌زده امروز، نظام جمهوری اسلامی ایران از یک حاشیه امنی برخوردار است و رمز موفقیت ما در طول دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی وحدت در داخل خانواده انقلاب بوده است و اگر خدای ناکرده انسجام و وحدت ما از بین برود آسیب جدی خواهیم دید.
کسانی‌که در دوران جنگ نقش‌آفرین نبودند می‌خواهند دفاع مقدس را وسیله‌ای برای حذف دیگران قرار دهند
عارف با انتقاد از کسانی‌که دفاع مقدس را بازیچه اهداف جناحی قرار می‌دهند، خاطرنشان کرد: دفاع مقدس متعلق به کل کشور، انقلاب و تاریخ است؛ متاسفانه کسانی‌که خود در دوران دفاع مقدس نقش‌آفرین نبودند می‌خواهند دفاع مقدس را وسیله‌ای برای حذف دیگران قرار دهند و ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا بهترین کسانی هستند که نباید اجازه دهند ارزش‌ها و عناوین مقدس دستاویز معاملات سیاسی به‌ویژه حذف نیروهای ارزنده‌ای قرار گیرد که در دلبستگی آن‌ها به انقلاب شکی نیست و اجازه ندهند برخی افراد افراطی که ارتباطی به دفاع مقدس ندارند، میدان‌دار شوند.
رییس فراکسیون امید با بیان اینکه با گذشت بیش از چهار دهه از انقلاب اسلامی در پاسخ به مطالبات مردم به خوبی عمل نشد، تاکید کرد: اگر می‌گوییم مردم ولی‌نعمتان ما هستند باید عملکرد مسئولان در دوران‌های مختلف مورد آسیب‌شناسی قرار بگیرد و هیچ مسئولی نباید از انجام وظایفی که بر عهده دارد به‌خصوص در برابر پاسخگویی به مطالبات مردم شانه خالی کند.
دستاورد انتخابات ۹۲ از سقف انتظارات برخی اصلاح‌طلبان بالاتر بود
وی با یادآوری فضای یاس و ناامیدی در قبل از انتخابات ۹۲ در بین برخی نخبگان اصلاح‌طلب گفت: دستاورد انتخابات ۹۲ از سقف انتظارات برخی اصلاح‌طلبان بالاتر بود چراکه متاسفانه به‌خاطر عملیات روانی رقیب و محدودیت‌های ایجاد شده برای اصلاح‌طلبان، تصور پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ برای عده‌ای از نخبگان اصلاح‌طلب سخت بود اما با نقش‌آفرینی مؤثر جوانان و مردم دستاورد ارزشمندی نصیب اصلاح‌طلبان شد.
عده‌ای می‌خواهند شورای عالی اصلاح‌طلبان را متلاشی کنند
عارف با تاکید بر حفظ سرمایه ارزشمند اجتماعی کسب شده در دو انتخابات ۹۲ و ۹۴، گفت: یکی از دستاوردهای ارزشمند جریان اصلاحات در انتخابات اخیر تشکیل شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان بود و عده‌ای تلاش کردند این شورا را متلاشی کنند و هر روز در رسانه‌های خودشان اخبار دروغی علیه این شورا منتشر کردند اما باید به هواداران جریان اصلاحات این نوید را بدهم که شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با جدیت به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
رییس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه با تشکیل حزب فراگیر فاصله زیادی داریم و در مقطع فعلی هیچ راهی جز حرکت جبهه‌ای وجود ندارد، تصریح کرد: با حفظ انسجامی که در بین خانواده اصلاحات وجود دارد باید برنامه‌ریزی جدی برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز شود. شوراها بهترین مکان برای تجربه مردم‌سالاری دینی و واگذاری امور مردم به مردم و تربیت نیرو است و امیدوارم در انتخابات آینده زنان و جوانان بیشتری در شوراهای اسلامی شهر و روستا حضور داشته باشند.
با ایجاد محدودیت برای اصحاب رسانه نمی‌توان با فساد مبارزه کرد
رییس فراکسیون امید با اشاره به برنامه‌های فراکسیون متبوع خود گفت: یکی از برنامه‌های جدی فراکسیون امید مبارزه با فساد است. ما معتقدیم مبارزه با فساد با شعار تحقق پیدا نمی‌کند یکی از الزامات مبارزه با فساد شفاف‌سازی است و مطمئنا در دنیای امروز اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف از سوی رسانه‌هاست که می‌تواند مانع از بروز فسادهای گسترده شود نه ایجاد محدودیت برای اصحاب رسانه و فیلتر سایت‌های خبری.
عارف ضمن دعوت از همه گروه‌ها و جریانات سیاسی به اولویت دادن به منافع ملی و برنامه‌ریزی برای مشارکت هر چه بیشتر در رویداد انتخاباتی سال آینده اظهار امیدواری کرد که با حضور حماسی مردم و جوانان انتخاباتی باشکوه و در شان نظام جمهوری اسلامی را در اردیبهشت سال ۹۶ داشته باشیم.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟