سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی را در ترافیک می‌گذرانیم تا در کنار خانواده و صرف غذا، ارزشش را دارد که کمی عمیق‌تر به این تجربه نگاه کنیم.»


میکرفون عارف برای اولین‌بار در مجلس باز شد/حصر در شان نظام نیست/تاکید برعدم دخالت نظامیان درانتخابات

رییس فراکسیون امید مجلس گفت: برجام موفقیت بزرگ برای تمام ارکان نظام است و از تخریب و همچنین معرفی آن به عنوان تنها نسخه شفا بخش باید پرهیز شود.


شعار پرسپولیسی‌ها جلوی رستوران منصوریان!

«هواداران پرسپولیس پس از قهرمانی مقابل فست‌فود علی‌منصوریان تجمع کردند و شعار دادند!» این خبر سوژه محمدرضا میرشاه ولد در خبر ورزشی شده ...


اردوغان از رفراندومی دیگر در ترکیه خبر داد

ایسنا نوشت: رئیس‌جمهوری ترکیه پس از پیروزی رای "آری" در انتخابات که قدرت‌هایش را توسعه می‌دهد، تاکید کرد، زمان آن رسیده که ترکیه احیای ...


مدیریت پایتخت در دست ثروتمندان نوکیسه؛ تهران یک سیاه‌چاله است

رئیس کمیسیون محیط‌زیست شورای شهر تهران می‌گوید: تهران یک سیاه چاله است. به دنبال خارج شدن شورا از مسیر تخصصی، شهرداری دچار انحراف و خطا شده است. شهرداری، نحوه مدیریت آن و تیم مدیریت شهری دست‌پرورده سیاست‌های غلط شوراهای ۱۲ سال گذشته است.


معلمان، از راه شهیدان و دستاوردهای دفاعی آنان، پاسداری خواهند کرد

معلمان، از راه شهیدان و دستاوردهای دفاعی آنان، پاسداری خواهند کرد

جامعه | دوشنبه ۲۹ شهريور ۹۵ ساعت ۰:۸ | نسخه چاپي

کانون تربیت اسلامی به مناسبت بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس اعلام کرد: معلمان، از راه شهیدان و دستاوردهای دفاعی آنان، پاسداری خواهند کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، کانون تربیت اسلامی به مناسبت بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس در بیانیه اعلام کرد: اول مهر، سرآغاز رویش دانایی و بیداری و پیوند مبارک تعلیم و تربیت با زندگی است.اول مهر مطلع زدودن گردوغبار جهل علمی و جهالت عملی و کاشتن نهال بصیرت برای شکوفایی جوانه های امید میهن اسلامی ما است.این ایام خجسته را به تمامی معلمان فرهیخته و دانش آموزان آینده ساز تبریک و تهنیت می گوئیم.همچنین تقارن ایام بازگشائی مدارس با هفته دفاع مقدس، خاطره دلاوری‌های شهیدان، جانبازان و ایثارگران کشورمان را زنده می‌کند و مسئولیت سنگین ما معلمان را در تقویت روحیه عزت و استکبار ستیزی نسل آینده یادآور می شود تا به آینده سازان کشور بگوئیم که اگر امروز در سایه امنیت و آرامش می توانند به تحصیل دانش بپردازند، وام دار روحیه شهادت طلبی رزمندگان و توانمندی‌های نظامی و موشکی دانشمندان فداکارمان هستند و آیندگان باید از این سرمایه‌های گران‌بها، با تمام وجود دفاع کنند و حساسیت دشمن نسبت به توان دفاعی و صنایع موشکی ایران، خود اثبات کننده این واقعیت است.
در ادامه این بیانیه آمده است: همانطور که رهبر معظم انقلاب در ابلاغ سیاست های تحول نظام آموزش و پرورش اشاره فرمودند نهاد آموزش و پرورش مهمترین نهاد تربیت نیروی انسانی و مولد سرمایه اجتماعی برای کشور است و طبق این سیاست ها دولت موظف است در تخصیص منابع برای آموزش و پرورش اولویت قائل شود. بررسی جوامع مختلف نیز ثابت می‌کند، هر کشوری که به آموزش و پرورش خود اولویت داده توسعه و پیشرفت همه جانبه ای را برای خود رقم زده است. عملکرد دولت در آموزش و پرورش بیانگر آن است که نگاه به این نهاد در اولویت قرار نگرفته و مصداق آن لایحه برنامه ششم توسعه است که صرفاً در حد چند  سطر آن‌هم در مورد خرید خدمات آموزشی به امر تعلیم و تربیت پرداخته است و امیدواریم این کاستی در مجلس شورای اسلامی اصلاح و مرتفع شود و البته تا این نگاه حاکم نشود تحول در آموزش و پرورش را شاهد نخواهیم بود.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پس از برپایی نظام جمهوری اسلامی، جامع ترین سندی است که برخوردار از مبانی نظری محکم و مستند ، اهداف و راهبردها و راهکارهای اجرایی است، در صورت اجرای آن بسیاری از مشکلات و نارسایی ها در آموزش و پرورش مرتفع خواهد شد ،اکنون که بیش از ۷۵ درصد از فرصت در اختیار وزارت آموزش و پرورش در دولت یازدهم سپری شده است متاسفانه ، صرفا به تعداد محدودی از راهکارهای سند ،آنهم نه به صورت کامل پرداخته شده و از بقیه موارد غفلت شده است و اراده ای برای اجرای این سند مهم مشاهده نمی شود.
معلم به عنوان محور اجرای سند تحول و موتور محرکه رشد و پیشرفت کشور جایگاهی رفیع و ممتاز دارد و بر اساس آیات قرآن و روایات برآمده از متون اسلامی، مورد احترام و شایسته تکریم و قدردانی است .لیکن رسیدگی به بحث معیشت معلم قصه ای پر غصه شده است که معمولا با توجیهاتی همچون کمبود منابع مالی و تعدد نیروی انسانی در این وزارتخانه اقدام موثری برای حل این مشکل انجام نمی شود.در ماه‌های اخیر افشای حقوق‌های نجومی و ریخت و پاش در اندوخته‌های فرهنگیان یعنی صندوق ذخیره و بانک سرمایه، موجب تشدید آزردگی خاطر فرهنگیان شده و روشن ساخته است که اگر حساسیت لازم نسبت به مشکلات فرهنگیان و کفایت لازم در مدیریت سرمایه‌های اقتصادی کشور وجود داشته باشد می‌توان بسیاری از کاستی‌های معیشتی معلمان را مرتفع ساخت.
در کشور ما یک میلیون فرهنگی عهده دار تعلیم و تربیت سیزده میلیون دانش آموز می باشند و بعبارتی سرنوشت و آینده کشور در دستان معلمان است، معلمانی که جزء تحصیلکرده ترین کارمندان دولت محسوب می شوند و ضرورت دارد برای زندگی و معیشت معلم چاره ای اساسی اندیشیده شود. تا معلم بدون دغدغه بتواند تنها به تعلیم و تربیت دانش آموزانش بیندیشد.
در پایان این بیانیه آمده است: در نظام جمهوری اسلامی که برای حل و فصل پیچیده ترین مسائل مانند موضوع هسته ای تدبیر ارائه شده است برنامه ریزی و ایجاد گشایش در موضوع معیشت فرهنگیان مسأله ای لاینحل نیست به شرط آن که دولتمردان به جایگاه آموزش و پرورش در حد اهمیت و منزلت این جایگاه نگاه کنند نه کمتر.معلمان هیچگاه مشکلات و کمبودهای مادی خویش را به پای دانش‌آموزان ننوشته‌اند و در انجام رسالت پیامبرگونه خویش و ایفای کامل حقوق آموزشی و تربیتی نسل آینده فروگذار نمی‌کنند و خصوصاً در شرایط کنونی که دشمن با ابزار ماهواره و اینترنت و امثال آن، اندیشه و باور نوجوانان و جوانان این مرز و بوم را هدف قرار داده است، فرهنگیان برای تربیت و مصونیت بخشی آنان با تمام توان تلاش خواهند کرد.
از خداوند متعال مسئلت داریم سال تحصیلی جدید برای فرهنگیان معزز و دانش آموزان گرامی توام با عافیت و بهروزی و توفیقات الهی باشد.
 
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟