عکس‌های دردسرساز ملی پوش اسکی و ابهام در بازگشتش به ایران

با وجود پایان یافتن رقابت‌های مقدماتی اسکی قهرمانی جهان در فنلاند، هنوز در بازگشت یکی از ملی پوشان اسکی صحرانوردی ابهام وجود دارد.


چه نوع کرم پودری بخریم؟

کرم‌پودر از جمله محصولات آرایشی است که تاثیر قابل‌توجهی در زیبایی چهره دارد و اگر رنگ و بافت آن به درستی انتخاب شود، می‌تواند نقص‌های صورت را بپوشاند و چهره را زیباتر کند اما انتخاب نادرست می‌تواند حالت ماسیدگی روی صورت ایجاد و چهره را از حالت طبیعی خارج کند.


سرنوشت تنها زن محجبه کاخ سفید در دولت ترامپ

من 12 ساله بودم که اول بار حجاب بر سر کردم. این کار مورد تشویق خانواده ما بود، ولی حجاب همواره انتخاب خودم بود. مساله اعتقاد، هویت و پایبندی برای من مطرح بود. بعد از 11 سپتامبر 2001، همه چیز تغییر کرد.


تامین اجتماعی ۴۰۰۰ میلیارد تومان پول درمان مردم را بدهد

رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت تنها خواستار دریافت چهار هزار میلیارد تومان طلبی از سازمان تامین اجتماعی است که به ازای آن به مردم خدمات رسانی کرده است.


گاف بزرگ و عجیب در سریال شبکه سه / تصویر پرچم وارونه ایران در تلویزیون

در یکی از سکانس‌های سریال روزهای بی‌قراری» پرچم مقدس ایران به شکل وارونه قرار گرفته و نمایش داده می‌شود.


ارتقاء کیفی زندگی در کنار رفع آلودگی هوا، مهمترین اولویت شهرداری

ارتقاء کیفی زندگی در کنار رفع آلودگی هوا، مهمترین اولویت شهرداری

جامعه | يكشنبه ۲۸ شهريور ۹۵ ساعت ۱۴:۳۱ | نسخه چاپي

شهردار تهران گفت: امروز ارتقاء کیفیت زندگی در کلانشهر تهران و حل آلودگی هوا مهمترین هدف مدیریت شهری است.
به گزارش خبرگزاری مهر، شهردار تهران در آئین بهره برداری از ۵۸ دستگاه واگن مترو و ۵۰ دستگاه اتوبوس تک کابین گفت: تلاش کارگران در واگن سازی و ساخت مترو از نمونه های فرهنگ جهادی و یکی از مصداق های مجاهدت دوران دفاع مقدس است.
قالیباف افزود: امروز جوانان کشور به صورت تمام وقت و در شیفت های فشرده در زمینه واگن سازی مشغول به فعالیت هستند.
وی با بیان اینکه بیش از ۲۰ هزار نفر به صورت شبانه روزی در عمق زمین مشغول حفر تونل هستند، گفت: با وجود تلاش های صورت گرفته، متاسفانه شاهدیم دولت ها در ۸ سال گذشته سهم خود را در توسعه مترو و حمل و نقل عمومی پرداخت نکرده اند.
وی با اشاره به اینکه از سال ۸۹ تاکنون سهم دولت در خرید اتوبوس های پایتخت و توسعه مترو پرداخت نشده است، گفت: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، ۵۰ درصد هزینه های زیرساختی مربوط به مترو و ۸۲ درصد هزینه های تامین اتوبوس، بر عهده دولت است.
شهردار تهران با بیان اینکه پرداخت ۱.۲ میلیون دلار از صندوق ذخیره ارزی برای توسعه مترو تبدیل به قانون شده است، گفت: با این حال شاهد هستیم این قانون نیز عملیاتی نشده است.
قالیباف گفت: امروز اعتقاد ما به نیروهای جوان و تحصیل کرده و نیروهای خلاقی که مترو را می سازند است، نه صرف پول و اعتبار. این روحیه در درون خود سرمایه های بسیاری است.
وی با انتقاد از بهانه تراشی ها گفت: تنبلی، بیکاری، وعده و وعید بیهوده و غیره ما را به جایی نخواهد رساند.
قالیباف با اشاره به هزینه ماهانه ۲۰۰ میلیارد تومان در مترو تهران گفت: فراهم ساختن این اعتبارات یکی از سختی های موجود در زمینه توسعه خطوط مترو است و متاسفانه هیچ پولی از طرف دولت پرداخت نشده و نمی شود.
وی تاکید کرد: ما با بهره گیری از اقتصاد مقاومتی، ظرفیت های درونی و سرمایه داخلی که همان نیروهای جوان و خلاق هستند، در زمینه توسعه مترو اقدام کرده ایم.
شهردار تهران با تاکید بر بومی سازی توسعه مترو گفت: این انصاف نیست که ما به جای اینکه از سرمایه های خودمان بهره بگیریم، دستمان را مقابل دیگران دراز کنیم؛ کسانی که اگر دشمن ما نباشند، حداقل رقیب جدی ما هستند.
قالیباف در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به رونق واگن سازی مترو تهران گفت: ما غیر از واگن سازی تهران ۴ کارخانه واگن سازی دیگر نیز در کشور داریم. این کارخانه ها هم می توانستند مانند واگن سازی تهران پرتحرک باشند اما متاسفانه عدم کارآیی آنها به دلیل باورنداشتن و کم تحرکی است.
آلودگی هوا و آلودگی صوتی مهمترین چالش شهر تهران است
وی با بیان اینکه آلودگی هوا و آلودگی صوتی مهمترین چالش شهر تهران است، گفت: مسئولیت حل آلودگی هوا بر عهده دولت است.
شهردار تهران تاکید کرد: دولت است که باید بقیه دستگاه ها را هماهنگ کند و با مشخص کردن تکالیف هر بخش پشتیبانی های لازم را انجام دهد.
قالیباف با بیان این مطلب که آلودگی هوا قابل حل است، گفت: اتفاقاً باید تاکید کنم نه تنها آلودگی هوای تهران قابل حل است بلکه به سرعت نیز می توان این آلودگی را رفع کرد. طوری که مردم سال به سال شاهد کاهش آلودگی هوا باشند.
وی با بیان اینکه فرهنگ جهادی اجازه نمی دهد شهرداری کارها را رها کند، گفت: توسعه حمل و نقل عمومی از اقدامات ایجابی برای مقابله با آلودگی هوا است.
شهردار تهران توضیح داد: ما امروز حدود ۱۰۰ کیلومتر مترو را در دست ساخت داریم که این موضوع تا نیمه اول سال ۹۶ به بهره برداری می رسد. این به معنای کار اجرایی برای مبارزه با آلودگی هوا است.
قالیباف گفت: ما امروز و در آغاز سال تحصیلی با افزودن این واگن ها روزانه ۳۰۰ هزار سفر به ظرفیت حمل و نقل عمومی اضافه می کنیم.
وی تاکید کرد: در خط ۳ مترو سرفاصله ها زیاد است و لذا ضروری است این قطارها با اولویت در این خط قرار گیرند.
شهردار تهران با اشاره به وعده دولت گفت: دولت قول داده است ۱۲۰۰ واگن خریداری کند که اگر این اتفاق بیفتد، شاهد افزایش چشم گیر سفرها خواهیم بود اما تاکنون این وعده عملیاتی نشده است.
قالیباف با بیان این مطلب که ۳۰۰ هزار خودروی کاربراتی در تهران حدود ۴۰ درصد آلودگی شهر را تولید می کنند، گفت: این خودروهای آلاینده باید بر اساس مدیریت درست و اقدام سلبی از شهر تهران خارج شود.
وی افزود: از سوی دیگر هر موتورسیکلت به اندازه ۵ خودرو آلودگی ایجاد می کند. باید استفاده از موتورسیکلت کاربراتی در شهر تهران ممنوع شود و به تدریج موتورهای برقی جایگزین آن شوند.
پیگیر حادثه مترو هستیم
شهردار تهران در خاتمه ضمن تسلیت درگذشت ۴ کارگر در حادثه مترو کیانشهر گفت: کارگران مترو مجاهدان خاموش هستند که کسی تلاش آنها را نمی بیند. آنها در راه خدمت به مردم تلاش می کنند و قطعاً در پیشگاه خدا در آرامش هستند.
وی تاکید کرد: به هر حال ما پیگیر این حادثه از بعد فنی هستیم و همیشه تاکید می کنیم که سرعت، دقت و صحت اساس کار ما است و بحث ایمنی باید مورد توجه ویژه ما قرار بگیرد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟