رونمایی از بازی شتاب در شهر 2؛

تجربه ماشین سواری در خیابان های تهران

علاقه مندان به سری مسابقات بازی های ماشین سواری می توانند با بازی "شتاب در شهر2" ماشین سواری در خیابان های تهران را تجربه کنند.


بالن آرزو خانه ای را در رشت سوزاند

مدیرعامل آتش‌نشانی رشت گفت: علت آتش‌سوزی دو باب منزل مسکونی سقوط بالن‌های آرزو و پرتاب شی مشتعله بر روی سقف و بالکن منازل مسکونی بوده است.بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


اولین خودروی جاده ای فراری (+عکس)

در آن زمان این خودروی اسپورت 125S به یک موتور V12 با خروجی 118 اسب‌بخار مجهز شد. می‌توانید این قدرت و موتور را با آخرین تولیدی کارخانه فراری یعنی ...


قیمت عادلانه نفت؛ محور رایزنی‌های روحانی در جزیره مارگاریتا

سیاست | يكشنبه ۲۸ شهريور ۹۵ ساعت ۱۴:۳۲ | نسخه چاپي

رییس جمهوری کشورمان در حاشیه اجلاس عدم تعهد با برخی مقامات کشورهای شرکت کننده در این اجلاس دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش خبرآنلاین حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران روز جمعه برای شرکت در هفدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، به ونزوئلا سفر کرد.

در جریان این اجلاس که روز گذشته آغاز شد ریاست  ایران بر جنبش عدم تعهد پایان یافت و ونزوئلا به طور رسمی عهده دار این مسوولیت شد.

در همین راستا رییس جمهوری کشورمان روز گذشته در اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد که با شعار صلح ،حاکمیت و همبستگی برای توسعه در جزیره مارگاریتا ونزوئلا برگزار شده است به ایراد سخنرانی پرداخت.

دکتر روحانی در حاشیه نشست سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، دیدارهایی را با مقامات حاضر در این اجلاس از جمله روسای جمهور اکوادور و بولیوی داشت.

در جدول زیر به مباحث مطرخ شده در دیدارهای رییس جمهوری کشورمان اشاره شده است؛

دیدار روحانی با....

اهم اظهارات مطرح شده در دیدار دوجانبه

دیدار با "رافائل کور‌ه‌آ" رییس جمهوری اکوادور

روحانی

*پیوند های عمیق دو ملت و دو دولت و اهداف مشترک آنها در کنار اشتراک نظر فراوان دو کشور در مسایل بین المللی و منطقه ای ، ایجاب می کند که در همه حوزه های علمی ، فناوری و انرژی در اختیار کشور دوست خود اکوادور قرار دهیم.

* توسعه همکاری های بانکی میان دو کشور ضروری است. برای ایجاد تحرک در روابط دو کشور بویژه در بخش های خصوصی ، توسعه همکاری های بانکی اهمیت بسزایی دارد.

*{ با اشاره به نشست آتی تولیدکنندگان عضو و غیر عضو اوپک در الجزایر}: بی ثباتی و کاهش قیمت نفت به ضرر همه کشورها و بویژه تولیدکنندگان نفت است و تهران از هر اقدامی در راستای ثبات بازار و بهبود قیمت نفت که مبتنی برعدالت، انصاف و رعایت سهمیه عادلانه برای کشورهای تولید کننده نفت باشد، حمایت خواهد کرد.

رییس جمهوری اکوادور

* ملت و دولت اکوادور پیوسته مبارزات ملت و دولت ایران را پاس می دارند و همواره در کنار آنها بوده و خواهند بود، لغو تحریم های ناعادلانه فرصتی برای گسترش بیش از پیش روابط دو کشور است که باید از آن بهره برداری کرد.

* اکوادور مصمم به توسعه همکاریها با جمهوری اسلامی ایران در همه حوزه ها است و در همین ارتباط تقویت همکاریهای بانکی مشترک برای پیشبرد طرح ها و برنامه ها ، ضروری است.

* عدالت در بهای نفت ضروری است و همه کشورهای باید برای موفقیت نشست مذکور تلاش کنند.

در دیدار "اوو مورالس" رییس جمهوری بولیوی

روحانی

*برای توسعه و تقویت همه جانبه همکاری های تهران و بولیوی هیچ محدودیتی وجود ندارد و تقویت این روابط در راستای علاقه و منافع دو ملت است.

*ایران آماده برای کمک به پیشبرد طرحهای توسعه ای در بولیوی  است.علاوه بر بخش های دولتی، بخش های خصوصی دو کشور باید برای سرمایه گذاری و همکاری مشترک تشویق شوند و تقویت همکاری های بانکی می تواند تحرکی در این روند ایجاد کند.

رییس جمهوری بولیوی

*{ با ابراز رضایت و تمجید از عملکرد مجریان ایرانی طرح های اقتصادی در کشورش}:ما با توجه به اجرای موفق این طرحهای اقتصادی، خواهان حضور و مشارکت بیشتر شرکتهای ایرانی در پیشبرد طرحهای اقتصادی و عمرانی بولیوی هستیم. 

"*اوو مورالس" همچنین از دکتر روحانی برای شرکت در اجلاس آتی سران کشورهای عضو اوپک گازی که قرار است در ماه ژانویه سال 2018 در کشورش برگزار شود، دعوت کرد.

*دو طرف همچنین در این دیدار بر تلاش مشترک در جهت ثبات بازار نفت، قیمت عادلانه و سهم منصفانه؛ از جمله در اجلاس آتی تولید کنندگان نفت در الجزایر تاکید کردند.

در دیدار مطان العامره وزیر خارجه الجزایر

روحانی

*ایران و الجزایر همواره در روزهای سخت در کنار یکدیگر بوده‌اند و امروز بویژه بعد از رفع تحریم‌های ظالمانه شرایط برای ایجاد شتاب در توسعه روابط دو کشور مخصوصاً در زمینه اقتصادی فراهم است که باید از آن استفاده کرد.

*{ با اشاره به پیچیدگی شرایط و مسایل منطقه‌ای}: بی‌تردید در شرایط کنونی منطقه تقویت رایزنی‌ها و همکاری نزدیک می‌تواند در حل و فصل مسایل تأثیر گذار باشد.

*{با اشاره به  تلاش برای موفقیت اجلاس آتی تولید کنندگان نفت در الجزایر}: ایجاد ثبات در بازار نفت و قیمت عادلانه برای آن، ضرورت دارد. امیدوارم با همکاری و تعامل نزدیک ، گام‌های مؤثری در این راستا در جهت تامین منافع جمعی برداشته شود.

مطان العامره فرستاده ویژه رییس جمهور و وزیر امور خارجه الجزایر

*{ضمن انتقال پیام شفاهی رییس‌ جمهور کشورش به دکتر روحانی}: روابط و مناسبات دو کشور بر مبنای استقلال نظر بنا شده است و مصمم هستیم روابط برادرانه خود با تهران را بیش از پیش گسترش دهیم.

* تهران و الجزیره برای توسعه سطح روابط و همکاری‌های خود به نفع دو ملت و ملت‌های منطقه اراده جدی دارند و الجزایر می‌تواند دروازه حضور ایران در بازار آفریقا باشد.

دیدار معاون رییس جمهور هند

روحانی

*باید سطح همکاری های اقتصادی ایران و هند نیز همپا با سطح روابط دو کشور در دیگر حوزه ها گسترش و تعمیق یابد. بی تردید توسعه و تقویت همه جانبه همکاریهای تهران - دهلی نو در راستای منافع  دو ملت و منطقه است.

*{با اشاره به به توافقات گسترده میان دو کشور در جریان سفر اخیر نخست وزیر هند به تهران}: اجرای سریعتر این توافقات بویژه در ارتباط با تقویت همکاری های بانکی، ریلی و توسعه بندر چابهار می تواند شتابی بیشتر به روابط مشترک بدهد.

* در شرایطی که منطقه دستخوش افراطی گری و تروریسم شده است ، تقویت همکاری های منطقه ای میان تهران - دهلی نو با هدف تقویت و ایجاد ثبات و امنیت منطقه ای ضروری است و این همکاری، به نفع همه کشورهای منطقه است.

معاون رییس جمهوری هند

*{ با تاکید بر ضرورت توسعه بیش از پیش همکاریهای دو کشور در همه عرصه های دوجانبه ای و منطقه ای}: همکاریهای دو کشور دوست وقدیمی می تواند به صلح و توسعه سراسر منطقه کمک کند.

* روابط دو کشور همواره پایدار بوده و ما فقط فصل جدیدی در آن را آغاز کرده ایم ؛ فصلی که نقطه عطف آن سفر نخست وزیر هند به تهران بود.در آینده که تاریخ این دوره را می نویسند چابهار واژه کلیدی روابط دو کشور و توسعه همکاری ها در کل منطقه خواهد بود.

2929

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟