خوشگذرانی بازیگران زن و مرد ایرانی در خارج از کشور (۲)+ تصاویر

تصاویر متفاوت از چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی


مراحل پروانه شدن کرم ابریشم

جالب است بدانید، پروانه هااول تخم هایی هستند که به لارو یا کرم تبدیل می شوند.و در مرحله آخر، به صورت یک پروانه زیبا با ظرافت و رنگ های شگفت‌آور ...


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


پیام سرنگونی جنگنده صهیونیستی توسط سوریه/ افزایش قدرت بازدارندگی

پیام سرنگونی جنگنده صهیونیستی توسط سوریه/ افزایش قدرت بازدارندگی

جهان | پنجشنبه ۲۵ شهريور ۹۵ ساعت ۹:۳۳ | نسخه چاپي

واکنش قاطعانه دمشق به جنگنده های متجاوز رژیم صهیونیستی نشان دهنده آن است که دمشق نقض حاکمیت خود را بر نمی تابد و از توان مناسب بازدارندگی نیز برخوردار شده است.
خبرگزاری مهر، گروه بین الملل-فرزاد فرهادی: از زمانی که بحران سوریه در سال ۲۰۱۱ آغاز شد و به دنبال آن درگیری های مسلحانه و حوادث خونین در این کشور تشدید شد، ردپای اسرائیلی ها در شروع این بحران و تشدید آن احساس شد.
حمایت رژیم صهیونیستی به شیوه های مختلفی از تروریستها در سوریه صورت گرفت. هرگاه تروریستها تحت فشار ارتش سوریه قرار گرفتند، صهیونیستها وارد کارزار شدند و به حمایت از آنها پرداختند.
علاوه بر مواضع حمایت گرانه مسئولان این رژیم از رئیس این رژیم گرفته تا نخست وزیر آن، تروریستهای زخمی شده در بیمارستان های صهیونیستها تحت مداوا قرار گرفتند. در برخی موارد هم به حمایت مستقیم از این گروهها روی آوردند. رژیم صهیونیستی، حمایت سیاسی و نظامی بی دریغی از گروههای تروریستی در سوریه به عمل آورده است.
سوریه به شیوه های مختلف اعتراض خود را به این اقدامات صهیونیستها نشان داد. از مدد جستن از سازمان های بین المللی گرفته تا تهدید و خط نشان مبنی بر اینکه در زمان و مکان مناسب پاسخ خواهد داد.
اما در ۱۳ سپتامبر۲۰۱۶ حادثه ای رقم خورد که متفاوت از قبل بود. به دنبال حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی، سامانه دفاع هوایی سوریه جنگنده های متجاوز را نشانه گرفت. سوری ها اعلام کردند که یک جنگنده اف۱۶ را در قنیطره و یک پهپاد متجاوز اسرائیل را درسعسع هدف قرار داده اند. البته اسرائیلی ها موضوع را تکذیب کردند.
اما این سرآغاز نگرانی های صهیونیست ها بود؛ زیرا ارتش سوریه دیگر نقض حاکمیتش را تاب نیاورده بود و به سوی متجاوزان آتش گشوده بودارتش سوریه دیگر نقض حاکمیتش را تاب نیاورده بود و به سوی متجاوزان صهیونیست آتش گشوده بود. این واکنش سوری ها، محافل صهیونیست را به خود مشغول کرده است. سوری ها نشان دادند که در برابر صهیونیستها حاضر به کرنش نیستند.
سوری ها در واقع پیام آشکار و روشنی ارسال کردند با این محتوا که از توان بازدارندگی برخوردارند. به نظر می رسد که زمان و مکان مناسب که قبلا سوری ها اعلام کرده اند، فرا رسیده  است. سوری ها نشان دادند که دیگر زمانی که اسرائیل حریم هوایی سوریه را متعلق به خود می دانست، سپری شده است.
بارها و بارها، اسرائیلی ها به مواضع نظامی و حتی غیرنظامی سوریه حمله کردند و واکنش عملی از سوی سوری ها نشد. سوریه به محکومیت و مقابله به مثل در زمان مناسب و ارسال نامه به سازمان ملل و شورای امنیت و شکواییه های متوالی روی آورده بود.
سوریه به جنگ در مناطق مختلف این کشور با تروریستها روی آورده بود و به دنبال تشدید جنگ با اسرائیل نبود. اما امروز به نظر می رسد که دمشق زمان را برای پاسخگویی به حملات بی شمار صهیونیستها مناسب می داند.
حالا می توان مفهوم سکوت و صبر رهبران سوریه در گذشته را دریافت که با وجود همه اقدامات تحریک کننده اسرائیل ضد سوریه از واکنش خودداری کرد زیرا شرایط را می سنجید. اگر قبلا واکنش نشان می داد مرتکب اشتباه تاریخی می شد که جبران آن با توجه به شرایط کشور ممکن نبود. اگر در آن شرایط سوریه واکنش نشان می داد، خواست رژیم صهیونیستی برآورده می شد.
اگر سوریه واکنش نشان می داد، به سوی ویرانی بیشتر حرکت می کرد به ویژه که ائتلاف بندی های بین المللی و منطقه ای ضد سوریه بود و از این موضوع نهایت استفاده را می کردند تا مجوزی که نتوانسته بودند از طریق شورای امنیت دریافت کنند به شکل غیرقانونی به دست می آوردند.
سوریه دست به اقدام حساب شده و راهبردی زد. سوریه موفق به رسوا کردن اسرائیل در جامعه جهانی شد. در واقع سوری ها زوایای پنهان جنگ سوریه را برای افکار عمومی روشن کرد.
اما پاسخ دمشق به تجاوزات رژیم صهیونیستی به قنیطره به اذعان رسانه های صهیونیست حاوی پیام مهمی بود. معاریو در این باره نوشت: بشار اسد رئیس جمهوری سوریه با نشانه گیری هواپیماهای اسرائیلی، این پیام را به ارتش اسرائیل داد که من اینجا هستمبشار اسد رئیس جمهوری سوریه با نشانه گیری هواپیماهای اسرائیلی، این پیام را به ارتش اسرائیل داد که من اینجا هستم و قصد رفتن به این زودی ها را ندارم. ای اسرائیلی ها بدانید که در آینده اگر قصد تحرک داشته باشید من دسته بسته باقی نخواهم ماند. اینبار موشکها از کنار هواپیماها عبور کرد اما در آینده چه پیش خواهد آمد کسی نمی داند.

اما چرا اسرائیل در شرایطی که آتش بس در شامگاه ۱۲ سپتامبر در سوریه بر اساس توافق روسیه و آمریکا برقرار شد، دست به ماجراجویی زد؟
هیچ طرفی به اندازه رژیم صهیونیستی از حوادث سوریه خرسند نیست. تجزیه سوریه و کم کردن توان آن بیش از هر طرفی به نفع تل آویو است. صهیونیستها با بهره برداری از شرایط موجود در سوریه و بی ثباتی و وجود گروههای مسلح به نقض حاکمیت سوریه پرداختند و هر ازگاهی حملاتی هوایی به سوریه انجام داده اند.
واضح است که اسرائیل به دنبال به شکست کشاندن آتش بس کنونی در سوریه و بازگشت درگیری و آشوب در سوریه است. هدف به بن بست کشاندن اوضاع و ادامه هرج و مرج در سوریه و نیز کمک به تروریستهای جبهه النصره است.
صهیونیستها نمی خواهند که ارتش سوریه تروریستها را در نزدیکی جولان اشغالی به عقب براند، آنها به هر قیمتی مایلند که این تروریستها همانند آنچه مزدوران آنتوان لحد انجام می دادند، باقی بمانند.
این موضوع زمانی مهم تر می شود که به نقش های سعودی ها و آمریکایی ها به همراه دیگر طرفها از جمله اردن و فرانسه برای انجام تحرکی در جنوب سوریه به منظور جبران شکست تروریستها در شمال سوریه اشاره کنیم.
ارتش سوریه اجازه نخواهد داد که اسرائیل از جبهه النصره به عنوان ابزاری برای ایجاد منطقه نفوذ در جنوب سوریه استفاده کند. 
همانطور که گفته شد، حملات رژیم صهیونیستی به مواضع ارتش سوریه با طرح و برنامه قبلی صورت گرفت. صهیونیستها به دنبال کمک به جبهه النصره برای گسترش قدرت و مساحت مناطق تحت اشغال آن است و در واقع دخالت اسرائیل در جنوب سوریه، نمایانگر تمایل این رژیم برای ایجاد منطقه حائل در جنوب سوریه است و این رژیم قصد دارد از سازمان ها و گروههای تروریستی مانند ارتش لحد در جنوب لبنان بهره برداری کند.در واقع دخالت اسرائیل در جنوب سوریه، نمایانگر تمایل این رژیم برای ایجاد منطقه حائل در جنوب سوریه است و این رژیم قصد دارد از سازمان ها و گروههای تروریستی مانند ارتش لحد در جنوب لبنان بهره برداری کند.
رژیم صهیونیستی به دنبال دیکته کردن خود در مثلث مرزی میان سوریه-اردن-فلسطین اشغالی است.
اسرائیل از آتش بس کنونی در سوریه راضی نیست و به شیوه های مختلف به دنبال برهم زدن آن است. تل آویو با طرح و برنامه عمل می کند به این ترتیب که توپ ها و ادوات ارتش سوریه که با آن گروههای تروریستی جبهه النصره و احرار الشام و دیگر تروریستها را هدف قرار می دهد، نشانه گرفته و منهدم می کند.
در حال حاضر رژیم صهیونیستی به مثابه نیروی هوایی، تروریستها در قنیطره و نزدیکی جولان اشغالی عمل می کند.
این رژیم قصد دارد که در شرایط آتش بس به گونه ای خود را تحمیل کند به این ترتیب با وجود تلاش ها برای برهم زدن آتش بس، اما این احتمال را هم می دهد که شاید وضعیت تثبیت شود و آتش بسی پایدارتر برقرار شود. در این صورت در شرایط بعدی شرایط به نفع این رژیم رقم می خورد؛ زیرا گروههای مورد حمایت این رژیم در نزدیکی جولان اشغالی به جای رزمندگان حزب الله و ارتش سوریه حضور خواهند داشت و این خواسته اصلی تل آویو است. به هر حال حضور مزدوران قابل کنترل و مطیع سناریوی بهتری در مقایسه با حضور دشمنان این رژیم یعنی حزب الله و ارتش سوریه است.
به عبارت دیگر، رژیم صهیونیستی نمی خواهد از قافله عقب بماند و می کوشد که خود را به عنوان بازیگری همانند دیگر بازیگران بحران سوریه مطرح کند. اسرائیل در اندیشه است که اگر ترکیه در شمال سوریه می تواند نقش آفرینی کند چرا این رژیم در جنوب این کار را نکند. رژیم صهیونیستی به دنبال تحمیل شروط خود در جبهه های نزدیک به جولان اشغالی است. تل آویو با این تحرکات قصد دارد نشان بدهد که آتش بس یا طبق شرایط اسرائیل برقرار می شود یا آتش بسی در کار نخواهد بود.
اما نکته مهم این است که واکنش جامعه بین المللی به تحرکات برهم زننده آتش بس چه خواهد بود؟
به طورحتم جامعه بین المللی از این تحرکات تل آویو استقبال نخواهد کرد زیرا آتش بس که قدرتهای بزرگ درباره آن توافق کرده اند، مورد نیاز همه است تا بر اساس آن تلاش ها و رایزنی های سیاسی شروع شود. این آتش بس در صورت دوام زمینه را برای مقابله قوی تر با تروریسم فراهم می آورد و بنابراین احدی از این ماجراجویی های رژیم صهیونیستی استقبال نخواهد کرد.
اسرائیل در واقع دست به حماقت زده و بد زمانی را انتخاب کرده است زیرا همه تلاش های بین المللی در راستای حل سیاسی بحران سوریه است. این زمان و شرایط مناسب نبود چرا که همه دنیا به دنبال برقراری آتش بس است. این یورش در این شرایط اصلا به نفع اسرائیل نبود. اسرائیل تصور می کرد که اوضاع همانند سابق است.
سوریه به مرحله جدید و پیچیده تر از قبل وارد شده است.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟