رادان و کیمیایی 14 سال پیش در جاده چالوس

بهرام رادان عکسی قدیمی از پشت صحنه فیلم «شمعی در باد» در اینستاگرام خود منتشر کرد


گلباران حرم مطهر رضوی

گلباران حرم مطهر رضوی توسط جمعی از زائران در اولین روز ماه ربیع الاول


محصول جدید پژو+تصاویر

خودروساز فرانسوی پژو از محصول جدید خود(Peugeot 301) رونمایی کرد.



سفیر ایران با کالسکه سلطنتی به کاخ ملکه رفت و استوارنامه اش تقدیم ملکه الیزابت دوم کرد+تصاویر

سفیر ایران در انگلستان امروز استوارنامه اش را طی تشریفاتی به ملکه انگلیس تقدیم کرد.


تیم کشتی فرنگی‌ نوجوانان ایران پس از ۲۰ سال قهرمان جهان شد

تیم کشتی فرنگی‌ نوجوانان ایران پس از ۲۰ سال قهرمان جهان شد

ورزش | چهارشنبه ۲۴ شهريور ۹۵ ساعت ۲۱:۴۷ | نسخه چاپي

تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران پس از ۲۰ سال، عنوان قهرمانی جهان را با کسب دو مدال طلا و دو نقره بدست آورد.
به گزارش خبرگزاری مهر، رقابتهای کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان روزهای ۲۳ و ۲۴ شهریورماه با حضور ۳۵ کشور جهان در شهر تفلیس کشور گرجستان برگزار شد و تیم ایران در پایان با کسب دو مدال طلای امید آرامی و یوسف حسینوند در اوزان ۴۲ و ۶۳ کیلوگرم و دو مدال نقره محمدرضا مختاری و وحید دادخواه در اوزان ۵۸ و ۱۰۰ کیلوگرم و ۶۸ امتیاز، پس از ۲۰ سال به عنوان قهرمانی رسید. تیم های آذربایجان و ترکیه نیز پس از تیم ایران با ۶۳ امتیاز دوم و سوم شدند و تیم روسیه با ۶۲ امتیاز چهارم شد.
پیش از این نوجوانان فرنگی کار ایران درسال ۱۹۹۶ و در رقابتهای جهانی تهران به عنوان قهرمانی رسیده بودند.
نتایج نمایندگان پنج وزن دوم کشورمان به شرح زیر است:
در وزن ۴۲ کیلوگرم امید آرامی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل اختیار بوتیروف از ازبکستان با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۹ بر صفر مقابل آدم بوراک اوزن از ترکیه به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار ولادیسلاو کوزکوف از اوکراین را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد و به مدال طلا رسید.
در وزن ۴۶ کیلوگرم محمد محرابی نیکلاس اوهلن از سوئد را با نتیجه ۵ بر ۲ شکست داد وی در دور دوم نیز مقابل آشوت مخیتاریان از ارمنستان با نتیجه ۳ بر  صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل اسکندراف از آذربایجان با نتیجه ۹ بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل رامی دلگادو از مکزیک ۹ بر صفر شکست خورد و پنجم شد.
در وزن ۶۹ کیلوگرم محمدرضا رستمی در دور نخست مقابل اولو غنی زاده از آذربایجان با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار پایانی، رستمی در گروه بازنده ها ابتدا تموربک جورابویف از ازبکستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و سپس لوان گوگووا از گرجستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت ام در این دیدار مقابل یاسین دوغوکان توران از ترکیه ۷ بر یک شکست خورد و پنجم شد.
در وزن ۷۶ کیلوگرم حسین فروزنده در دور نخست با قرعه استراحت روبرو بود، وی در دور دوم مقابل ساجان ساجان از هند با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید فروزنده در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل الکساندر کوماروف از روسیه با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، فروزنده به گروه بازنده ها رفت و با نتیجه ۴ بر ۲ و ضربه فنی واهه پوقوسیان از ارمنستان را شکست داد اما در دیدار رده بندی مقابل علی هلیل هونج از ترکیه ۲ بر یک مغلوب شد و پنجم شد.
در وزن ۸۵ کیلوگرم حسن فروزنده در دور اول با نتیجه ۶ بر صفر مقابل لیاس پاگکالیدیس از یونان به پیروزی رسید وی در دور دوم نیز فیلیپ رادیف از بلغارستان را با نتیجه ۵ بر یک شکست داد وی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل ژانتاس نورگالی از قزاقستان با نتیجه ۶ بر صفر پیروز شد و راهی مرحله نیمه نهایی شد اما در این مرحله مقابل الکس زوکه از مجارستان شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل ایهار یاراشویچ از بلاروس با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد و پنجم شد.
رده بندی انفرادی و تیمی این رقابتها به شرح زیر است:
۴۲ کیلوگرم: ۱- امید آرامی (ایران) ۲- ولادیسلاو کوزکو (اوکراین) ۳- اختیار بوتیروف (ازبکستان) و زائور علی اف (آذربایجان)
۴۶ کیلوگرم: ۱- فایل اسکندراف (آذربایجان) ۲- البک ارگاشف (ازبکستان) ۳- نستور دانیل رامیرز (مکزیک) و ولادمیر زابیوروتا (روسیه) ۵- محمد محرابی (ایران)
۵۰ کیلوگرم: ۱- گئورگی شوتادزه (گرجستان) ۲- آنزور کاراگولوف (روسیه) ۳- زائور نوریف (آذربایجان) و عبداله توپراک (ترکیه) ۵- پویا دادمرز (ایران)
۵۴ کیلوگرم: ۱- لری ابولادزه (گرجستان) ۲- کاظم کامل (ترکیه) ۳- آنار منصوراف (روسیه) و ژولمان شارشنبکوف (قرقیزستان) ... ۱۱- رضا مردی (ایران)
۵۸ کیلوگرم: ۱- والنتین پتیچ (مولداوی) ۲- محمدرضا مختاری (ایران) ۳- اربول باکایروف (قرقیزستان) و عبدالوهاب آساینوف (روسیه)
۶۳ کیلوگرم: ۱- یوسف حسینوند (ایران) ۲- سرگئی استپانوف (روسیه) ۳- اسماعیل گوئن (ترکیه) و هراچیا پوقوسیان (ارمنستان)
۶۹ کیلوگرم: ۱- آکژول محموداف (قرقیزستان) ۲- الو غنی زاده (آذربایجان) ۳- میلخاس آمویان (ارمنستان) و یاسین توران (ترکیه) ۵- محمدرضا رستمی (ایران)
۷۶ کیلوگرم: ۱- الکساندر کوماروف (روسیه) ۲- نصیر حسن اف (آذربایجان) ۳- علی هلیل اونج (ترکیه) و استانیسلاو ریلسکی (قزاقستان) ۵- حسین فروزنده (ایران)
۸۵ کیلوگرم: ۱- الکس زوکه (مجارستان) ۲- مارکوس راگینجر (اتریش) ۳- هاکوب باغداساریان (ارمنستان) و ایهار یاراشویچ (بلاروس) ۵- حسن فروزنده (ایران)
۱۰۰ کیلوگرم: ۱- سیپریان کورنیزاک (لهستان) ۲- وحید دادخواه (ایرن) ۳- سلیم اولجان (ترکیه) و شارپ علیخانوف (روسیه)
رده بندی تیمی:
۱- ایران ۶۸ امتیاز
۲- آذربایجان ۶۳ امتیاز
۳- ترکیه ۶۳ امتیاز
۴- روسیه ۶۲ امتیاز
۵- ارمنستان ۴۱ امتیاز
۶- گرجستان ۳۰ امتیاز
۷- قرقیزستان ۲۷ امتیاز
۸- بلاروس ۲۲ امتیاز
۹- ازبکستان ۲۲ امتیاز
۱۰- هند ۱۹ امتیاز
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: