سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی را در ترافیک می‌گذرانیم تا در کنار خانواده و صرف غذا، ارزشش را دارد که کمی عمیق‌تر به این تجربه نگاه کنیم.»


جشن یلدای ما ایرانیان نشانگر چیست؟

شب یلدا، آخرین شب آذر ماه و شبی است که آن را چله نیز نامیده‌اند زیرا از فردای آن، چله بزرگ که چهل روز به درازا می‌کشد آغاز می‌شود.


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


هدف از محاکمه شیخ عیسی سنجش میزان خشم مردم و تضعیف قدرت آنان است

هدف از محاکمه شیخ عیسی سنجش میزان خشم مردم و تضعیف قدرت آنان است

جهان | چهارشنبه ۲۴ شهريور ۹۵ ساعت ۱۵:۱ | نسخه چاپي

شیخ «محمد علی التل» تاکید کرد که یورش به منزل شیخ عیسی بعید است؛ زیرا آل خلیفه نمی خواهد شرایط جدیدی را ایجاد کند که در آینده نداند چگونه از آن خارج شود و در صدد سنجیدن میزان خشم مردم است.
خبرگزاری مهر، گروه بین الملل- محمد فاطمی زاده: پس از گذشت بیش از ۲ ماه از اقدام رژیم آل خلیفه در سلب تابعیت آیت الله «عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین که به تعبیر مقام معظم رهبری همچون ستاره ای در آسمان تشیع هستند، مردم انقلابی بحرین همچنان برای دفاع از رهبر خود در صحنه حاضر هستند و در برابر منزل ایشان تحصن کرده اند.
همچنین علمای حامی شیخ عیسی به مسئولیت خطیر خود مبنی بر روشنگری و تبیین راه های مبارزه با ظلم آل خلیفه پایبند هستند؛ امری که بیش از پیش موجب برانگیخته شدن خشم آل خلیفه شد و نظامیان این رژیم در ادامه سیاست های سرکوبگرانه خود اقدام به بازداشت و حبس چندین عالم برجسته این کشور و احضار ده ها عالم دیگر کردند. دادگاه وابسته به آل خلیفه قصد دارد روز پنج شنبه این هفته مصادف با ۲۵ شهریور دادگاه محاکمه رهبر شیعیان بحرین را برگزار کند. بر همین اساس برای بررسی ابعاد این رویداد مهم با شیخ «محمد علی التل» عالم برجسته بحرینی گفتگو کردیم که شرح آن در ادامه می آید.
*حضور علما و روحانیون را در میان مردم برای دفاع از آیت الله عیسی قاسم و هدایت انقلاب چگونه ارزیابی می کنید؟ علت حمله آل خلیفه به علما و بازداشت آنها طی هفته های اخیر چیست؟
علمای دینی همانند ریه های امت اسلامی هستند و بدون علما، امت همچون پیکر بی جانی است. وظیفه مهم علما حفظ دین مردم و افزایش آگاهی های آنها در ابعاد مختلف است. بنابراین باید در میان مردم حضور یابند و آنها را به سمت سعادت و کمال پیش ببرند. در همین راستا نیز علما با اتخاذ موضعی یکسان برای دفاع از دین و رهبر خود در برابر ظلم آل خلیفه ایستاده اند. مرحله کنونی مرحله حساسی در تاریخ بحرین است. زیرا اجداد ما اصالت و هویت کشور را در بُعد دینی و فرهنگی آن حفظ کردند اما اکنون آل خلیفه درصدد تغییر هویت و فرهنگ بحرین است؛ آنها برای تحقق این هدف، افرادی خارجی را به عنوان جایگزین برای شهروندان اصلی بحرین وارد کشور کرده اند که این موضوع وظیفه علما برای حفظ هویت و فرهنگ دینی کشور را بیش از پیش سنگین می کند.
از سوی دیگر آل خلیفه در جستجوی نقاط قوت در انقلاب بحرین است؛ آنها می بینند که مردم متدین بحرین به سوی علمای این کشور می روند و علما به دلیل نفوذ خود در قلب مردم و ارتباط با آنها موجب به حرکت در آوردن مردم می گردند. آل خلیفه این اقدام علما را خطری برای خود می داند؛ به ویژه اینکه این علما با سیاست های رژیم آل خلیفه نیز مخالفند و اصلاحات سیاسی، اقتصادی و قضایی را در بخش های مختلف خواستار شده اند.
*پس از اینکه آل خلیفه چندین هفته از برگزاری نمازجمعه در الدراز محل سکونت رهبر شیعیان بحرین جلوگیری کرد، در نهایت در برابر خواسته ها و مقاومت مردم تسلیم شد و از این اقدام عقب نشینی کرد. در همین راستا آیت الله عیسی قاسم و علامه الغریفی بیانیه ای در محکومیت ممانعت از برگزاری نمازجمعه توسط آل خلیفه صادر کردند. تحلیل شما از این موضوع چیست؟
نمازجمعه در دین اسلام دارای جایگاه بالایی است و تعطیل کردن آن تعدی آشکاری به دین و شعائر آن محسوب می شود. همچنین اقامه مجدد آن موضوع مهمی می باشد و شایسته است مومنین برای تحقق آن تلاش کنند. مومنین باید از طریق حضور گسترده و وارد آوردن فشارها در هر هفته، محاصره تحمیلی بر نمازجمعه الدراز را بشکنند. بیانیه این ۲ عالم بزرگوار و عالیقدر نیز بشارتی در خصوص شرعی بودن حرکت مردم در راستای اقامه نمازجمعه و هشداری برای ظالمین است.
*تاثیر تظاهرات گسترده مردم بحرین در نقاط مختلف این کشور  برای فشار آوردن به آل خلیفه چیست؟
تظاهرات و راهپیمایی ها نشانگر مظلومیت مردم بحرین است و توقف آن به نابودی انقلاب منتهی می شود. بنابراین در این راستا ۲ اقدام مهم است: نخست اینکه این تظاهرات و راهپیمایی ها باید ادامه یابد حتی اگر تعداد مردم کم باشد تا بدین صورت وجهه انقلابی حفظ گردد. دوم هم اینکه در تمامی شهرها و مناطق بحرین انجام شود.
*واکنش های داخلی و خارجی در دفاع از آیت الله عیسی قاسم را چگونه ارزیابی می کنید؟
آیت الله عیسی قاسم نماد اسلام و دفاع از ایشان دفاع از مبادی دینی است. واکنش ها در داخل و خارج از کشور نیز در همین راستا صورت گرفت اما امیدواریم که این واکنش ها افزایش یابد تا بدین صورت آل خلیفه و همراهانش جرأت نکنند به رهبر شیعیان بحرین تعرضی کنند و مرتکب حماقت گردند.
*آیا گزینه مسالمت آمیز مردم به گزینه تقابل و مواجهه تغییر خواهد کرد؟ این تغییر چگونه امکان پذیر است؟
گزینه مسالمت آمیز مردم بحرین یک گزینه راهبردی است ولی در صورتی که آل خلیفه مردم را به اتخاذ گزینه های ضروری برای محافظت از وجود خودشان و رهبرانشان وادارد، احتمال دارد که این گزینه تغییر کند.
*همانگونه که می دانید قرار است روز پنج شنبه جلسه محاکمه شیخ عیسی برگزار شود. رژیم آل خلیفه در خصوص محاکمه آیت الله «عیسی قاسم» چگونه اقدام خواهد کرد؟ آیا امکان یورش نظامیان این رژیم به منزل شیخ عیسی و بازداشت ایشان وجود دارد؟
آل خلیفه قصد دارد از طریق محاکمه آیت الله عیسی قاسم، خشم مردم را برانگیزد تا میزان و سطح این خشم و غضب مردم را بسنجد و قدرت مردم را تضعیف کند. آل خلیفه در حال حاضر در حال بررسی مراکز قدرت مردم است تا آن را از بین ببرد و بدین گونه می خواهد شیخ عیسی تنها بماند تا مقابله با ایشان تسهیل شود.
در همین راستا نیز اقدام به بازداشت علما و محاکمه شخصیت های موثر کردند. آل خلیفه همچنین درصدد است تا با وقت کُشی مردم را خسته کند تا آنها به منازلشان بازگردند. باید بگویم که یورش به منزل شیخ عیسی بعید است؛ زیرا آل خلیفه نمی خواهد شرایط جدیدی را ایجاد کند که در آینده نداند چگونه از آن خارج شود. زیرا آغاز درگیری به دست آل خلیفه است اما پایان آن در اختیار آن ها نیست.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟