قصور پزشکی در فوت «الینا فروتن» تایید شد

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: هیئت تجدید نظر انتظامی نظام پزشکی گلستان قصور پزشکی در فوت الینا فروتن را تایید کرد.


قسمت اول

معرفی خودروهای تشریفات در کشور های جهان

امپراطور ژاپن از تویوتا سنتری، نخست‌وزیر ایتالیا از مازراتی، نخست‌وزیر مالزی از پروتون پردانا، رئیس جمهور چک از اشکودا ساپرپ و پادشاهی بریتانیا ...


قسمت اول

معرفی خودروهای تشریفات در کشور های جهان

امپراطور ژاپن از تویوتا سنتری، نخست‌وزیر ایتالیا از مازراتی، نخست‌وزیر مالزی از پروتون پردانا، رئیس جمهور چک از اشکودا ساپرپ و پادشاهی بریتانیا ...


تفویض اختیارات دولت به استانداری ها برای شهرداری ها هم اجرا شود

تفویض اختیارات دولت به استانداری ها برای شهرداری ها هم اجرا شود

جامعه | سه شنبه ۲۳ شهريور ۹۵ ساعت ۱۷:۲۹ | نسخه چاپي

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما از چابک سازی و تمرکز زدایی دولت و تفویض برخی اختیارات به استانداری ها استقبال می کنیم و امیدواریم این امر در مورد شهرداری ها نیز صورت پذیرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی چمران در دویست و نود و یکمین جلسه شورا با ابراز خوشحالی از اینکه به تازگی دولت برخی از مسئولیت هایش در استان ها را به استانداران واگذار کرده است، گفت: امیدواریم دولت درخصوص شهرداری ها نیز همین نظر را داشته باشد چرا که ورود هر چه بیشتر وزارت کشور و سازمان شهرداری ها به ساختار شهرداری موجب دولتی تر شدن شهرداری ها خواهد شد.
وی ادامه داد: براساس این فلسفه امور محلی باید به مدیریت محلی سپرده شود و ما امیدواریم امور شهری به شهرداری ها واگذار شود.
چمران با اشاره به موضوع کمیسیون های مشترک تصریح کرد: تشکیل کمیسیون های مشترک بارها به دلایل مختلف لغو شد که در تلاشیم بار دیگر در دستور کار قرار گیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه با آقای دکتر عارف نیز دیدارهای حضوری داشته تا هر چه زودتر جلسه مشترکی با مجمع نمایندگان استان تهران مجلس نیز جلسات مشترکی برگزار شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم بعد از تعطیلات مجلس یا قبل از آن اگر نمایندگان مرخصی نباشند، این جلسه مشترک را برگزار کنیم.
وی در خصوص تردد کامیون های نفتکش در منطقه شهران نیز گفت: در شورای قبل نیز در زمان آقای مهندس نعمت زاده شورا به جد خواستار جابه جایی این منبع سوخت بود زیرا این جایگاه روی گسل زلزله نیز قرار دارد و بسیار خطرناک است.
چمران با بیان اینکه قرار بود این مجموعه به بخشی از کرج منتقل شود، متذکر شد: در این رابطه دو نامه به آقای زنگنه وزیر نفت نیز نوشتم و اعلام کردم که تداوم حضور این مجموعه در منطقه شهران بسیار خطرناک است. زیرا تا به حال نیز دو بار کامیون ها در این مسیر چپ کرده اند، هرچند که این واژگونی ها منجر به بروز حادثه بزرگتری نشده است.
رئیس شورای شهر تهران در خصوص ساماندهی اراضی عباس آباد هم گفت: این مهم در کمیسیون ماده ۵ نیز پیگیری و تصمیم های خوبی گرفته شد تا از شمار واحدهای مسکونی و بخش اداری این اراضی کاسته شود، اما نکته مهم این است که اجرای این طرح نیازمند اعتبار بالایی است.
وی با بیان اینکه این اعتبار بالا به اندازه بودجه یکساله شهرداری است که باید به خرید و تملک این واحدهای مسکونی تخصیص یابد، افزود: باید واحدهای مسکونی ضلع جنوبی خیابان جهان کودک و حاشیه خیابان آفریقا تملک شوند که اگر این طرح تایید شود بی شک اقدام خوبی صورت خواهد گرفت.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟