چرا «فردا» تعطیل نیست؟

در این گزارش به بررسی چرایی تعطیل‌نشدن هشتم ربیع‌الاول امسال، سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز ولایت امام عصر(عج) پرداخته شده است.


نماینده دلواپس: چرخ «سانترفروج‌ها» نمی چرخد!

عضو جبهه پایداری و منتقد برجام در تذکر شفاهیش، در یک اشتباه کلامی وقتی خواست از نچرخیدن چرخ‌های سانتریفیوژ انتقاد کند، در تلفظ این واژه به ...


کشف جسد متلاشی شده یک زن در یافت‌آباد

جسد متلاشی شده زنی در لاین تندرو شرق به غرب پل الغدیر یافت‌آباد کشف شد.


تصمیم سیدمهدی رحمتی برای بازی با تراکتورسازی؛ بازهم سمت قلعه نویی نمی‌رود

کاپیتان و دروازه‌بان آبی ها همچنان قرار نیست به سوی نیمکتی برود که امیر قلعه نویی روی آن می‌نشیند.


اشتباه ما در تهاجم سال ۲۰۰۳ به عراق، داعش را به وجود آورد

«باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در سخنانی، آشکارا به نقش این کشور در ظهور گروهک تروریستی- تکفیری داعش در خاورمیانه اذعان کرد.


سرمایه گذاری آمریکا، انگلیس برای ترویج مواد مخدر در ایران

سرمایه گذاری آمریکا، انگلیس برای ترویج مواد مخدر در ایران

سیاست | سه شنبه ۲۳ شهريور ۹۵ ساعت ۱۷:۳۰ | نسخه چاپي

یک کارشناس مسائل سیاسی و اقتصادی گفت: کشورهایی چون آمریکا و انگلیس سرمایه گذاری می کنند که مواد مخدر در ایران رایج شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسن قدیری ابیانه، کارشناس مسائل سیاسی و اقتصادی در برنامه «گفت وگوی اقتصادی» از رادیو گفت وگو با موضوع اقتصاد سیاه و گردش مالی مواد مخدر در ایران با اشاره به اقدامات خصمانه بعضی کشورها علیه ایران اظهار کرد: کشورهایی چون آمریکا و انگلیس سرمایه گذاری می کنند که مواد مخدر در ایران رایج شود. آنها علاقه مند هستند که جوانان ما معتاد باشند نه دانشمند. معاون رئیس پلیس امارات گفته بود، سالانه ده میلیارد دلار برای خارج کردن ایران از دایره تشیع هزینه می کنیم که بخشی از آن این است که مواد مخدر تولید کنند.
وی با اشاره به رقم 500 میلیون دلاری سود مالی مواد مخدر گفت: این رقم ده برابر درآمد نفتی ایران است. کاشت مواد مخدر هزینه زیادی ندارد و بنابراین تجارت آن صرفه اقتصادی دارد.
قدیری ابیانه افزود: ما کشوری نفت خیر و ثروتمند هستیم و به همین جهت آنها دنبال این موضوع هستند که اگر روزی امکان آن وجود داشته باشد، منابع نفتی مان را صاحب شوند. به همین دلیل ترویج مواد مخدر یکی از راه های اصلی رسیدن به اهداف شان است؛ پشت سر باندهای مواد مخدر دشمن هایمان است.
کارشناس مسائل اقتصادی و سیاسی از هزینه های ایران برای  مواد مخدر گفت و اظهار داشت: حدود چهار هزار شهید در مبارزه با مواد مخدر داده ایم و باندهای بسیار زیادی را در این راه از بین برده ایم ولی باز هم شاهدیم باندهای بسیار زیادی وجود دارد. دلیل آن دو چیز است؛ سود زیاد مواد مخدر و حمایت کشورهای غربی. تردید نداریم که موساد، سیا و سازمان جاسوسی انگلیس حامی باندهای مواد مخدر هستند.
همچنین در این برنامه رادیویی، سرهنگ کریمی مشاور رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا درباره موقعیت ایران گفت: از نظر ژئوپولوتیکی در منطقه ای واقع شدیم که تقریبا بین 85 الی 90 درصد تریاک دنیا را تولید می کند که این کار را کشور افغانستان انجام می دهد. خود تریاک به عنوان سوء مصرف در داخل کشورمان استفاده می شود.
وی اضافه کرد: تریاک همچنین پایه و اساس تولید هروئین و مورفین است که از این نظر نیز برای کشور و مصرف کنندگان خطرساز خواهد بود
کریمی درباره میزان کشت تریاک گفت: از سال 2001 بررسی صورت گرفته است که بر این اساس در آن سال میزان تولید تریاک در افعانستان، 180 تن بود. اما بعد از ورود نیروهای آمریکایی امروز شاهد تولید هشت هزار تن هستیم. این مسئله نشان می دهد که نیروهای آمریکایی و غربی با وجود آنکه اذعان دارند این پول مواد منبع مالی تامین ترویسم است، نتوانستند کاری در این زمینه انجام دهند.
مشاور رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به 900 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان، عنوان داشت: اقدامات خوبی در خصوص انسداد معابر ورودی غیر مجاز صورت گرفت. یکسری بیابان ها و کوه پایه ها وجود داشت که به صورت غیر رسمی از آن استفاده می شد. بعد از مدتی متوجه شدیم مسیر ترانزیت مواد مخدر به داخل کشورمان تغییر کرده است یعنی از افغانستان وارد پاکستان و از آنجا وارد ایران شد. بعد از هماهنگی هایی که صورت گرفت مناطق غیر مجاز مرز ایران با پاکستان نیز تقریبا مسدود شد و تا پایان سال 96 نیز قرار است مناطق باقی مانده نیز به طور کامل بسته شود.
وی از تغییر مسیر ورود مواد مخدر گفت و اظهار داشت: با توجه به ارزش افزوده و پول کثیفی که در این تجارت وجود دارد، مسیر به سمت آب های آزاد و دریا تغییر کرد. کنترل آب های آزاد بسیار دشوار و سخت است. در حال حاضر مواد مخدر وقتی تولید می شود وارد پاکستان می شود و از پاکستان وارد آب های آزاد می شود زیرا در این کشور بنادر غیر رسمی وجود دارد که محموله های پنج تنی بارگیری می شود و وارد دریا می شود. در دریا نیروهای امنیتی کمتر حضور دارند و در بعد از تقسیم محموله ها به قطعات کوچکتری، مواد را به سمت کشورهای هدف از جمله ایران می برند.


اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: