مانتوها از آغاز تاکنون چه تغییراتی کرده اند؟!

درباره تغییرات پوشش در سال های گذشته مثل خیلی موارد دیگر هیچ مرجع و آمار و کتابی وجود ندارد تا نشان بدهد لباس های ما ایرانی ها در دهه های گذشته ...


ثروت این ۸ نفر با دارایی نیمی از مردم جهان برابری می‌کند

شکاف طبقاتی و مالی در جهان بهحدی رسیده است که در حال حاضر ثروت هشت مرد به اندازه ۳.۶ میلیارد جمعیت جهان است.


زاینده‌رود جمعه در اصفهان جاری می‌شود

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به تصمیم کمیته ۵ نفره برای بازگشایی زاینده رود گفت: پیش بینی می‌شود تا اواخر روز جمعه زاینده رود در شهر اصفهان جریان یابد.


چرا خرید ایرباس اتفاق مهمی است؟ / 80 درصد ناوگان هواپیمایی روسیه، ایرباس و بوئینگ است

مروری بر صنعت هوایی کشورهایی که به رغم داشتن خط تولید هواپیما، از ایرباس و بوئینگ استفاده می کنند.


معرفی مددکاران برای اشتغال به دستگاه ها

معرفی مددکاران برای اشتغال به دستگاه ها

جامعه | سه شنبه ۲۳ شهريور ۹۵ ساعت ۱۱:۵۹ | نسخه چاپي

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران، از معرفی مددکاران برای اشتغال به دستگاه ها خبر داد و گفت: انتقاد پذیری فرصتی برای رشد جامعه مددکاری و ارتقاء ارائه خدمات است.
سید حسن موسوی چلک در گفتگو با خبرگزاری مهر، با اشاره به اینکه فراخوان نقد انجمن مددکاری اجتماعی برای اولین بار در کشور انجام می شود، افزود: یکی از ویژگی های سازمان ها و تشکل های موفق و هوشمند این است که در کنار اقداماتی که انجام می دهند فرصت نقد عملکرد را هم ایجاد می کنند تا از این طریق از زوایای مختلف عملکرد خود را به بوته نقد بگذارند.
وی تاکیدکرد: انجمن مددکاران اجتماعی ایران در چند سال اخیر از نظر کمی و کیفی اقدامات اقدامات مختلفی را انجام داده است که بارها مورد تقدیر نیز قرار گرفته است ولی این را به منزله بی نیازی از نقد عملکرد ها نمی دانم. اعتقاد دارم که نقدهای سازنده همیشه اثر بخش بوده و ما هم تاکنون به اشکال مختلف زمینه نقد را فراهم کرده بودیم ولی این بار با فراخوان عمومی و اطلاع رسانی گسترده و چاپ پوستر هم از اعضای انجمن و هم سایرین که عضو انجمن نیستند درخواست کردیم با نقدهای سازنده خود ما را در انجام وظایف مان یاری کنند.
به گفته موسوی چلک، در هر جامعه ای که نقد سازنده و نه تخریب نهادینه شود شاهد شکوفایی بیشتر جامعه و مشارکت گسترده تر مردم خواهیم بود. انجمن مددکاران اجتماعی ایران هم از این قضیه مستثنی نبوده، نیست و نخواهد بود.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران به برخی از اقدامات انجمن مانند حضور فعال و موثر در سیاستگذاری های اجتماعی کشور در قوای مختلف، تهیه گزارش های تحلیلی مختلف در حوزه اجتماعی،راه اندازی شعبات استانی (۲۷ استان)، راه اندازی ۱۶ کارگروه تخصصی مرتبط،عضویت درفدراسیون جهانی مددکاری اجتماعی، مشارکت در بازنگری تعریف جدید جهانی مددکاری اجتماعی، برگزاری همایش های روزملی مددکاری اجتماعی درایران در سطح ملی و استانی،تجلیل از مددکاران اجتماعی و فعالین اجتماعی اشاره کردو گفت: تهیه سرود ملی مددکاری اجتماعی با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، ارتباط مستمربا پیشکسوتان این حوزه، انعقاد تفام نامه های متعدد با دستگاه های اجرایی، خرید ساختمانی برای انجمن در تهران با مالکیت انجمن مددکاران اجتماعی ایران، عضو گیری فعال در کشور ارتباط مستمر با دانشگاه ها و مراکز علمی اشاره کرد.
وی اظهار داشت: برگزاری آیین نکوداشت برای پیشکسوتان و موثرین در چرخه سلامت اجتماعی، چاپ کتاب های جداگانه و اهدای تمبر یادبود برای قدردانی از فرهیختگان و... از دیگراقدامات انجمن بوده است.
موسوی چلک افزود: به منظور ثبت تجارب و درس آموخته هایی مددکاران اجتماعی تاکنون موفق به چاپ دو کتاب به نام «گنجینه » شدیم که جلد سوم آن نیز در دست تهیه است و انشاء الله برای سال آینده به چاپ خواهد رسید. همچنین سلامت اجتماعی، پیشگیری اجتماعی، نظم اجتماعی، نشاط اجتماعی، مسئولیت اجتماعی، مطالبه گری اجتماعی، سیاستگذاری اجتماعی، آسیب های اجتماعی و غیره از جمله موارد ضروری است که با توسعه مددکاری در جامعه باید انجام شود.
وی برگزاری گفتگوهای اجتماعی را در سال گذشته یکی دیگر از اقدامات خوب انجمن بر شمرد و گفت:باهدف ایجاد بستری برای گفتگوی های اجتماعی فارغ از هرگونه جانبداری با حضورمسئولین ذیربط، سازمان های غیر دولتی و کارشناسان، در سال گذشته ۹ نشست با عنوان گفتگوی اجتماعی را برگزار کردیم که با استقبال خوب مواجه شد. برگزاری نسشت های صریح و صمیمی با مسئولین ارشد سازمان های مختلف نیزبرنامه دیگر انجمن بود.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران به برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف نیزاشاره کرد وگفت: در نظر داریم کنگره ۶۰ سال مددکاری اجتماعی ایران را برگزار کنیم و برای آینده مددکاری اجتماعی نیز چشم اندازی را تعریف کنیم. نقد عملکرد انجمن را فرصتی می دانیم که در این زمینه هم بتوانیم از دیگاه های دیگران بهره بگیریم.
وی از معرفی مددکاران برای اشتغال به مراکز و موسسات و دستگاه ها خبر داد و گفت: همچنین امور صنفی مددکاران از سوی انجمن پیگیری می شود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟