بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


برترین سگ‌های ارتش جهان

در حاشیه برگزاری بازی‌های بین المللی ارتش 2016 (2016 Army Games) در روسیه سگ‌های برتر نیروهای مسلح کشورهای مختلف نیز با یکدیگر به رقابت پرداختند. بازی‌های ...


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


نمایشگاه خودروهای کلاسیک در آلمان‎

در این نمایشگاه انواع موتور سیلکت های قدیمی و محصولات بنز و پورشه نمایش داده شد.


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


پشیمانی ۹۰ درصد زنان در ایران پس از طلاق

جامعه | يكشنبه ۲۱ شهريور ۹۵ ساعت ۱۴:۳ | نسخه چاپي

هفته نامه صدا - نسیم بنایی: «نرخ بالای طلاق اثراتی بسیار منفی روی اقتصاد دارد»، این نتیجه جدیدترین پژوهشی است که اخیرا در حوزه ازدواج و طلاق صورت گرفته است. در این پژوهش پرسش اصلی این بوده که آیا ازدواج سالم کلید اقتصاد سالم است؟ بررسی ها نشان می دهد طلاق تاثیر منفی روی بهره وری می گذارد و به باری بر دوش اقتصاد تبدیل می شود.
مطالعات موسسه دین و ازدواج نشان می دهد ازدواج نقشی کلیدی در افزایش سرمایه های انسانی دارد و به افزایش ارزش اقتصادی از طریق افزایش مهارت ها برای انجام کار کمک می کند. در واقع بر اساس این پژوهش ها نوعی همگرایی مثبت میان ازدواج و اقتصاد سالم و پویا وجود دارد. هنری پوتریکاس کارشناس ارشد مطالعات اقتصاد جامعه می گوید: «ازدواج به رشد اقتصاد می انجامد.
نرخ درآمد مردانی که ازدواج می کنند بیشتر از مردان مجرد است. مردانی که طلاق می گیرند نیز با کاهش درآمد مواجه می شوند.» به این ترتیب هر کشوری که نرخ طلاق در آن بیشتر باشد، رشد اقتصادی کمتری را تجربه خواهد کرد. در ایالات متحده آمریکا یکی از موارد انقلابی که روی اقتصاد اثر مستقیم می گذارد، طلاق است.
مشکل اساسی این است که در دهه های اخیر نرخ طلاق در اکثر کشورهای جهان افزایش یافته است. همزمان با افزایش نرخ طلاق، درآمد و میزان دستمزد مردان مطلقه نیز کاهش یافته است. به همین خاطر است که پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که طلاق به رشد اقتصادی آسیب وارد می کند. البته ناگفته نماند که این اثر در مورد مردان نمود بیشتری پیدا می کند چرا که کارآیی آنها پایین می آید. به همین خاطر برای هیچ کس پوشیده نیست که طلاق هزینه های بسیاری را برای خانواده و جامعه به دنبال دارد. از هزینه دادگاه گرفته تا هزینه آغاز زندگی دوباره با درآمد مجردی؛ همه اینها باری بر دوش فرد و اقتصاد جامعه است.
اما نکته جالب توجه این است که مطالعات نشان می دهد هزینه طلاق در چند سال اخیر افزایش یافته است. همین مطالعات نشان می دهد کمتر چیزی مانند طلاق روی رشد اقتصاد تاثیر می گذارد. 50 درصد از ازدواج ها در ایالات متحده آمریکا به طلاق می انجامد. وقتی این خانواده ها فرمول زندگی خود را تغییر می دهند، بیشترین تاثیر را روی اقتصاد کشورشان می گذارند. این مسئله در آمریکا به خوبی قابل مشاهده است.
آمریکا در حالی که تلاش می کرد خود را از بحران بزرگ اقتصادی نجات بدهد، درگیر بحران طلاق در جامعه خود شد. این مسئله به سادگی به مانعی برای خروج از رکود اقتصادی این کشور تبدیل شد. طلاق مانند وزنه ای روی دوش اقتصاد سنگینی می کند. اگر وضعیت به همین شکل ادامه پیدا کند، اقتصاد جهان از مزایای یک ازدواج خوب و سالم بی بهره خواهد ماند.
عواقب مالی طلاق چقدر است؟
طلاق خانه خراب کن است. بررسی های پژوهشگران نشان می دهد افرادی که طلاق می گیرند نیاز دارند به طور متوسط درآمد خود را تا 30 درصد افزایش بدهند تا بتوانند به استانداردهای زندگی پیش از طلاق دست پیدا کنند. از هر پنج زنی که کارش به طلاق می رسد یک نفر بعد از طلاق به فقر و فلاکت می افتد. از هر سه زنی که دارای خانه و فرزند هستند و طلاق می گیرند، یک نفر بعد از طلاق خانه خود را از دست می دهد.
از هر چهار مادری که طلاق می گیرند، سه مادر هیچ گاه حق و حقوق خود را برای گذران زندگی و حمایت از کودکان به صورت کامل دریافت نمی کنند. کیفیت زندگی اکثر مردان به صورت چشمگیری کاهش پیدا می کند. بر اساس مطالعات موسسه یوتا متوسط هزینه طلاق 18 هزار دلار است. با فرض 10 هزار طلاق، این هزینه به 180 میلیون دلار می رسد. همچنین بررسی های دانشگاهی نشان می دهد در ایالات متحده آمریکا هزینه فروپاشی خانواده ها 100 میلیارد دلار در سال است. طلاق تاثیر بسیار مهم و البته منفی روی پرداخت مالیات به جای می گذارد.
برخی از تحلیلگران نظری کاملا متفاوت دارند. به باور آنها وقتی اقتصاد وضعیت خوبی داشته باشد، افراد تمایل بیشتری به طلاق پیدا می کنند. به این ترتیب از نظر این دسته از تحلیل گران، ازدواج نه تنها عاملی برای رشد اقتصادی نخواهد بود بلکه مانع رشد نیز می شود. بر اساس این دیدگاه متفاوت، طلاق یکی از نشانه های رشد اقتصاد است.
اقتصاد ازدواج
77 درصد از آمریکایی های متاهل درآمدی بیش از مطلقه ها دارند.

80 درصد درآمد خانواده ها پیش از طلاق به طور متوسط توسط مردان تامین می شود.

15 درصد مردان متاهل دستمزدی بیش از مردان مجرد دریافت می کنند.

13.2 درصد کودکانی که پدر و مادرشان با هم زندگی می کنند نسبت به فرزندان طلاق هیچ گاه فقر را تجربه نمی کنند.

400 ساعت میزان کار مردان متاهل در سال که بیشتر از مردان مجرد است.
اقتصاد طلاق
100 میلیارد دلار هزینه سالانه طلاق در ایالات متحده آمریکا

90 درصد زنان در ایران پس از طلاق پشیمان می شوند.

14 درصد طلاق ها در ایران در سال نخست انجام می شود.

1.7 درصد همبستگی نرخ بیکاری با نرخ طلاق بر اساس مطالعات بلومبرگ

30 درصد نیاز به افزایش درآمد بعد از طلاق برای رسیدن به استانداردهای پیش از طلاق
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: طلاق ،

دیدگاه شما چیست؟