آغاز پیش فروش ساندرو استپ وی از یکشنبه (+جزئیات)

گروه خودرو سازی سایپا در نظر دارد در راستای رضایتمندی و حمایت از مشتریان عزیز مرحله سوم فروش اینترنتی این خودرو پر طرفدار را به اجرا گذارد.بارش برف در محورهای ۱۱ استان/ وضعیت جاده های کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف در محورهای ۱۱ استان خبر داد و گفت: تردد در جاده های برفی تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر ...


علی اکبر صالحی: ایران ۹۵۰ تن کیک زرد و الیاف کربن می‌خرد

رییس سازمان انرژی اتمی از خرید حدود هزار تن کیک زرد در آینده نزدیک از قزاقستان خبر داد و گفت که ۳۰۰ کیلو از این مقدار قرار است در ایران به uf۶ تبدیل شود و مجددا به قزاقستان فروخته شود به این ترتیب این برای اولین بار خواهد بود که ایران به جمع کشورهای فروشنده UF۶‌ در دنیا می‌پیوندد.


بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


معاون سیاسی سپاه در رشت:

آمریکا در رأس جنگ نیابتی علیه کشورهای اسلامی است

اخبار داغ | يكشنبه ۲۱ شهريور ۹۵ ساعت ۱۳:۱۳ | نسخه چاپي

‌معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جنگ نیابتی جنگی است که غرب و در رأسش آمریکا با امکانات کشورهای اسلامی بر جهان اسلام تحمیل کرده و ضمن فرسایش پتانسیل تمدن سازی جهان اسلام، چهره منفور و خشنی برای اسلام هراسی رقم زدند.

‌به گزارش ایلنا، سردار رسول سنایی‌راد در گردهمایی سیاسی فرماندهان و پاسداران سپاه قدس گیلان با اشاره به اهداف و روش‌های آمریکا برای ضربه زدن به کشورهای اسلامی گفت: دشمن با تصور و خیال اینکه تغییراتی فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاده است، دنبال این است که یکی از سناریوهایی را که در قبال لیبی، کوبا و شوروی به کار گرفته‌اند علیه ما استفاده کنند.
معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به قضایای کشور لیبی و اتفاقاتی که آمریکائی‌ها رقم زدند، اظهار داشت: زمانی که مذاکرات فرسایشی موجب فریب خوردن لیبی از دشمن شد و امکان حمله مستقیم نظامی را فراهم کرد، آقای قذافی با تصور اینکه چاره‌ای جز دورکردن شبح جنگ از کشور و رفع تحریم ندارد و چون اقتصادشان نفتی بوده و تحریم موجب کاهش درآمد می‌شد، اقدام به مذاکره با آمریکایی‌ها کرد و به مطالباتشان پاسخ داد.
وی تصریح کرد: از آنجاییکه وی شاهد این بود که آمریکائی‌ها با دو کشور برخورد مستقیم نظامی کردند، معتقد بود که عبور کردن از جنگ می‌ارزد به اینکه حتی هزینه‌های زیادی پرداخت نماید؛ برای همین راضی شد ۲.۷ میلیارد دلار به عنوان غرامت به آمریکا پرداخت کند تا سقوط هواپیمای پان امریکن بر فراز لاکربی جبران شود و خیال می‌کرد آمریکائی‌ها اگر بوی دلار به مشامشان بخورد، کوتاه خواهند آمد.
سنایی‌راد افزود: آمریکائی‌ها بعد از دریافت این پول می‌گویند کفایت نمی‌کند و باید عوامل انفجار را هم تحویل دهید، قذافی دو مامور امنیتی خودش را نیز تحویل می‌دهد. خانم رایس هم از این کار وی تجلیل می‌کند و می‌گوید مدل رفتاری شما باید برای کره شمالی و جمهوری اسلامی ایران الگو باشد.
وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها به قذافی گفتند تاسیسات هسته‌ای شما مشکوک است و در این بین باید اعتمادمان را جلب کنید، یادآور شد: وی هم کلیه تاسیسات هسته‌ای را می‌دهد. بعد آقای جورج بوش بازدیدی می‌کند و ضمن تجلیل از اقدام آقای قذافی آن را کافی نمی‌داند و می‌گوید توان نظامی شما مشکوک است، لذا با واسطه‌هایی قذافی را متقاعد می‌کند که باید توان موشکی را به زیر ۳۰۰ کیلومتر بُرد کاهش دهد.
معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آمریکا به لیبی می‌گوید باید اجازه بازرسی از مراکز نظامی را هم به ما بدهید، گفت: قذافی اینجا تردید می‌کند و نگرانی خود را از احتمال حمله به کشورش و نداشتن ابزار مقابله اعلام می‌نماید. آمریکائی‌ها انگلیس را واسطه قرار می‌دهند و آقای تونی بلر به قذافی تضمین می‌دهد که در صورت حمله، انگلستان در کنارش خواهد بود.
سنایی‌راد با اشاره به اینکه قذافی هم توان موشکی خود را به ۳۰۰ کیلومتر بُرد تحلیل و امکان بازرسی از همه مراکز نظامی را به آمریکائی‌ها و اروپائی‌ها می‌دهد، بیان کرد: سال ۲۰۱۱ با شروع بیداری اسلامی، تحرکاتی هم در لیبی اتفاق می‌افتد و غرب حقوق بشر را بهانه قرار می‌دهد و به بهانه حمایت از معارضین، علیه لیبی یک جنگ تمام عیار صورت می‌دهند. 
وی با بیان اینکه تونی بلر و کشور انگلیس هم جزو مهاجمان قرار گرفتند، اظهار کرد: در نهایت قذافی هم به مرگ مشکوکی از دنیا رفت و امروزه هم می‌بینید که کشور لیبی عملا به سه قسمت تقسیم و تجزیه شده است.
معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه تسلیحات جمع‌آوری شده از لیبی به ترکیه منتقل و سال ۲۰۱۲ در سوریه منشا جنگ نیابتی شد، عنوان کرد: جنگ نیابتی جنگی است که غرب و در رأسش آمریکا با امکانات کشورهای اسلامی بر جهان اسلام تحمیل کرده و ضمن فرسایش پتانسیل تمدن‌سازی جهان اسلام، چهره منفور و خشنی برای اسلام‌هراسی رقم زدند.
سردار سنایی راد با اشاره به خنثی شدن توطئه‌های دشمن در قبال ایران خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد این مدل را نمی‌توانند در ایران پیاده کنند زیرا سرنخ‌های نظامی ما دست نظامی‌هایی است که در ایران مستقل و ذیل نظر مقام معظم رهبری هستند و رهبر جمهوری اسلامی ایران نیز فردی مقاوم و محکم است که بر روی خطوط قرمز راهبردی به هر قیمتی می‌ایستد.
معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه برخی در داخل می‌گویند وقتی ما با انگلیس و روسیه می‌توانیم رابطه داشته باشیم، چه دلیلی دارد با آمریکائی‌ها رابطه نداشته باشیم، تاکید کرد: در ایران دنبال برجام‌های ۲، ۳ و ۴ هستند که برجام ۳ توان نظامی و موشکی ما را هدفگذاری کرده است. لذا وقتی ما تست موشکی انجام می‌دهیم متاسفانه عده‌ای می گویند سپاه با این کار روند برجام را مختل می کند.
وی با اشاره به اینکه گروهک تروریستی منافقین بعد از ۲۰ سال در حال احیا شدن است ابراز داشت: برجام ۴ نیز برجام حقوق بشری است که نمونه‌اش انتشار فایل صوتی آقای منتظری و بهره‌برداری ابزاری از آن است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟