پلی‌استیشن 4 رکورد می‌شکند

پلی‌استیشن ۴ از زمانی که در سال ۲۰۱۳ راهی بازار شد، با فروش بسیار خوبی مواجه شد. این کنسول مدتی پیش فروش ۴۰ میلیون دستگاه را پشت‌سر گذاشته ...


بنزهایی که تاکنون ندیده اید+تصاویر

اولین سری از عکس های اختصاصی عصر ایران از موزه بنز را می توانید ببیند.


بنزهایی که تاکنون ندیده اید+تصاویر

اولین سری از عکس های اختصاصی عصر ایران از موزه بنز را می توانید ببیند.هاشمیه متقیان در پرتاب نیزه بانوان چهارم شد

هاشمیه متقیان در پرتاب نیزه بانوان چهارم شد

ورزش | يكشنبه ۲۱ شهريور ۹۵ ساعت ۸:۳۰ | نسخه چاپي

نماینده پرتاب نیزه بانوان ایران در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو به عنوان چهارمی بسنده کرد.
به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به برزیل، در ادمه مسابقات روز سوم بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو و در رقابت های دو و میدانی، هاشمیه متقیان در مسابقات پرتاب نیزه کلاس F۵۶ به مصاف حریفان رفت که با ثبت رکورد ۱۹ متر و ۸۳ سانتی متر به عنوان چهارمی دست یافت.
متقیان در پرتاب های اول و دومش به ترتیب ۱۸/۹۹ و ۱۹/۸۳ را ثبت کرده بود و در پرتاب سوم ۱۸/۷۴ متر را انداخت، اما پرتاب های چهارم و پنجم را خطا کرد و در پرتاب ششم رکورد ۱۹/۸۱ را ثبت کرد تا با همان ۱۹ متر و ۸۳ سانتی متر به عنوانی بهتر از چهارمی نرسد.
دیانا دادزیته از لتونی در این ماده با ۲۳ متر و ۲۶ سانتی متر ضمن شکستن رکورد جهان مدال طلا را بر گردن آویخت و مارتینا ویلینگ از آلمان و نادیا از الجزایر هم به ترتیب مدال های نقره و برنز را از آن خود کردند.
تیم دوومیدانی کشورمان تا کنون موفق به کسب دو مدال نقره توسط سامان پاکباز در پرتاب وزنه و علیرضا قلعه ناصری در پرتاب دیسک شده است.
ساره جوانمردی هم تا به اینجا تنها نشان طلای کاروان ایران را در تیراندازی به ارمغان آورده است.
پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۸ شهریور ماه با حضور چهار هزار و ۳۵۰ ورزشکار از ۱۶۲ کشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل آغاز شده است و تا ۲۸ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
در این دوره از مسابقات بیش از ۴۰۰۰ ورزشکار از ۱۶۰ کشور جهان به مدت ۱۱ روز در ۲۳ رشته ورزشی به رقابت خواهند پرداخت. کاروان ورزشی کشورمان با عنوان «منا» متشکل از ۱۱۱ ورزشکار در ۱۲ رشته ورزشی در این دوره از بازیها حضور دارد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: